Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте! Бих искала да изработя арка за сватбата ми, която да е триъгълна, но стабилна за да бъде украсена с цветя. Двете летви, трябва да са събрана в единия край, а долу да се свързват с плоскост чрез три разширения, за да е стабилна. Не ми е ясно само как ще стои леко под наклон всяка летва, за да са залепени в единия си край една за друга. Моля, ако някой има идея как да се случи това нека я сподели ❤🙏
Прикачен файл:
Screenshot_20190529-155332_Pinterest.jpg
шоп - майстор
ср юни 05, 2019 5:22 pmperfektna89 написа:
Моля, ако някой има идея как да се случи това нека я сподели
Младоженеца не може ли да я сглоби? Елементарно е.

Ако не можете Вие попитайте някой познат да я направи или в краен случай дърводелец.

За да не се получи в крайна сметкя накой свадбен фал:-)
vlax - майстор
Добре дошла,
тука има много дърводелци,дано се включат.
Няма да провалим сватбата я. :party:
tzetz009 - специалист
:angel: Според мен има златно сечение между основата на триъгълника (A) и височината му(H) ! Тоест : H=1,618 x A . Малко "масонство" трябва да вкара дърводелеца , ама се правете , че не го знаете !

:partyman: :partyman: :partyman:
nikolson - майстор
От шперплат (4-6мм) изрязвяш един "триъгълник", който заковаваш на снадката. Крачетата долу, колкото са по-дълги, по-стабилна ще е арката.
Прикачен файл:
arch.PNG
arch.PNG (70.76 KиБ) Видяна 1038 пъти
radius - майстор
Туй за какво служи? Енергия от космоса ли събира или е за красота?
tzetz009 - специалист
ср юни 05, 2019 9:56 pmradius написа:
Туй за какво служи? Енергия от космоса ли събира или е за красота?
:) Т'ва е хамериканска версия на "златния триъгълник" ! Златното сечение погрешно е нацелено между основата и височината , а не между основата и бедрата на триъгълника ! Ако въобще са целили да е нещо такова . А относно мат'риала : к'вото има из прерията , това са сложили :-D . ( Арка и триъгълник = сиганин и принципи :-D )

:partyman: :partyman: :partyman:
radius - майстор
Абе и аз се зачудих как ще се огъне дървото...

Тема "Дървена сватбена арка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: