Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
fore - майстор
чет май 23, 2019 7:06 amzz_stefanov написа:
Туй ясно, и аз ще се оправя с това при нужда.
Кажете нещо за съдържанието :)
Постно ИГБТ е съдържанието. Но майче има и крайни дросели.
lov - майстор
Ай ся като отцепи тва професионално мнение по електроника вземи обясни на мен лаика как разбра че са точно IGBT транзисторите. Щото на мен и боба на хидрата не ми помага да видя под притискащите пластини какво пише. Елементите по платката и те не ми говорят нищо. А пък за крайни дросели де ги видя ми е пълна мистерия.
Ти да не си врачка нещо бе човек???
fore - майстор
ср май 29, 2019 12:34 amlov написа:
Ай ся като отцепи тва професионално мнение по електроника вземи обясни на мен лаика как разбра че са точно IGBT транзисторите. Щото на мен и боба на хидрата не ми помага да видя под притискащите пластини какво пише. Елементите по платката и те не ми говорят нищо. А пък за крайни дросели де ги видя ми е пълна мистерия.
Ти да не си врачка нещо бе човек???
Не съм врачка, а вудо Магьоник- 1 ранг. А ние познаваме елементна база на ПП и МГЕ........ :lol: Както и машините на великата Китайска фирма Райдер много добре ! :lol:

Ей' Богу, за сетен път се убеждавам че в тия форуми освен чесане на езици и мерене на п....и друго няма.

Ами да си начеша и аз сетен път езика.
Та сериозно.

Първо познавам на Райдър машините. Защото има Мосфетната. Тя майче е и единствената 7 кг. бъкана с електроника.
В нея за да се извадят тия реални 200А има точно 12 транзистора Тошиба и 12 диода залепени на огромни тунелни радиатори. Общо 24 бр. А вътре има доста големи импулсни трафове- 3 на брой.

Или Пансим казваше - класическа схема 3 трафа Х 4 транзистора - 12 броя ключови !

Крайният дросел се вижда на снимката с палеца на колегата. Значи ще работи добре и с Базични.

Та на Райдър машините са ок.

https://www.raider.bg/c/invertorni-elek ... -iw19-1110

И спецификациите на тази машина са-

• Захр. Напр.: 230V~50Hz
• Мощност: 6.1kVA
• Напрежение: 65V
• Големина на тока: 20-160A
• Диаметър на Електродите: 1.6-4mm
Тегло: 3,400 кг.

При тези 3,4 кила е малко трудно да се напъхат вътре големите радиатори и доста по големият брой Мосфет транзистори и трафове. Макар че тук тока на изхода е 160А. Предполагам че пак ще има поне 2 трафа с по 4 транзистора и диода. Ако не са пак 3Х4 но по слаби. За това не съм сигурен.
Но съм сигурен че това си е ИГБТ.
lov - майстор
Форе осъзнаваш ли колко глупости изписа само в един пост. И да, заяждане е защото подаваш много грешна информация без да си наясно с материята.
fore - майстор
ср май 29, 2019 2:45 pmlov написа:
Форе осъзнаваш ли колко глупости изписа само в един пост. И да, заяждане е защото подаваш много грешна информация без да си наясно с материята.
Бе явно не ти е добре днес !
Здраве да е на теб и твоята материя !
Глупостите са от тебе. А материята ми е ясна достатъчно в случая от личен опит също.

И като оставиме на страна тъпотиите ти може още да се каже че и цената се променя.
Цената също е от значение. Мосфета се реализира с повече алумин и елементи и съответно е по тежък и скъп. Вече избягват да го правят.
Ако въпросната машина беше Мосфет щеше да е над 300 лева.
gogo7777 - майстор
За Форето всичко навито на феритен пръстен е дросел.,...Без значение, колко намотки са там......дросел е, точка! :lol:
fore - майстор
ср май 29, 2019 3:55 pmgogo7777 написа:
За Форето всичко навито на феритен пръстен е дросел.,...Без значение, колко намотки са там......дросел е, точка! :lol:
В конкретният случай си е точно тоя дросел. Доста голям и е навит с едножилна дебела тел и многожилна тънка. Това било по добрият вид според разбирачите.
Абе не е като да си наясно как да завариш мед с обикновен инвертор и да го обясняваш на човек който го е правил, но пак е нещо..... :wink:

А lov зададе явно риторичният си въпрос към всички търсейки джумбиш.
lov - майстор
Джумбиша в случая си точно ти господине Вудо Магьоник- 1 ранг. На снимките се вижда точно един силов траф на който ти му казваш, че било дросел. Те точно този този кръглия И запоми че това не е никакъв дросел. Поне да беше прочел какво точно е обяснявал Панайот. Но то явно толкова си можеш.
От горната страна на платката има две жълтички мънички. Едното е импулсното трафче на дежурното захранване на електрониката и вентилатора. А другото и аз не съм много сигурен щото не ми се рови да диря схемата може и да е филтриращия дросел на това захранване.
fore написа:
Бе явно не ти е добре днес !
Здраве да е на теб и твоята материя !
Глупостите са от тебе. А материята ми е ясна достатъчно в случая от личен опит също.

И като оставиме на страна тъпотиите ти може още да се каже че и цената се променя.
Цената също е от значение. Мосфета се реализира с повече алумин и елементи и съответно е по тежък и скъп. Вече избягват да го правят.
Ако въпросната машина беше Мосфет щеше да е над 300 лева.
А тва пък със зеленото е още една велика гениялна мисъл и трябва да се запази в аналите на техниката. Толкова е гениална че се отказвам да я коментирам щото съм още в :shock:

Да наистина вече не съм добре след такъв технически шок и смях. :lol:

Та господин професоре знаеш ли какво ти е ясно? Че дори нищо не ти е ясно от тази материя. Престани да се правиш на велик разбирач и да подвеждаш останалите читатели в темата. То не че и в другите теми за китайските и лидълските машини не изписа една камара глупости. Ама там поне те пропусках да ти чета великите и грандиозни умозаключения. Щото поне лидълската техника за домашни нужди бива и за такива цели също я ползвам.

Надявам се модераторите да не почистят темата щото да се знае що за птица си и какви си ги натворил и по другите теми да не се подлъгват хората.
fore - майстор
ср май 29, 2019 7:14 pmlov написа:
Джумбиша в случая си точно ти господине Вудо Магьоник- 1 ранг. На снимките се вижда точно един силов траф на който ти му казваш, че било дросел. Те точно този този кръглия И запоми че това не е никакъв дросел. Поне да беше прочел какво точно е обяснявал Панайот. Но то явно толкова си можеш.
От горната страна на платката има две жълтички мънички. Едното е импулсното трафче на дежурното захранване на електрониката и вентилатора. А другото и аз не съм много сигурен щото не ми се рови да диря схемата може и да е филтриращия дросел на това захранване.
fore написа:
Бе явно не ти е добре днес !
Здраве да е на теб и твоята материя !
Глупостите са от тебе. А материята ми е ясна достатъчно в случая от личен опит също.

И като оставиме на страна тъпотиите ти може още да се каже че и цената се променя.
Цената също е от значение. Мосфета се реализира с повече алумин и елементи и съответно е по тежък и скъп. Вече избягват да го правят.
Ако въпросната машина беше Мосфет щеше да е над 300 лева.
А тва пък със зеленото е още една велика гениялна мисъл и трябва да се запази в аналите на техниката. Толкова е гениална че се отказвам да я коментирам щото съм още в :shock:

Да наистина вече не съм добре след такъв технически шок и смях. :lol:

Та господин професоре знаеш ли какво ти е ясно? Че дори нищо не ти е ясно от тази материя. Престани да се правиш на велик разбирач и да подвеждаш останалите читатели в темата. То не че и в другите теми за китайските и лидълските машини не изписа една камара глупости. Ама там поне те пропусках да ти чета великите и грандиозни умозаключения. Щото поне лидълската техника за домашни нужди бива и за такива цели също я ползвам.

Надявам се модераторите да не почистят темата щото да се знае що за птица си и какви си ги натворил и по другите теми да не се подлъгват хората.
Хептен изтрещяхте явно с материята. :wink: Явно е от Тъмната материя това.
Господине всичко ще ти мине, Господине ..... :lol:
Но пък ги оборваш нещата с простотиите си на 150 %. Евала е това е пълна идиотия.

И едно ще ти кажа. Ви сте тия които ПОДВЕЖДАТЕ постоянно другите с неща който не са верни и лично съм ги тествал. Да не ги изброявам.

Но то е така - крадеца вика дръжте крадеца.
Така че спрете да давате акъл който е неадекватен. Поне на мене ми е ясно това понеже съм тествал глупостите коти са писани тук.
Рядко има частично вярна информация, до която достигам обикновено сам с опити.

Проблема е че трябва да се науча да не отговарям на глупостите зададени от такива като теб тук. Ти си търсел да правиш панаир, а аз съм седнал да ти обяснявам електроника.......... :prayer:

Това не е дросел или траф, това е паста за зъби в тубичка - трицветна........ :prayer:

Явно това което пиете е доста силно и променя реалността до измерения в които не съм попадал за да мога да ви разбера.

Освен за Глупости за друго не пишеш. И незнам с какво и кого съм подвел. Но определено ти си напълно ЛУД след като прочетох всичко което пишеш.
Действително недей да ми четеш постовете. Ти си Сатанист. Човек с отрицателна енергия. Агресията се вижда от цветните надписи изписани с голям шрифт. Ходи да се пречистиш някъде, незнам къде обаче. В църка или манастир ще те изгонят вероятно.
От такива като тебе не спирам да ходя по Манастирите.......

Едит
От горната страна на платката има две жълтички мънички. Едното е импулсното трафче на дежурното захранване на електрониката и вентилатора. А другото и аз не съм много сигурен щото не ми се рови да диря схемата може и да е филтриращия дросел на това захранване.
Жълтички, мънички.
Колорадски бръмбърчеа........ :prayer: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :prayer:
На снимките се вижда точно един силов траф на който ти му казваш, че било дросел. Те точно този този кръглия И запоми че това не е никакъв дросел.
Силов в импулсна схема.......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :prayer: За пръв път виждам такъв траф, че и силов.

С какви субекти ме среща живота........ :prayer:

Тема "offtopic от Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: