• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dan4o68 - специалист
ср мар 13, 2019 4:42 pmharley davidson написа:
Днес отворих ревизията... Две шепи пепел извадих... Обаче голяма мъка... Как могат да го направят толкова нескопосано... :? :shock: :partyman:
Казах ти ,че е некадърно..Направи го на плъзгаща шейна като за уплътнение ползваш азбестова самозалепваща лента.Там температурата е ниска..Каквото и да падне то е под отворите за въздух на горелката.Навътре към вентилатора няма как да отива пепел.Т.е. около педя е размера.Почиства се за секунда и то без никакви остатъци и съмнения. Няма болтове,гайки ,силикони..Успех..
[/quote]

ти пак дай снимки да се ориентирам кво трябва да правя.....ама на пролет.... :partyman: :partyman: :partyman:
dan4o68 - специалист
ср мар 13, 2019 4:42 pmharley davidson написа:
Днес отворих ревизията... Две шепи пепел извадих... Обаче голяма мъка... Как могат да го направят толкова нескопосано... :? :shock: :partyman:
Казах ти ,че е некадърно..Направи го на плъзгаща шейна като за уплътнение ползваш азбестова самозалепваща лента.Там температурата е ниска..Каквото и да падне то е под отворите за въздух на горелката.Навътре към вентилатора няма как да отива пепел.Т.е. около педя е размера.Почиства се за секунда и то без никакви остатъци и съмнения. Няма болтове,гайки ,силикони..Успех..
[/quote]

ти пак дай снимки да се ориентирам кво трябва да правя.....ама на пролет.... :partyman: :partyman: :partyman:
Georgi_Prodanov - помощник
Здравейте! Казвам се Георги и съм нов във форума (но съм прочел доста теми). Поставен съм пред една дилема, за разрешаването на която, ще ми е нужна помощ. Отоплявам (с панелни радиатори) къща ново строителство на 2 етажа. Единият е 90 кв. м., а другият 50 кв. м. с външна изолация 5см стиропор и пвц дограма. До сега бях със Виадрус 4 секции и пелетна горелка (работеща само с дървесни пелети) монтирана на долната врата, които продадох. И сега е ред на дилемата ми. Чудя се дали да си взема отново Виадрус, само че 6-7 секции и да го вдигна на кутия със всегоривна горелка или да си взема окомплектован котел Хидротерм? Искам да горя орехови черупки, слънчогледови пелети и може би талаш (с което се получи най-добре, може и да ги смесвам). Според вас, кой котел е по-добрият избор? Много ви благодаря! :prayer:
maistora1965 - специалист
За Хидротерма има доста писано viewtopic.php?f=10&t=56103 ако ще гориш слънчогледови и орехови черупки комплект на Грейко е по добре според мен ретортните се палят и горят непрекъснато Грейкото си гасне и пали когато трябва ако ти е добра изолацията ще ти е необходимо.
Georgi_Prodanov - помощник
Прочетох тази тема, но все още не мога да взема решение, кои от двата варианта да избера. Грейко определено ми допада, но ми е доста над бюджета. Изолацията ми не е върха на сладоледа, но все пак върши някаква работа. Идеята ми е горелката да не се гаси цяла зима, защото очакваме нов член на семейството в края на есента.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами не знам колко ти е бюджета, но този месец можеш да се оборудваш с Грейко20 за 3480лв. Колко доста над твоя бюджет е това?
Georgi_Prodanov - помощник
Това е около 1000лв над бюджета, който мога да заделя. Виждам в интернет котел на Хидротерм за 2690лв. с бонус циркулационня помпа и стаен термостат и безплатна доставка. Другият ми вариант е да взема всегоривна горелка нова за 1500лв чрез познат (не зная марка, но имам четирима познати, които я използват от няколко години без да имат проблеми) и Виадрус за 400лв от познат, като добавим кутия, турболатори и т. н., цената става като на Хидротерм. Ако взема Хидротерм, ще го тунинговам, като този на колегата harley davidson. Все още се чудя и не мога да преценя, кои ще е най-сполучливият избор в моята ситуация.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре, последен опит правя и те оставям - Грейко можеш да го вземеш на разсрочено плащане чрез "Кредит енергийна ефективност", като освен разсроченото плащане печелиш 15% безвъзмездна помощ или около 500лв. Останалите 500лв ще ги избиеш за един сезон от по-високото КПД. Престанете да се залъгвате с чугунени пелетни котли!
maistora1965 - специалист
За втори път засичам Ганев да прави неприлично добро предложение помисли върху това мога да ти гарантирам че другите ти идеи са приемливи но краината цена няма да е много по ниска.Казвам ти го от личен опит за съжаление когато почнах моите модификации комплекта на Греико не съществуваше кто цената до момента е над тази на Греикото а в ефективността не съм сигурен.А знаеш ли как се чисти 7 секционен виадрус от пепел при горенето на слънчогледови пелети :?: :kotz:
Christo - майстор
Добре си се отървал от Виадруса. Защо да се набутваш пак със същия? Послушай Лазар Ганев
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: