Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Това се чудя и аз, 1дж е малко ...
Въобще дали е с пневматика? Да не се окаже "биеща" дрелка с СДС захват :-D
kozl - майстор
пон юни 03, 2019 10:08 amagj написа:
Тухла и плочки се пробиват и с бормашина с удар, и то дори и с най евтин Райдър! :)
Плочки съм пробивал с диамантени бургии без удар. Оти не се знае с кви кифтета са лепени и от удара плочката земе та се скърши. Даже си купих комплект от Лидъл с няколко размера по диаметър, но още не съм ги ползвал. Ползвах преди Лидъла, евтини от железариите, обаче гранитогреса бързо ги хаби.
agj - майстор
пон юни 03, 2019 1:18 pmkozl написа:
пон юни 03, 2019 10:08 amagj написа:
Тухла и плочки се пробиват и с бормашина с удар, и то дори и с най евтин Райдър! :)
Плочки съм пробивал с диамантени бургии без удар. Оти не се знае с кви кифтета са лепени и от удара плочката земе та се скърши. Даже си купих комплект от Лидъл с няколко размера по диаметър, но още не съм ги ползвал. Ползвах преди Лидъла, евтини от железариите, обаче гранитогреса бързо ги хаби.
С диамантена бургия ги пробиват специалистите. Аз съм аматьор и ги дупча с бургия за бетон.С обикновена
дрелка! Без удар докато пробие плочката.....
zz_stefanov - майстор
пон юни 03, 2019 3:11 ampastora написа:
Някой да сподели мнение за такера от миналата събота ? :?:
Също и за зегето от четвъртък?
И компютъра за напояване от предстоящата събота?
Предишния програматор беше добър, ползвам го трето лято. За тоя ще видим, че и е по евтин.
ivomagna - специалист
пет май 31, 2019 8:57 amivomagna написа:
Здравейте,
Другата седмица ще има лазерен нивелирИзображение
Някой ползвал ли го е? Става въпрос за хоби употреба, да си направя таваните в цялата къща с гипс картон.
Накакви отзиви?
falosa - напреднал
пон юни 03, 2019 10:08 amagj написа:
нед юни 02, 2019 10:28 pmfalosa написа:
нед юни 02, 2019 10:20 amпишман_майстор написа:
Перфоратора от четвъртък ( Х12 ) дали ще отдава написаните 1дж удар...
Някой да си е купувал модела с аку PABH 20-Li B2 ? Аналогични параметри имат , ако "става" за 6мм свредло за бетон, ще е добре значи.
Имам перфоратора 20 волтовия.Приличен е за тухла и мазилка.За бетон.....не съм чак такъв оптимист да го ползвам. Но пробивах плочки в банята и се справи.Даже тухла с неговия удар не я троши (не му е силен удара). :drinkers:
Е защо тогава му викат-перфоратор?Тухла и плочки се пробиват и с бормашина с удар, и то дори и с най евтин Райдър! :)
Ами аз поне не смея да пробивам плочки с удар.....Докато мина през плочката е само въртене ,без удар и след това за стената включвам удара...Не знам как се опазва плочка ако я подбереш направо на удар...
nikolov333 - майстор
пон юни 03, 2019 3:49 pmivomagna написа:
пет май 31, 2019 8:57 amivomagna написа:
Здравейте,
Другата седмица ще има лазерен нивелирИзображение
Някой ползвал ли го е? Става въпрос за хоби употреба, да си направя таваните в цялата къща с гипс картон.
Накакви отзиви?
Според мен става само да си закачиш картините и то ввчер..на тъмно :cool:
cat - специалист
Зегето става ли ? Бащата искал негово собствено да си имал .
cholev - майстор
пет май 31, 2019 8:57 amivomagna написа:
Здравейте,
Другата седмица ще има лазерен нивелирИзображение
Някой ползвал ли го е? Става въпрос за хоби употреба, да си направя таваните в цялата къща с гипс картон.
Монтирах една вътрешна врата. Та приказна работа ми свърши невелира. Направих му 2м метална стойка и като настроих в долната част на трегера (обшивка с ОСБ преди вратата) стана перфектно. Абе много яко.
За таваните не знам как ще стане. Нали е самоневелиращ - трябва да е монтиран по вертикала на нивото на желаната хоризонтална линия. За тавана не знам :? . Линията е ярка и нема проблем (колегата по горе уеко се е изходил по религиозни причини не по опит :lol: )
jekasus - майстор
пон юни 03, 2019 10:33 amпишман_майстор написа:
Това се чудя и аз, 1дж е малко ...
Въобще дали е с пневматика? Да не се окаже "биеща" дрелка с СДС захват :-D
Не е с пнемватика, тоя механизъм за удар имат и доста хубави играчки.
Остава въпроса за батерията - колко отвора ще издържи. По принцип, като нямаш втора батерия, този въпрос е основен.
agj написа:
С диамантена бургия ги пробиват специалистите
За фаянс стават обикновените бургии SDS, стъкло и забравих какви още.
Наскоро хвърлих в буклука 40 лв за 6мм суха диамантина за ъглошлайф - за гранитогрес само и единствено мокро пробиване, най тъпата диамантина 6мм струва около 10 лв и минава при правилното ползване над 100 отвора, че и повече...
ivomagna написа:
Накакви отзиви?
Най лесната проверка е - за хоризонта - бележиш единия край на линията на лазера, завърташ уйнята на 360гр., ако другия край на линията е по малко от 2мм, значи става.
За вертикал - по добра проверка от отвеса няма...
cat написа:
Зегето става ли ?
В тоя клас зегета - стават. Пази касовата бележка.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: