Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dcter - помощник
Колеги, имам райграс около 200 кв/м и го поливам със сонда от двора.Сондата е цол и половина,намалена е до 1 цол със ограничители и и оттам с подобен на този маркуч поливам https://shop.smartmetalgroup.com/gradin ... 20-%201%27

Дебита на сондата е силен.Не знам колко точно,но на края на 25 метра маркуч 1 цол ,вади струя около 40-50 см.,че и повече.

Купих подобен разпръсквач https://www.mr-bricolage.bg/bg/Gradinsk ... C/p/985293 ,но е за много по-слаб дебит и поливане от чешмата.Пробвах като му разширих дупчиците,но му се наруши режима на поливане,пръска на около 2м макс и прави локви и вече за нищо не става.

Търся разпръсквач за по-голям дебит ??!!? Ако някой знае,да помага.
ESPACE - майстор
От всичкото обяснение мисля че ти трябва помпа с по голям напор. За разпръсквачи нямаш нужда от голям дебит.
dcter - помощник
вт май 28, 2019 5:55 pmESPACE написа:
От всичкото обяснение мисля че ти трябва помпа с по голям напор. За разпръсквачи нямаш нужда от голям дебит.
Колега,какво значи с по-голям напор? Помпата ми е ок, и не виждам смисъл да я сменям.Просто ми трябва разпръсквач, който да издържа на голямо налягане/дебит .Щото тези от линка са за поливане с маркуч от чешмата на слаба струя.
hidrazin - майстор
вт май 28, 2019 6:40 pmdcter написа:
...какво значи с по-голям напор? Помпата ми е ок, и не виждам смисъл да я сменям...
Значи по-голямо налягане. Ся остава да кажеш че помпата ти е някоя умряла Вида...
Общо взето си нямаш понятие какво е напор, дебит ... и бъркаш нещата.
:partyman:
dcter - помощник
вт май 28, 2019 8:19 pmhidrazin написа:
вт май 28, 2019 6:40 pmdcter написа:
...какво значи с по-голям напор? Помпата ми е ок, и не виждам смисъл да я сменям...
Значи по-голямо налягане. Ся остава да кажеш че помпата ти е някоя умряла Вида...
Общо взето си нямаш понятие какво е напор, дебит ... и бъркаш нещата.
:partyman:
Ами аз затова и питам......но явно че и отсрещната страна няма идея за какво иде реч.Дебита на помпата ми е голям, и не ми трябва повече.
Трябва ми разпръсквач,който да поеме този голям дебит,който имам и който дебит не искам да увеличавам :-D
Като за 3 годишни го потретвам, и май пак оставам неразбран :?
hidrazin - майстор
вт май 28, 2019 8:55 pmdcter написа:
... май пак оставам неразбран ...
Не, оставаш не разбрал. Каква е помпата???
:partyman:
dcter - помощник
вт май 28, 2019 9:00 pmhidrazin написа:
вт май 28, 2019 8:55 pmdcter написа:
... май пак оставам неразбран ...
Не, оставаш не разбрал. Каква е помпата???
:partyman:
Има ли значение ? И ако да,какво?
hidrazin - майстор
Щом питам значи има значение. За последен път - каква е помпата???
:partyman:
Човеко, просто опиши подробно какво искаш и какво имаш и Хидрата ще ти обясни кое, как.........!
dcter - помощник
вт май 28, 2019 9:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Човеко, просто опиши подробно какво искаш и какво имаш и Хидрата ще ти обясни кое, как.........!
От това по-подробно обяснение не знам :-D 10 годишен да прочете,ще разбере :-D

Тема "Разпръсквачи за висок дебит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: