Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Ако имаш възможност вземай хубава, бензинова, със самоход, с възможно най голям като литри кош. :partyman:

Аз кося с ТАКАВА повече от 10 години 1000 квадрата и нищо че празна тежи 40 кила въобще не се усеща щото мотора я бута.
чет май 23, 2019 5:19 pmradius написа:
...
За 300 квадрата да си вземе
Изображение
Въххх, с такава изнивирявам на Щилката.
...щото сий от Варна...арна..арна...
turbocharged - специалист
чет май 23, 2019 1:58 pmФранц написа:
Добър ден :)
Тъй като съм новобранец по тази тема, бих искал да помоля за съвети..
Засях към 320 кв. м. тревна смеска - райграс.
Сега преминавам към следващия етап - косене.
Харесал съм STIHL - Бензинова Самоходна косачка - модел - RM 248 Т ?
Добър избор ли е ?
Ползвам такава от 5 години за 400 м2 трева (не парцел) и косене през 10 дена в сезон. Сега ги продават като Stihl и са оранжеви, но преди бяха Viking и бяха зелени. Моята е Viking. Косачката е с метален корпус мощна и бърза. Пали от четвърт и никога не ми е създавала проблеми. Един съвет от мен. Не си и помисляй за електрическа косачка. Това са машинки за 10-20 м2.
bigdragon - майстор
чет май 23, 2019 5:19 pmradius написа:
.... Айде пусни жена си да коси с 30 кила бензинка и да завива около 20 дръвчета.
За 300 квадрата да си вземе
Изображение
Явно не разбираш не само от косачки.
20 дръвчета на 300 квадрата ще да са бонзай...
Ето я и моята
Изображение
Не съм и мислил колко тежи.
Като мина два тигела по края и 10 годишната ми дъщеря я подкарва.
turbocharged - специалист
bigdragon и gnt69 косачките ви успяват ли да напълнят коша с трева по-плътно и повече. Това пълнене на коша отгоре с завихряне през тръба го имат само някои Хускварни. Не се ли задръства тръбата?
gnt69 - майстор
чет май 23, 2019 10:51 pmturbocharged написа:
bigdragon и gnt69 косачките ви успяват ли да напълнят коша с трева по-плътно и повече. Това пълнене на коша отгоре с завихряне през тръба го имат само някои Хускварни. Не се ли задръства тръбата?
Абсолютно догоре пълни но трябва да се коси нормална трева. Ако тревата е прораснала много трябва да вземаш наполовина не 53 сантиметра ами 30 иначе задръства. На комшията китаеца коси всичко и високо и ниско но е без тръба, ама за 10 години тая му е третата.
Приятел ме посъветва едно време да си взема нещо хубаво и не съжалявам.
bigdragon - майстор
Да, коша се пълни догоре.
Тръбата се е задръствала само когато кося висока и мокра трева,
например ако пропусна седмица и кося след дъжд
или преди да се е вдигнала росата.
torbalan - Дървен философ
Кося около 600 кв. метра с такава.

Електрическа със самоход. Има я и във вариант с бензинов двигател.
Машинката работи екстра!
turbocharged - специалист
bigdragon и gnt69 питам ви защото съм хвърлил око на косачките Husqvarna точно заради големия кош и пълненето му отгоре. Даже има модели дето палят със ел. стартер. Бавенето в косенето ми идва от спирането за хвърлянето на тревата. На моята Viking MB 248 T коша уж е 55 литра. Също се задръства бързо когато тревата е по-сочна и мокра. Иначе при суха трева си пълни коша долу-горе плътно. Като кося изсипвам коша в ръчна количка с леген 100 литра. После количката на компоста. Три коша, даже четири с връх събирам в количката. Което ще рече, че реално 35 л. събира коша. Три колички средно ми е тревата от цялото косене. Това за 400 м2. Колко трева събира при вас в коша?
gnt69 - майстор
пет май 24, 2019 10:24 amturbocharged написа:
bigdragon и gnt69 питам ви защото съм хвърлил око на косачките Husqvarna точно заради големия кош и пълненето му отгоре. Даже има модели дето палят със ел. стартер. Бавенето в косенето ми идва от спирането за хвърлянето на тревата. На моята Viking MB 248 T коша уж е 55 литра. Също се задръства бързо когато тревата е по-сочна и мокра. Иначе при суха трева си пълни коша долу-горе плътно. Като кося изсипвам коша в ръчна количка с леген 100 литра. После количката на компоста. Три коша, даже четири с връх събирам в количката. Което ще рече, че реално 35 л. събира коша. Три колички средно ми е тревата от цялото косене. Това за 400 м2. Колко трева събира при вас в коша?
Ами нормално събира. Зависи от тревата колко е пораснала. Аз съм доволен, двора е голям и компостерите са ми в единия край. Ако събираше повече щеше да ми е трудно да нося коша до тях. Доволен съм съм си от косачката и не бих я сменил.

Тема "КОСАЧКА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: