Ел. инструментите. Консумативи.
lov - майстор
Иска си пистолет с регулиране на дебита и температурата и то доста прецизно. За това го пратих при тенекеджиите. Дори накрайника е много специален щото загрява както мястото на спойката така и добавъчния материал. А и има и една човка която притиска и разглажда разтопеното към мястото на залепване и оформя шева. Тя не е сложна дори може да се направи но проблема е в пистолета.

п.п.За почистването на полиетилен при спояване се ползва мравчена киселина. Не знам що но така ни казаха химици като правихме едни други споийки. И наистина има ефект и работи.
Chefo77 - майстор
Пистолетът е такъв, имам дюза такава, на която се закача и такъв накрайник - за шнурове за спояване на винилови настилки. По спомен имам и такава дюза, но не ми се ходи до гаража за потвърждение.
Ако върши работа, обади се!
ZMeyGorianin - майстор
нед май 26, 2019 9:22 amChefo77 написа:
нед май 26, 2019 8:22 amZMeyGorianin написа:
Пукнатината е около 3 см., а пищова духа на голяма площ - ще се размаже.
Звънни по-късно да ти дам преходник към 8 мм (по спомен), дали няма да ти свърши работа?
Благодаря Чефо, но съм на 100 км. от Варна...вече :partyman:
fore - майстор
Вероятно резервоара е от РР и се лепи само с нагряване и добавъчен материал от РР. Става или с Духалка за СМД или с газов поялник в режим духалка.
ZMeyGorianin - майстор
"СМД" не го разбрах, но имам газова горелка с тънък пламък. Мога да се упражня върху стария резервоар. Новият пристига в четвъртък.
kozl - майстор
Газовата горелка е непрепоръчителна!!!
Но пък коги немаше горещи духалки, тва ползваме, па и газови запалки. :?
СМД подсеща за духалка с горещ въздух с регулируема температура на изходящия въздух и вероятно с възможност за ограничено площно въздействие. Требе да стане. Ползват се при разпояване/запояване на минатюрни електронни компоненти за повърхностен монтаж SMD
lov - майстор
Втората дюза която си показал е за тази работа.
https://bashmaistora.bg/%D0%B4%D1%8E%D0 ... d4541.html

Добавъчен материал се продава на пръчки като горещия силикон. За дребни кърпежлъци може да се отреже пръчица от нещо друго. А в най добрия случай от същия детайл ако има възможност. някъде по широки ушички или допълнителни ребра за усилване.
А за да се познае дали материала е същия се пробва на горене със запалката. Гледа се как се топи и миризмата. При по разпространените пластмаси шанса да се обърка е много малък.
fore - майстор
ср май 29, 2019 7:39 amkozl написа:
Газовата горелка е непрепоръчителна!!!
Но пък коги немаше горещи духалки, тва ползваме, па и газови запалки. :?
СМД подсеща за духалка с горещ въздух с регулируема температура на изходящия въздух и вероятно с възможност за ограничено площно въздействие. Требе да стане. Ползват се при разпояване/запояване на минатюрни електронни компоненти за повърхностен монтаж SMD
:partyman: Става и с газов поялник, но се иска повече опит. При ел. духалката се регулира както темпа. така и потока на въздуха.
РР не се лепи с нищо освен с нагряване както и тръбите. Той е неутрален (инертен). Поради което се ползва за тръби и резервоари.
Виж наилона (полиетилен) е по кофти. Той не се лепи и прегаря при нагряване.

А в нета има ли добавъчни пръчки за РР ? По магазините не съм търсил и не съм виждал.
Chefo77 - майстор
ср май 29, 2019 10:37 amlov написа:
Втората дюза която си показал е за тази работа.
https://bashmaistora.bg/%D0%B4%D1%8E%D0 ... d4541.html

Добавъчен материал се продава на пръчки като горещия силикон. За дребни кърпежлъци може да се отреже пръчица от нещо друго. А в най добрия случай от същия детайл ако има възможност. някъде по широки ушички или допълнителни ребра за усилване.
А за да се познае дали материала е същия се пробва на горене със запалката. Гледа се как се топи и миризмата. При по разпространените пластмаси шанса да се обърка е много малък.
Втората дюза (предполагам си имал предвид мен) се ползва с първата, без нея не става :)
lov - майстор
Да де с нея точно се подава добавъчния материал и се лепи. То и на станцията за SMD пак се ползва преход.

Тема "Машината ви е повредена- попитайте ТУК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: