Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
seeker - специалист
ср май 29, 2019 8:07 ammesalski73 написа:
Колеги привет.Да споделя...и аз скоро ди купих мини банциг английски...с размер на лентата 1425 мм но разгледах го тъй като с оригиналната лента решеше на дъга ,взех друга лента която беше доста по твърдичка но след два дни изполване се скъса,купих друга лента и нея скъса.разглобих го и се отчаях,няма водачи,няма лагери само някакви болтчета които при навиване стягат лентата.
Добре дошъл в отбора :yawinkle:
И аз съм със същите дертове.
ZEDYCUS - майстор
:-D Mи като не режат право, направете си водачи с лагери. То е показано на първата страница от темата. Друг е въпроса ако чакате готови решения. Няма.

Досега с тоя банциг -Райдър съм скъсал само една лента, оригиналната. Откакто съм с лента за метал с едри зъби(6ммх0,6-8зъба на инч), проблеми няма.
seeker - специалист
ср май 29, 2019 2:24 pmZEDYCUS написа:
:-D Mи като не режат право, направете си водачи с лагери. То е показано на първата страница от темата. Друг е въпроса ако чакате готови решения. Няма.

Досега с тоя банциг -Райдър съм скъсал само една лента, оригиналната. Откакто съм с лента за метал с едри зъби(6ммх0,6-8зъба на инч), проблеми няма.
Колега Zedycus, и аз бях си взел две ленти от Габровската фирма (едната 8/0,65 14 tpi и другата 8/0,65/6 tpi), с лагерни водачи за лентата съм (благодарение на Вашият нагледен снимков материал). Лентите режеха прекрасно и чисто, до момента в който се скъсаха и двете за мн. кратко време. Не знам аз ли ги обтягам прекалено, или малкият радиус на колелата е проблем, но скъсаните ленти залепих повторно, късат се не на снадката, но забелязах че и лентата е напукана. Бихте ли дали ориентир колко да се натяга лентата?
ZEDYCUS - майстор
Стягам на усет, ако е много натегната се усеща на корпуса на банцигчето. Почва да тресе. Смени лентата вземи 6мм, може от ширината да се цепи.
А след рязане разхлабваш ли лентата, ако няма да работиш дълго време.
seeker - специалист
ср май 29, 2019 6:12 pmZEDYCUS написа:
Стягам на усет, ако е много натегната се усеща на корпуса на банцигчето. Почва да тресе. Смени лентата вземи 6мм, може от ширината да се цепи.
А след рязане разхлабваш ли лентата, ако няма да работиш дълго време.
С 8 мм.- тровата с тези ситни зъби реже ореха като масло. А 6мм.-тровата се скъса по-бързо. Аз стягах лентите на звук - докато не вземе да издава висок звук - да звъни като струна на китара. А, между другото, ми се скъса бандажа на горното колело и се приунудих да навия изолирбанд (и на двете колела), като след това ги струговах и им дадох лек радиус. Не знам дали радиусът не грешка, но факт; оставих да го има. Сега се чудя дали да струговам и да махна радиуса, като оставя бандажа равен. Тресене не се забелязва, оптегача на горното колело има пружина да обира вибрациите. Иначе след всяко ползване свалям лентата от банцига, в смисъл не я оставям натегната.
lyubohar - майстор
Имам подобен банциг,но немски на поне 30г.
Има проблем,че конструкцията поддава и горното колело се килва и не е в една линия с останалите две.Резултата е,че лентата пада.Опитах да променя положението на колелетата,но не постигнах добър резултат и сега стои като паметник.
Утре ще направя няколко снимки.
seeker - специалист
ср май 29, 2019 11:04 pmlyubohar написа:
Имам подобен банциг,но немски на поне 30г.
Има проблем,че конструкцията поддава и горното колело се килва и не е в една линия с останалите две.Резултата е,че лентата пада.Опитах да променя положението на колелетата,но не постигнах добър резултат и сега стои като паметник.
Утре ще направя няколко снимки.
Преполага, че банцига е с три колела?

Тема "Ъпгрейд на Мини Банциг(детска играчка) Райдeр RD-BSW17" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: