Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Оня, който гледах излезе на въздух, но този е на вода/въздух То на затворена система май все ще е въздух. И е с един извод 1/4". Уж от 0,05 бара.
Ще видим какво ще излезе.
https://varum.bg/product/1935/presostat ... 5-bar.html
Благодаря за съдействието.
пет май 31, 2019 1:09 pmmiroki написа:
Оня, който гледах излезе на въздух, но този е на вода/въздух То на затворена система май все ще е въздух. И е с един извод 1/4". Уж от 0,05 бара.
Ще видим какво ще излезе.
https://varum.bg/product/1935/presostat ... 5-bar.html
Благодаря за съдействието.
Това не е пресостат, дето е на схемата, а флуидконтрол накакъв. Някъде май ги наричаха "елекгронен пресостат." Добре е да си има "балон"- РС.
На линка си е баш механичен пресостат.
miroki - майстор
Да, това последното на линка се води механичен пресостат. Вече го получих.
Друг на 0,1 атм, не намерих. Искам да спре, като спре водата, не преди това. Че помпата ми е много слаба. Дебит има, но не и налягане.
Дано да върши работа.
miroki - майстор
Побългарих го малко. Че не можеше да включва.
Изключва много леко, но за включването иска голямо налягане. И трябва да се държи бутона докато ти омръзне.
С една тел изтеглям котвата и подкинвам. Докато напълни системата и зацепи.
Но няма как да се ползва за автоматично пускане на помпата.
При всяко спиране на помпата той изключва и си седи в изключено положение. Трябва ръчно да се пусне после.
Трябва да търся друго решение за автоматично поливане.
fbr - майстор
Това, което си купил, прочете ли предназначението му. Аз чета това "
Характеристика:
Пресостат за предпазване на водоснабдителни помпи (230 V) от работа на сухо. Автоматично рестартиране при възстановяване на налягането. Диапазон на изключване от минимално 0,05 bar до максимално 0,4 bar. "
Няма никаква връзка с това, което ти искаш. Аз имам реализирана подобна идея, но е със балон от бойлер и ниворегулатор от пералня. Като схемата която си дал в предишен пост, но съда е откъм страната на чешмата и тетка под съда за ниворегулатора.
miroki - майстор
Защо да няма връзка? Искам да пази помпата от работа на сухо и да изключва при налягане под 0,1 атм. Този е точно такъв. И го прави.
Да, при възстановяване налягането включва, но при доста високо, закачих го на чешмата за да тръгне. Само, че кой да го възстанови, като е спряна помпата? За това остава ръчното включване.
Мисля е над тези 0,5 за включване, които са дали.
Коментирах, че не става за автоматично поливане. Примерно с реле време.
При теб с какво предназначение е?
fbr - майстор
Да поддържа нивото в съда, така от помпата се захранва капковото.
miroki - майстор
Мислех да точа в резервоар, но кладенеца ми е 5 м3 вода и помпата прави по-добро налягане от гравитачно. Пусках я с таймер. Изчерпва се за около 2 часа и за следващото поливане е пълен. Докато не дойдат жегите.
За това избрах да поливам директно от него.
И искам да защитя помпата.
fbr - майстор
Кладенеца с какъв диаметър е. Електрически поплавък няма ли да ти реши проблема. Виж в Гугъл за какво става дума.
miroki - майстор
Около метър, метър и 20 е диаметъра, не съм го мерил. Разгледах поплавъците преди това, но малко ми е Х, как да го реализирам, а не искам да влизам вътре да коригирам. Все пак има 5 метра вода от 13,5 метра общо. Решение навън до контакта по-ми хареса.
Гледах и варианти управление на помпа, но ги дават за сондажни, а и няма хубави описания, може ли да стане и дали ще включва помпата сама с таймера или пак аз ще трябва да натискам копчето.

Тема "Помпа за поливане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: