Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
Най-накрая успях да го подкарам по начина който искам :
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Изключително много съм доволен от работата на машинката. Монофазна е , 37 см плот.
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Супер е. Имаш ли снимки на подвижната основа, че събирам идеи за моя абрихт.
la_bamz - специалист
Напиши какво точно искаш, ще ти снимам утре .
bulhomes2 - майстор
Абрихт със щрайхмус. Изглежда много добре. Имал съм такава машина. Ако настроиш абрихта да е както трябва, не бива да му вдигаш плотовете за каквото и да било, щото пак ще трябва да го настройваш. Камо ли пък да му бъкнеш дебелината на отнемане. Аз съм си илитерат в дърводелството и се чудех що в дърводелните при нас има поне по няколко абрихта. И хората си ми казват - тоя е настроен за 0,5 мм, другия за 1, онзи за 1,5 мм...
nikolson - майстор
Настройваш абрихта, както ти казват. Взимаш ламарини с различни дебелини и ги подлагаш за различните калибровки.
ZEDYCUS - майстор
la_bamz
Заглавие: Re: Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи? Отговори с цитат
Напиши какво точно искаш, ще ти снимам утре .
Основата от винкела с колелата, ако имаш по подробни снимки на часта с колелата. По същата причина като теб, малко пространство, правя машините на колела. Банцига вече е с колела, остава абрихт- щтрайхмуса и циркуляра.
bimbaeco - майстор
Това, че на комбинираните машини, като им вдигнеш плотовете, им се губели настройките съм го чувал и друг път.
Работил съм с такива машини Кити, Деуолт и Аксмин/Джет и твърдя, че в техния случай не е вярно.
Виж, за българските машини, може и да е така, въпреки че иначе са най-добрите на света :lol:
PIP - майстор
Глупости, губят се настройките на неизправни или евтини машини. А причината за няколко абрихта е, че единия е за грубо сваляне/изправяне, а другия е за финишно рендосване. С отделни машини е по-бързо, а и по-големите цехове имат повече хора. И да се сравняват преносими машини със стационарни е безсмислено, и двете си имат приложение, но нямат място за сравнение.
la_bamz - специалист
Моите наблюдения са същите. На стария деуолт и на новата. Никога не съм имал нужда от настройка, освен първоначалната. А на Кити-то, механизма за повдигане на плодовете е много здраво направен. Със сигурност има машини които дават отклонения след ползване на щтрайха, но аз не съм ползвал такава.
Фитилчо - майстор
Още ми е тъжно, че се разделих с тази машинка... нооо случва се! На мен ми е отметнала доста работа!
Радвам се, че си доволен от нея, така и трябва!
Безаварийно ползване ти пожелавам!

Ванка, стойката ми трябваше бързо и я правих набързо! Това са лидълски колела, дизайна е краднат от Askwoodman във тубата!

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: