• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DeyanS - специалист
Здравейте! Някой отварял ли е, ремонтирал ли е такава прахосмукачка. Конкретно ме интересува как да достигна до бутона за настройка на мощността. Самата прахосмукачка си работи чудесно, но настройката на мощността се развали и сега работи само на ниска мощност, което не ми е достатъчно за турбочетката. Стигнах вече до варианта за леко срязване на пластмасата около бутона, но все пак ако пропускам някъде някой винт или сглобка ще се радвам да ми я посочите. Наясно съм, че прахосмукачката е еднодневка, но почиства много добре и не искам да я хвърлям заради потенциално разрешим проблем.

Прикачен файл

c0714888d2f75c25c45b8082a24c8dad.jpg
c0714888d2f75c25c45b8082a24c8dad.jpg (36.94 KиБ) Видяна 1966 пъти
petromaniq66 - специалист
Трябва да я разхвърляш. Разглобявай. Възможно е да има винтове под големите бутони.
lov - майстор
Големите бутони са на щипки и се свалят и под тях трябва да има винтове но и капака също може да е захванат на няколко места с освен с винтовете и с щипки. Начина е леко напъване и подпъхване на парчета пласмаса и отвертки и се гледа къде държи. и съответно как е захванато. Процедира се според ситуацията но такова рязане на пластмасата е глупост. Все от някъде е завряно това копче и трябва да се разглоби.
DeyanS - специалист
Успях да я отворя. Видимо бутона за настройка на мощностите е наред - не е разкачен, върти си нормално, няма следи от изгоряло. Но самата мощност си стои все така на ниско.
nikolov333 - майстор
Виж къде отиват кабелите от бутона..
vlax - майстор
пет май 24, 2019 11:55 amDeyanS написа:
Успях да я отворя. Видимо бутона за настройка на мощностите е наред - не е разкачен, върти си нормално, няма следи от изгоряло. Но самата мощност си стои все така на ниско.
Това не е бутон,а потенциометър.Но щом му викаш бутон явно няма да се справиш.Трябва да има и платка някъде наблизо.Ако мотора не искри, то проблема е в платката.Ако не можеш да я оправиш,може да я пресвържеш да работи директно на максимални обороти.Дай някоя снимка.
:partyman:
DeyanS - специалист
Снимка номер 1 е потенциометъра (винаги може да науча нещо ново). Снимки 2 и 3 са на платката отблизо и отдалеч. Белите кабели са от потенциометъра. Червените кабели са от бутона за включване. Хартиеното тиксо ми е за маркер кой кабел къде е. Сините кабели са от платката към двигателя. Всичко изкарах, никъде не виждам да си личи изгоряло, двигателят ми е чист. Никъде не видях нищо разкачено.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (28.81 KиБ) Видяна 1896 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (17.14 KиБ) Видяна 1896 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (20.96 KиБ) Видяна 1896 пъти
shadow__01 - майстор
пет май 24, 2019 1:27 pmDeyanS написа:
...двигателят ми е чист. Никъде не видях нищо разкачено.
Ти какво очакваш да видиш. Щом работи няма нищо разкачено. Включваш го да работи (както е отворена прахосмукачката) и гледаш дали има много искри или по-лошото да прави "кръгов огън" около колектора.
Платката я махаш и си правиш стандартна схема като на лампа. Другия начин е да шунтираш потенциометъра, но тогава няма смисъл да минава тока през симистора и да отделя топлина излишно.
petromaniq66 - специалист
Като няма видими следи се продължава с невидимите, а то е мерене на елементите с уред или се обаждаш на приятел.То и друго има, там онуй с 8-те крака е контролер за бавно развъртане на двигатела и може на него да му куца нещо.
vlax - майстор
пет май 24, 2019 3:41 pmpetromaniq66 написа:
Като няма видими следи се продължава с невидимите, а то е мерене на елементите с уред или се обаждаш на приятел.То и друго има, там онуй с 8-те крака е контролер за бавно развъртане на двигатела и може на него да му куца нещо.
Не задълбочавай нещата,какъв контролер какви пет лева,човека хал хабер си няма от тоци,най-много ако те слуша да стане някой сакатлък не дай си Боже.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на прахосмукачка Осака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: