• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма как да се скапят и двата без да са работили. Бас държа, че нищо им няма, просто трябва да се регулират на нужното налягане, но това може да стане от човек, който разбира. Има една капачка,м под която е гайката за регулиране
kozl - майстор
вт юни 04, 2019 10:32 pmrifad написа:
монтирах си редуцир вентил 3/4 инсталацията ми е 1/2 ефект няма от ВиК искаха да ми монтират редуцир но видяха че имам и е качествен не е Китайски опитаха се да го донастроят играха си 1ч и нищо като се пусни чешмата го настройват на 2бара манометъра си показва 2бара като се спре чешмата и стрелката отива на 8,5 - 9 бара. ---- Някой може ли да ми каже този редуцир как намаля налягането , според мен той го регулира при отворена система да подава равномерно ,при затворена система това налягане къде отива,остава си по тръбите и надува системата и почва да капе чешми клапани,не съм компетентен по тия работи но аз така си го обеснявам, ако има компетентен за редуцир вентила как работи моля да разясни ,
Еми чешмата се пуска да тече слабо и се настройва редуцир вентила.
Та според мен са регулирали от ВиК-то, но като има утечка от заседнала песъчинка например и те ти пропуск. А като няма консумация и малкия дебит от пропуска води до изравняване на налягането, пред и зад редуцир вентила и предпазния клапан на бойлера сработва и той почва да регулира налягането :-D
rifad - помощник
Аз ли пиша не ясно или някои хора четат през редовете, от ВиК ми казват да си монтирам редуцир за да си намаля налягането ,купувам си вентил 1/2 от специализиран магазин монтирам го пускам водата от спирателния кран налягането пак високо разхлабвах болтчето на пружината затягах го няма промяна ,на следващия ден се обадих пак на ВиК казах им това което съм направил, те ми отговориха че редуцира бил малък да си купя 3/4 направих и това мотирах нов редуцир 3/4 пак без ефект ,ако поне е работил 1 -2 дена че на третия да откаже да промени налягането съм съгласен че нямам филтър и е влязъл боклук, а те от самото монтиране не променят нищо
iliya_i - майстор
ср юни 05, 2019 7:45 pmrifad написа:
Аз ли пиша не ясно или някои хора четат през редовете, от ВиК ми казват да си монтирам редуцир за да си намаля налягането ,купувам си вентил 1/2 от специализиран магазин монтирам го пускам водата от спирателния кран налягането пак високо разхлабвах болтчето на пружината затягах го няма промяна ,на следващия ден се обадих пак на ВиК казах им това което съм направил, те ми отговориха че редуцира бил малък да си купя 3/4 направих и това мотирах нов редуцир 3/4 пак без ефект ,ако поне е работил 1 -2 дена че на третия да откаже да промени налягането съм съгласен че нямам филтър и е влязъл боклук, а те от самото монтиране не променят нищо
Дискусията тръгва към някякъв хипотетичен редуцур-вентил, защото нито казваш, нито показваш на снимка за какъв точно става дума. Та конкретно може да се говори за конкретен вентил. При липса на конкретност - просто тевория.
rifad - помощник
Прикачен файл:
IMG_20190605_202012.jpg
това е монтирания в момента
Прикачен файл:
IMG_20190605_202012.jpg
1/2 пък е първия който бях монтирал

Прикачен файл

IMG_20190605_202134.jpg
Последна промяна от rifad на ср юни 05, 2019 8:34 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
Какво е налягането при затворени всички кранове, Какво при пусната слабо бода от един кран и какво при напълно отворен каран?
rifad - помощник
Прикачен файл:
IMG_20190405_212948.jpg
. Това ми показва манонетъра в банята
iliya_i - майстор
Развий горната какачка. Под нея трябва да има шестограм. Като въртиш надясно, при ЛЕКО пусната вода налягането пада ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
За първи път виждам редуцир без отвори за манометър, може наистина да е ментак.
rifad - помощник
Да променя се ,пускам чешмата леко да тече при завиване се увеличава при развиване се намаля ,глася го на 2бара усилвам чешмата държи си 2бара но като я спра стрелката на манометъра на 8 - 8.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Високо налягане на водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: