Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Може ли да се залепи метална вик тръба с течен метал на място и как точно става ако ли не как мога да спра теча без да се разглобява
ESPACE - майстор
Продават се ремонтни скоби.
Изображение
iliya_i - майстор
Това, че тръбата е метална значи, че е на повече от 20 - 25 години. Сигурен ли си, че е просто една единична дупка, а не цял участък повече от 10 см, в който тръбата е тотално изгнила?
Ако е в мазилка, няма как да разбереш без къртене около тръбата.

ПП. Преди почече от 20 години, отклонението от водопровода към входа ни се проби. Дойдоха ВиК с багер, самосвал, 10 души екип и т.н. Опитаха да приложат "авангардният" метод набиване на дървен чеп в метална тръба. Добре, че веднага текна пак, от друго място, та я смениха с полиетрилен. Абе мисля си: работните часове на техниката и работниците струват много повече от цената на тръбата. К'во всъщност се опитаха да правят?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юни 02, 2019 8:18 pmiliya_i написа:
Абе мисля си: работните часове на техниката и работниците струват много повече от цената на тръбата. К'во всъщност се опитаха да правят?
Заплатите им влизат в цената на водата, която плащаме ние, така че тях не ги бърка :wink:
iliya_i - майстор
нед юни 02, 2019 8:24 pmLazarGanev написа:
нед юни 02, 2019 8:18 pmiliya_i написа:
Абе мисля си: работните часове на техниката и работниците струват много повече от цената на тръбата. К'во всъщност се опитаха да правят?
Заплатите им влизат в цената на водата, която плащаме ние, така че тях не ги бърка
:)

Добре, ама пред съседният вход копаха 2 пъти за 6 месеца. Явно първият път чепа е хванал :)
А на чорбаджиите де им е сметката да плащат 2 пъти за една работа? Цената на водата си е същата, ама разходите по поддръжка двойно.
КИМИ - специалист
Теча е знак на съдбата да си смениш железните тръби с пластмасови.

Aз така преди виках заварчик да завари една тръба и от къртене и чукане ми спря водата. :-D
Оказа се, че тръбите просто са били изгнили отвътре и пълни с ръжда.
VLADO66 - майстор
И според мен ще се сложи сега една скоба и ще текне на друго място.Това съм го играл и със скоба и със заварки и не става.
kozl - майстор
пон юни 03, 2019 8:45 amVLADO66 написа:
И според мен ще се сложи сега една скоба и ще текне на друго място.Това съм го играл и със скоба и със заварки и не става.
Владо преди години стааше, оти немаше алтернатива.
Сега нема такива заварчици, скобите са скъпи, а алтернативи за подмяна на на тръби има мноо.
Ей на сина придоби апартамент и водопровода вътре ме :shock: Тръбите неръждавейка на прес сглобки. За корозия, ще изкарат предполагам доста, но не знам как са с налепите :? А най ми е кофти оти немам оборудване за таквиз тръболяци.
muhala - майстор
нед юни 02, 2019 6:46 pmESPACE написа:
Продават се ремонтни скоби.
Изображение
Ако тръбата е 2.5", ми се обади да ти подаря две такива скоби, а ти ще ме почерпиш няколко бири :partyman:
ESPACE - майстор
Ако тръбата е 2,5" едва ли ще пита тук.

Тема "ВИК течове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: