• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
torbalan - Дървен философ
За 25 квадрата - заслужава ли си разправията?
Колко ще спестиш спрямо готовия паркет/дюшеме?
mavryt4o - майстор
За изработка може да гарантират но с чужд материал нивга.Нормите за влажноста са много високи за такива настилки.Това с материал съхнал на труп е пълно безумие.Задължително сушилня .Накрая се вкараш в един филм с неясен като качество край...
blagoispasov - специалист
Цехът в Труд разполага с влагомери и сушилня,та материалът задължително първо ще се провери, и при нужда доизсуши. За да бъда по-точен, първо ще бъде разбичен на груби заготовки по предварителни размери в дърводелна край Пазарджик, след това при нужда доизсушен, и едва след това ще се пристъпи към оформяне на паркетините. Единствената ми чуденка е свързана с това, че материалът не е пропарван навремето, та според профитата като цвят ще е доста блед, но се предлагат достатъчно видове байцове и лакове, и си мисля, че ще може да се докара луксозен финиш.
torbalan написа:
За 25 квадрата - заслужава ли си разправията?
Колко ще спестиш спрямо готовия паркет/дюшеме?
Предполагаемата икономия е няколкостотин лева, които на фона на целия ремонт на апартамента не са от значение, но "разправията" конкретно в този случай я броя за удоволствие, затова се и занимавам.
Прегледах отгоре - отгоре някоя и друга обява за орехов паркет в интернет, и май цената е около стотачка на квадрат за по-дълги и широки дъски, каквито мисля да направя. Имам предвид нещо от порядъка примерно на паркетини 60 / 7 см, които да докарат фасон на дюшеме.
Изработката на паркета ще струва между 15 и 20 лв на квадрат, в замисимост от това дали ще се доизсушава или не,към което ще се добавят примерно 50 лв за гориво и 30 лв за разбичването, та в крайна сметка пак ще е под 25 лв / кв + плюс предполагам около 30 - 35 лв / кв за труд и материали за лепене, циклене и лакиране, което като крайна цена от около 55 - 60 лв / кв ми се струва... супер! А и най-важното - ще спра да търся място на трупите, и да се чудя какво да ги правя. :lol: :lol: :lol:
torbalan - Дървен философ
Щом ти е приятно - това е друга тема...
Фитилчо - майстор
Абсолютно безмислено упражнение с неясен край и резултат и качество !
Сега, ясно ни е , че твоят матрЯл е най добрия, най сухия и тнт.... но това ,което искаш да направиш е пълна глупост,загуба на време (лично мнение)
Извикай си хора, да докарат дюшеме дъбово и да го монтират, ще влезнеш в 2000 лева...
bimbaeco - майстор
Не се излагай, бе, Фитилчо.
Кога и ти мина в лагера на разубеждавачите :axe:
nikolson - майстор
пон юни 03, 2019 12:47 pmФитилчо написа:
Извикай си хора, да докарат дюшеме дъбово и да го монтират, ще влезнеш в 2000 лева...
Няма да му стигнат тия 2 хил., освен ако не е някой турбо-рустик за трийсетина лева. Трислоен може, масив дъб, хубаво и необработено почва от 55-70лв/м2. С монтаж и обработка може да надхвърли 120 лв.
PIP - майстор
По принцип пода трябва да е съобразен с цялостния план на къщата, а ореха е доста тежък материал и не се връзва с каквото и да е според мен. С какво ще правиш останалия под? Аз бих направил някаква мебел с него, отколкото паркет. Очуден съм, че си намерил 'фабрика', която да и се занимава с изработката на 25м2 от неясен материал и да излезе на сметка.
Фитилчо - майстор
пон юни 03, 2019 6:00 pmnikolson написа:
пон юни 03, 2019 12:47 pmФитилчо написа:
Извикай си хора, да докарат дюшеме дъбово и да го монтират, ще влезнеш в 2000 лева...
Няма да му стигнат тия 2 хил., освен ако не е някой турбо-рустик за трийсетина лева. Трислоен може, масив дъб, хубаво и необработено почва от 55-70лв/м2. С монтаж и обработка може да надхвърли 120 лв.
80 ми обявиха за дъбово дюшеме рустик (не го знам колкое рустик)
Материалите не зная колко ще са отгоре, но монтажа ще се самомонтаж :))
Затова така казах, за 25 квадрата

Пип е прав за Ореха, много тежко стои, трябва му пространство, изчистен дизайн и малко мебели ... иначе става тежкария голяма
blagoispasov - специалист
Фитилчо написа:
Абсолютно безмислено упражнение с неясен край и резултат и качество !
Сега, ясно ни е , че твоят матрЯл е най добрия, най сухия и тнт.... но това ,което искаш да направиш е пълна глупост,загуба на време (лично мнение)
Извикай си хора, да докарат дюшеме дъбово и да го монтират, ще влезнеш в 2000 лева...
Моят материал със сигурност не е нито най-добрият, нито най-сухият, просто е мой и се чудя какво да го правя :lol: . Въпреки това обаче, упражнението не ми се струва безмислено и с неясен край. Все пак цехът разполага с професионална сушилня, а качеството на материала ще си проличи още при разбичването.
PIP написа:
По принцип пода трябва да е съобразен с цялостния план на къщата, а ореха е доста тежък материал и не се връзва с каквото и да е според мен. С какво ще правиш останалия под? Аз бих направил някаква мебел с него, отколкото паркет. Очуден съм, че си намерил 'фабрика', която да и се занимава с изработката на 25м2 от неясен материал и да излезе на сметка.
Според мен масивният паркет си е луксозна настилка, която по принцип се връзва перфектно с... буквално всичко. Жилището, в което мисля да го слагам, е двустаен апартамент, като паркет ще има в хола и спалнята, а в коридора и в кухнята ще има лъскав и наподобяващ жълтеникав мрамор гранитогрес 60/60. Ако поради някаква причина проектът с паркета пропадне, ще е гранитогрес навсякъде.

А иначе сметката на която и да фабрика или цех ще излезе прекрасно, ако човек не бърза, и действа предварително. По този начин иначе нищожното количество материал ще се изсуши, когато хората там си я ползват за да сушат техните запланувани поръчки, същото важи и за изработката на паркетините. При това положение в джобчето на собственика на цеха ще влязат едни примерно 500 лв почти буквално от въздуха, та наистина не виждам кой би ги отказал. Поне такава е стратегията ми, и засега работи, което не ме учудва изобщо.
  • 1
  • 2

Тема "Фабрика за паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: