Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
mavryt4o - майстор
нед юни 02, 2019 10:05 amthemask написа:
Е то на нашия пазар май много варианти няма... AMIG - друго не се сещам.

https://amig.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B ... 0%BE%D0%B2
И аз в амиг се бях загледал.Чудя се м/у двата модела.По-добре ми се вижда модела от 2 части .Пробема е че модела ми не е с вертикални наредени дъски а с таблена конструкция.Така мястото на разполагане е строго определено най-горе и най-долу върху фризовете и няма да стои много ок .Имам два варианта да сложа и трета панта на средния фриз така ще стане по-приемливо и по-скъпо или да увелича широчината на фризовете и да изместя по-към средата пантите (боже за 20лв на прозорец с какви глупости си блъскам главата)!?

Прикачен файл

products_8902_101116113658-228x228.jpg
products_8902_101116113658-228x228.jpg (5.4 KиБ) Видяна 1777 пъти

Прикачен файл

amig_panta_cheren_obkov_model4200_2_671.jpg
amig_panta_cheren_obkov_model4200_2_671.jpg (4.91 KиБ) Видяна 1777 пъти

Прикачен файл

panta_amig_obkov_8010_638.jpg
panta_amig_obkov_8010_638.jpg (6.35 KиБ) Видяна 1777 пъти
la_bamz - специалист
За първи път правя Врата, за първи път и такива сглобки :

Прикачен файл:
0.jpg
Прикачен файл:
1.jpg

Долу Горе се получи, но е още в работен вариант :

Прикачен файл:
2.jpg

Имам 2 питанки :
Какво лепило ползвате, защото докато събера врата до това положение ми отнема около 15 мин, когато внимавам и дообмислям нещата. За това време 2-та вида лепила които позлвам ( Д4 на момент и полеуретанова на Акфикс ) засъхват, и според мен няма да стане хубаво залепване.
Кога се "дълбаят" леглата на пантите и отвора за бравата, преди или след слепването ?
Благодаря предварително !
PIP - майстор
За лепилото, с обикновения момент с черната капачка не би трябвало да имаш проблем със слепването на подобна врата, освен ако не лепиш на прекалено топло, но 15мин е доста за подобна врата. Пантите и бравата аз ги правя накрая, понеже винаги правя вратите с 10-15мм по-големи за да мога да ги окрайча и изправя диагоналите, ако се налага и ако има подбито и/или наранено по кантоветеи ръбовете. Колко е дебела тая врата и какво ще ползваш за в канала, че от снимите не мога да преценя дали врата е тънка или канала е прекалено широк.
la_bamz - специалист
Вратата е 35 мм май идва тънка. Канала е така защото не бях решил до послено дали ще има прозорец или не. Варата е вътрешна, за отделяна на 2 стаи в къща.
la_bamz - специалист
Лепнах я :) :

Прикачен файл:
1.jpg
Днес намерих 1 час свободен и с 2 трнировки смъкнах на 9 мин. Слепихя, не мисля че имаше засъхнало лепило. Искаше ми се да пробвам с полеуретаново лепило. Утре ще видим какво се получи, диагоналите се разминават с 1 мм, доколото с долетка може да се каже с такава точност. идеално права е, няма усуквания, меря с един алуминие профил. Тази също я отпуснах с 8 мм по висока и широка, че да не стане грешка :)
nautilus33 - майстор
Имам дървояд по дограмата и взех BOCHEMIT PLUS I APP. В сайта на бохемит инфото е оскъдно, но в един друг сайт има следната забележка:

Последващо финишно покритие с лак на водна основа може до доведе до нежелани реакции.


Притесняваме и точка 4 от Начин за употреба

НАЧИН НА РАБОТА

1). Препаратът е готов за употреба.
2). Нанася се, чрез пръскане.
3). При недостатъчен ефект третирането се повтаря през 4 седмици до постигане на пълен ефект.
4). Не се поставя финишно покритие!

Та, някой ползвал ли го е, и наистина ли не мога да лакирам с лак на водна основа след това?

ПП няколко пъти със спринцовка вкарах газ за осветление(надявам се, че е същатата както за горене) в дупките и намазах обилно повърхността.
Buliviv - специалист
Колеги какво масло позвате за пневматичния такер.
Става въпрос за пневмоподготвящата група.
Знам, че има специални продукти за тази цел, но в случая имам най - различни масла в гаража и сондирам мнение дали няма да е излишно да дам пари за продукт, а да се окаже, че вкъщи има подходящ за целта.
ZEDYCUS - майстор
Слагам машинно масло( за шевни машини).

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: