Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
koveslav - майстор
Иво то съвсем опоскано това китайче,бе.Даже и откъм радиатори и кондензатори е доста икономично.За сравнение това е моето Вики-Б 130A,демек най-малкия като мощност апарат на българския пазар на що-годе нормалните електрожени.Естествено пак е китайче,но брандирано.Пукнах го от работа няколко години,няма прегряване дори и в големите жеги.Една педя машинка е.Стигал съм до 20-на базични електрода 2,5мм почти без прекъсване посред лято,започва да духа горещо като калорифер,но няма дертове.70V на "свободен ход",пали си базичните като пич.Има си своите недостатъци по отношение на характеристиките,ако трябва да се впускаме в подробности,но няма никакви технически дефекти до момента.

Прикачен файл

Photo0455.jpg

Прикачен файл

Photo0456.jpg
lov - майстор
И аз виждам, че е така а и не очаквах да излезе нещо друго. Гласях го да го ползвам за токоизточник за една вана за чистене на ръжда. Ама не мога да си кривя душата че ми хареса как се държи дъгата. Не е да нямам други заваръчни апарати но за сега го съжалих :lol:
hidrazin - майстор
пет фев 01, 2019 9:46 pmlov написа:
Ето обещаната фотосесия със дисекцията. :)
... В режим на празен ход напрежение 65V без да се променя от настройките за ампеража.
Ето една фотосесия и на братчето му... :-D
Напрежение на празен ход - 57,2V Не се влияе от положението на врътките.
При регулиране показанията на дисплея се менят от 31 до 253А (което няма как да стане).
Като гледам основната разлика е тази че при мен електролитите са три по 680 микро (твоя не го знам колко е).
Шините към клемите са месингови (или поне не ги фата магнито).
Не е пробван. Взех го днес и нямам подръка подходящи кабели/щипки...

Прикачен файл:
P1030799.JPG
Прикачен файл:
P1030802.JPG
Прикачен файл:
P1030805.JPG

:partyman:
vlax - майстор
чет май 23, 2019 5:22 pmhidrazin написа:
Взех го днес и нямам подръка подходящи кабели/щипки...
Е най-после дойде.Със здраве да го ползваш и по-малко или хич да не ти се налага да го разглобяваш.
:partyman:
Последна промяна от vlax на пет май 24, 2019 6:29 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Благодаря. Начесах си крастата... :-D
:partyman:
koveslav - майстор
чет май 23, 2019 5:22 pmhidrazin написа:

Ето обещаната фотосесия със дисекцията. :)
Хидра,това токовземане с две видийки завити в процепа на радиатора най-го "обичам".Като понапече радиатора връзката още се разхлабва и започва да се усеща и в работата.Имам една машинка с такава връзка и веднага я преправих,като вързах шината с два болта и гайки 5мм за плътната част на горното ребро.
hidrazin - майстор
чет май 23, 2019 9:36 pmkoveslav написа:
...Хидра,това токовземане с две видийки завити в процепа на радиатора най-го "обичам"...
Напълно съгласен.
То и самата шина е ... едва ли повече от 6 квадрата и то месинг.
А 6 квадрата мед би трябвало да се стопи при 180-200А.
Иначе на снимката беше червена - демек уж бакър. :-D
:partyman:
lov - майстор
Честито и не им се вторачвай на шината чак толкова. На тази дължина и с принудително охлаждане немаш грижа. Аз се малко бях притеснил да не са турнали хАлумин с покритие щото забравих да дерна с нещо от горе. Пък после се сетих че баш трябва да си е месинг връзката към алуминиевите радиатори. И аз видях че са видийки ама колкото изкарат па тогава ще го мисли. То не е машина дето да я напъваш по цял ден а е да си закърпиш положението. Изгори някой електрод и дай отзив. Моя не съм го напъвал много само 4 яки панти Ф20 на една голяма порта и да си призная още повече ми хареса. А и беше голям майтап като го извадих, че се събраха и сеирджии. Всеки очаква да вадя някой голям туч и ми предлагат помощ да го носим. А аз съм го събрал в едно малко куфарче от Практикер даже и маската вътре. И няколко пъти го местиха да не пречи докато укрепим крилата и ги привържем на мястото.:lol:

п.п. Днеска видях на живо акумулаторен но си бях забравил телефона в офиса а после ме домързя да хода да го снимам. Човека бая си поработи с него по покрива на едно хале. Хубава машинка ама тежи. Единствения плюс е само за работа в полеви условия де няма ток и трябва да палиш агрегат. Иначе всякакви реклами че нямало да опъваш кабели да си ги заврат от зад.
Фитилчо - майстор
Лелееей, тва има части колкото запалка с фенерче бре :lol: баси машините.
Взех и аз един американо-китаец, ама е на ремонт във АиГ сега , като го взема ще дам отзиви !

Тема "Инвертор директно от китайците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: