Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
докера - специалист
Здравейте !
Със съседката имаме идея да направим , всеки от своята страна на общата ограда , летни кухни - близнаци , тип навес , с площ около 15м2 . Ще са дървена конструкция , евентуално остъклени , като само общата стена , която се явява и ограда , ще е от бетонни оградни блокчета . Ще има , естествено , и бетонен пояс за основа , но той ще е наравно или малко над земята . Смятаме да се разпишем пред нотариус за взаимна търпимост , или както там е термина .
Та въпроса ми е какво друго трябва да се направи , за да е всичко законно ?
VLADO66 - майстор
Прочети в ЗУТ за допълващо застрояване.Иначе съм го направил с комшията абсолютно същото без никакви документи и нотариуси.Седнахме един ден, нарязахме един леген салата, мръвки и ракия и уточнихме къде точно да бъдат убавините. Препоръчвам ти да си направите и една пенпендикулярна на оградата стена- т.е. да го затворите плътно от две страни.Така ще ги направите земетръсо устойчиви, че една стена на три метра височина ще се килне лесно.
Чираче - майстор
пет май 31, 2019 4:11 pmVLADO66 написа:
Прочети в ЗУТ за допълващо застрояване.
За сигурност предприеми действия за изработване и узаконяване в Общината с ПРОЕКТ. Съответно Разрешително за строеж, и каквото трябва. Защото в съвремието нищо не е сигурно. ЗУТ много лесно и често го променят, допълват, отменят и т.н. глупости. Не се знае утрешния ден какво ще измислят.
naster - майстор
За шеста категория (ако отговаря на изискванията), ще платите по 2 лв/м2 в общината, а проектът е скица на разположението. И няма въвеждане в експлоатация тип акт16.
plamen6703 - майстор
пет май 31, 2019 4:05 pmдокера написа:
Здравейте !
Със съседката имаме идея да направим , всеки от своята страна на общата ограда , летни кухни - близнаци , тип навес , с площ около 15м2 . Ще са дървена конструкция , евентуално остъклени , като само общата стена , която се явява и ограда , ще е от бетонни оградни блокчета . Ще има , естествено , и бетонен пояс за основа , но той ще е наравно или малко над земята . Смятаме да се разпишем пред нотариус за взаимна търпимост , или както там е термина .
Та въпроса ми е какво друго трябва да се направи , за да е всичко законно ?
За да е всичко законно трябва да сте собственици на имота и да стигнете до взаимно съгласие каквото се разбира, че имате.
Другото е пари да реализирате намеренията си и здраве да се радвате на новата придобивка :)
Успех! :partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Недей да пускаш комшийката на по-малко от 3м от границата.

Дори и да и е хубава @утчицата.
докера - специалист
Хахаха - Жената е на годините на майка ми .... :-D
Ситуацията е малко по-особена . Моят парцел е част от по-голям имот на прадядо и прабаба , който е поделен след като починаха и братовчед ми / другият основен наследник/ продаде своя дял на сегашните ми съседи . Делбата включва и къщата , така че сега , дефакто , двете ни къщи са част от общата стара къща , с обща стена . Оградата , на която смятаме да правим летните кухни , започва от тази стена .
Така че , така или иначе , са на по-малко от 3м. :)
А колкото до здравината на стената - ще бъде като масивна ограда от блокчета , с колони с арматура и бетон в двата края и бетонен пояс отгоре , за да може в бъдеще да се продължи същинската ограда ... Смятам , че ще е достатъчно здраво . Може от едната страна наистина да иззидам метър - метър и половина странично , където смятам да е барбекюто .

Тема "Лятни кухни - близнаци на границата на имот ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: