• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
kozl - майстор
От няколко седмици почна да забива в режим навигация с картата на Гугъл. Всъщност навигацията работи, защото гласовите съобщения вървят, а забива екрана, не гасне и не приема никакви команди, па дори и от бутоните нищо не става. Ако достигна целта или след време не съм засичал колко се разблокирва, като сам излеза от режим на навигация.
gnt69 - майстор
пет май 24, 2019 11:31 pmkozl написа:
От няколко седмици почна да забива в режим навигация с картата на Гугъл. Всъщност навигацията работи, защото гласовите съобщения вървят, а забива екрана, не гасне и не приема никакви команди, па дори и от бутоните нищо не става. Ако достигна целта или след време не съм засичал колко се разблокирва, като сам излеза от режим на навигация.
Синхронизираш всичко с Гоогле профила и започваш начисто с нулиране на телефона.
Antonii - майстор
При мен се получи подобен проблем на Galaxy S3 и проблема се получаваше при лош сигнал на интернета.
Реших го като спрях да използвам навигацията на Гугъл.
Сегашната ми навигация работи в офлайн режим и всичко си е ОК.
kozl - майстор
Моя проблем изглежда да не е от интернета, защото навигацията върви, съдя по гласовите напътсвия. Екрана е блокирал и той и бутоните не приемат команди.
Започва да го прави от време на време, сега вече не пропуща.
Рестарта не помага, дори и с отстраняване на батерията.
Вчера изтрих кеша на гугъл мапс и това не помогна.
Има ли опция за бекъп в SD картата. Това със синхронизацията с Гугъл все още не ми е ясно, как става и какво като данни ще се синхронизира.
gnt69 - майстор
нед май 26, 2019 7:28 amkozl написа:
Има ли опция за бекъп в SD картата. Това със синхронизацията с Гугъл все още не ми е ясно, как става и какво като данни ще се синхронизира.
Лесно е правиш си профил в Gmail, после синхронизираш всичко там. Трябва да се чете ама го пише на Български. След нулирането влизаш в профила и ти връща всичко наобратно, и контакти и програми. Съответно ако имаш някоя кракната не я възстановява, нея си я възстановяваш ръчно. Много е полезно прочети и го направи. Телефон да смениш, да загубиш, да счупиш просто влизаш в профила си на Гоогле и си ти, всичко ти е като на стария телефон. :partyman:
kozl - майстор
Програмите се инсталират отново и не ме притеснява тяхното изчезване.
Информацията ще остане ли - като SMS-и, като записи по календара и записи от разни други програмки.
Примерно снимките ми се записват на SD картата, но до сега не съм намерил начин, примерно SMS-те да се записват на SD картата.
gnt69 - майстор
Каквото кажеш това се синхронизира. Снимките с Гоогле снимки се синхронизират при зареждане на телефона, СМС ите не знам никога не са ми трябвали, Whatsapp и Viber се синхронизират. Календара също, ами вземи пробвай не боли, влез в акаунта си в Гоогле и виж какво се синхронизира. :partyman:
kozl - майстор
Профила в gmail, имам отдавна, но SMS-те се синхронизират в профил Samsung account. Е там влязох с парола и пуснах нулирането.... па да видим ко пъ стаа :?
А да преди това си наснимах SMS-ите, записах директориите в паметта на телефона и махнах SD картата.
kozl - майстор
нед май 26, 2019 9:15 pmgnt69 написа:
Каквото кажеш това се синхронизира. Снимките с Гоогле снимки се синхронизират при зареждане на телефона, СМС ите не знам никога не са ми трябвали, Whatsapp и Viber се синхронизират. Календара също, ами вземи пробвай не боли, влез в акаунта си в Гоогле и виж какво се синхронизира. :partyman:
Ползвах и двата акаунта и на Гугъл и на Самсунг. След възстановяване на фабричните настройки телефона поиска първо да вляза в гугъл акаунта, после в самсунга.
Контактите се възстановиха, обаче без персонализирания тон на звънене. СМС-сите също излязоха. Вайбъра остана без история. Данните от календара и тефтерчето не се възстановиха.
Най-лошото е обаче, че още след 50-ина метра и екрана в режим навигация пак заби. Е па оставих го в сервиз да се помъчат и ако нищо не стане, нов.
kozl - майстор
Некакво развитие в посоката надоле.
След сервиза па синхронизация с акаунтите и друга там загуба на време. Синхронизация за тона на звънене не правих, щото помислих, да го пробам първо вав колата , после да довършвам си нещата. Еми на второто кръстовище на булеварда Гоцето от Делчев екрана замръзна, а продължава дабърбори и така си остана до чак в Горубляне га колата угасих. А телефону се стоплил добре, но не сака да се предаде. Тука нервата ме прихвана, оти бех платил в сервиза 25 пари а телефон не дака да върви :x Кво ли не натисках, тъча му обарах многократно и внезапно се облещих :shock: Кат натискам некой си бутон в страни, чувам звук на бленда как трещи. Барам аз по тъча там де изобразява се бутон за снимане и телефона щрака. И така установих, телефона си работи, команди си приема, звука предава, просто екрана е забил на последната картинка. Вероятно видовата карта е проблемна. Рестарт му направих и след това почна на всичко да забива. И така докато си изстина.
Явно друг ще се купува :?
  • 1
  • 2

Тема "Galaxy S5 Neo забива в режим навигация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: