Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dobcho_vn - специалист
Значи човека много лошо ще изгори със вашите съвети.Признавам си и аз бях пропуснал момента, че е под наем, обаче поне не съм му давал акъл на пробива отвори, където и да е.
Авторе, в случай, че решиш да ги послушаш задължително искай разрешение от наемодателя си, даже и по-добре в писмена форма.Щот ти дойде някой ден ей така от нищото да си нагледа имота и като види какви си ги вършил без негово знание, няма да са на хубаво последствията.
Имам и друг въпрос - добре да речем, получиш разрешение и почваш да пробиваш.Знаеш ли как да пробиеш без да засегнеш сега съществуващото положение?
И друго към останалите - посредством това пробиване, макар и покрай дограмата, не се ли губи цялостния ефект от комбинацията ТИ+дограма?
fikata - майстор
И друго към останалите - посредством това пробиване, макар и покрай дограмата, не се ли губи цялостния ефект от комбинацията ТИ+дограма?
Не.
dando - напреднал
Привет, Колеги,

Моля, простете, че повдигам толкова стара тема.

Каква конзола е най-правилно да се монтира на външна стена, на която има 10-12 см изолация от стиропор?
Предполагам, че нещо подобно на това:
Изображение

Има ли обаче вариант да се монтират по-стандартни (и лесно достъпни в търговската мрежа) конзоли и ако да, то как се закрепват за стената? В моя случай имам нужда да инсталирам две кутии една до друга.

Благодаря Ви предварително!
plamen6703 - майстор
За две конзоли една до друга е добре да избереш модулни конзоли, иначе ще ти е трудно да ги монтираш на една линия, виж тези http://joiven-eshop.com/product/775/sae ... arton.html Монтират се с каквото лепило се лепи стиропор, ако нямаш и не ти се занимава да купуваш можеш да залепиш конзолите и с пяна, става много здраво.
Успех! :partyman:
nikolov333 - майстор
Пожаро-безопасноста е по-важна от закрепването на конзолата.. Помисли и в тази посока.. Ползвай качествени марки за контакта и не включвай мощни консуматори за дълъг период от време оставени без надзорни.. :idea:
Тази която си дал има определени параметри .

material: PPcolor: grayself-snuffing: yes, within 30 s
temperature resistance: -25 - +60 °C flaming loop
test: 850 °C

fire class for underlying material: A1
Fweight: 280 g
certification: EN 60 670-1storage: ČSN 64 0090
product
description:
designed for distribution system with voltage 400 V
for device installation in insulated building fasades
with a thickness from 50 - 200 mm.eliminates
thermal bridging.included in the packaging are high
quality wall plugs and screws for mountingwhen
installing into rough plaster, we recommend to seal
the device with siliconrobust constructionsuitable
for mounting double-socketsee assembly video at
http://www.kopos.com configuration:KB - individual boxes
packed in separate cardboard

antonioven - специалист
А какъв е този "бисексуален" контакт от клипа. :-D :-D :-D
volf - специалист
вт юни 04, 2019 1:27 amantonioven написа:
А какъв е този "бисексуален" контакт от клипа. :-D :-D :-D
Тип Е
https://nauka.offnews.bg/news/Vaprosi_2 ... 16591.html
nikolov333 - майстор
Тип Е не позволява обръщането на щепсела, като при шуко контактите, но това в повечето случаи не е проблем. Повечето капсуловани заводски щепсели са съобразени за ползване с шуко и тип Е..
iliya_i - майстор
пет май 31, 2019 9:42 pmnikolov333 написа:
Пожаро-безопасноста е по-важна от закрепването на конзолата..
За пожаробезопаснстта съгласен. Но за закрепването - не.

Конзолата трябва да е такава, че да може да се закерпи здраво към твърдата част на стената (тухла). Инъче ще стои само на стиропора ден до пладне. За това са тези специалните конзоли за изолация, със закрепване към стената.
nikolov333 - майстор
И аз не бих сложил обикновена конзола без връзка към тухлите, но при готова изолация е кофти ако се "оака" около конзолата.. Тази си е баш за целта, ама колко ги има налични не знам..

Прикачен файл

kez.jpg
kez.jpg (15.48 KиБ) Видяна 1351 пъти

Тема "Ток на терасата на квартира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: