• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 95
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
arnaudov78 - напреднал
ср юни 05, 2019 11:57 amstridata написа:
ср юни 05, 2019 11:48 amarnaudov78 написа:
Здравейте .

От скоро се интересувам от 3D принтерите , по спецално тези евтините модели за начинаещи . Спрял съм се на този модел Anet A8 DIY , като най изгоден .

Интересува ме заслужава ли си парите , могат ли да се очакват някакви задоволителни резултати , ако е правилно настроен разбира се ? Нямам никакъв опит и понятие от тези машини и всеки съвет и насока би ми бил полезен !

Благодаря ! Поздрави !
Аз също нищо не разбирах, и си взех Анета. Има доста неща като материя да се учат иначе като принтер с времето си го доизшлайфах и резултатите са доста добри. С малко ъпгрейд нещата стават. Аз лично обаче ти препоръчвам като за първи принтер да си вземеш Creality Ender 3 Pro.
Благодаря !
STEPER - специалист
ср юни 05, 2019 11:48 amarnaudov78 написа:
Здравейте .
От скоро се интересувам от 3D принтерите , по спецално тези евтините модели за начинаещи . Спрял съм се на този модел Anet A8 DIY , като най изгоден .
Интересува ме заслужава ли си парите , могат ли да се очакват някакви задоволителни резултати , ако е правилно настроен разбира се ? Нямам никакъв опит и понятие от тези машини и всеки съвет и насока би ми бил полезен !
Благодаря ! Поздрави !
Здравейте,
Дали Anet A8 DIY или Creality Ender 3 Pro /или някой друг/,тези принтери са всичките от
една и съща категория и нисък ценови клас.Всичките те страдат от една и съща болест -
изключително слаба конструкция и не дотам добре подбрани елементи.
При истинските DIY китове обикновено се сглобява конструкцията и се преценява как се сработват
отделните възли и детайли след което се разглобява и се продава като кит.
Anet A8 е много популярна машина именно заради ниската цена и големите възможности за ъпгрейд
които предлага и за които всеки решава дали да се правят или не.
Anet A8 е добър вариант за хора които правят първи стъпки в 3Д принтирането.
Така след време човек може да разбере нужна ли му е такава машина,и ако да тогава заслужава
да се мине на нещо по-добро и т.н.
Ето един обзор на руски за Анет А8 и едно ръковоство на английски,като разбира се в мрежата може да
се намерят още хиляди неща.
https://3dtoday.ru/blogs/nemoi13/browse ... -printing/
https://www.instructables.com/id/Beginn ... Y-3D-Prin/
Поздрави
arnaudov78 - напреднал
ср юни 05, 2019 7:36 pmSTEPER написа:
ср юни 05, 2019 11:48 amarnaudov78 написа:
Здравейте .
От скоро се интересувам от 3D принтерите , по спецално тези евтините модели за начинаещи . Спрял съм се на този модел Anet A8 DIY , като най изгоден .
Интересува ме заслужава ли си парите , могат ли да се очакват някакви задоволителни резултати , ако е правилно настроен разбира се ? Нямам никакъв опит и понятие от тези машини и всеки съвет и насока би ми бил полезен !
Благодаря ! Поздрави !
Здравейте,
Дали Anet A8 DIY или Creality Ender 3 Pro /или някой друг/,тези принтери са всичките от
една и съща категория и нисък ценови клас.Всичките те страдат от една и съща болест -
изключително слаба конструкция и не дотам добре подбрани елементи.
При истинските DIY китове обикновено се сглобява конструкцията и се преценява как се сработват
отделните възли и детайли след което се разглобява и се продава като кит.
Anet A8 е много популярна машина именно заради ниската цена и големите възможности за ъпгрейд
които предлага и за които всеки решава дали да се правят или не.
Anet A8 е добър вариант за хора които правят първи стъпки в 3Д принтирането.
Така след време човек може да разбере нужна ли му е такава машина,и ако да тогава заслужава
да се мине на нещо по-добро и т.н.
Ето един обзор на руски за Анет А8 и едно ръковоство на английски,като разбира се в мрежата може да
се намерят още хиляди неща.
https://3dtoday.ru/blogs/nemoi13/browse ... -printing/
https://www.instructables.com/id/Beginn ... Y-3D-Prin/
Поздрави
Прочетох подробно дадените линкове . Много ми помогнах . Стигнах обаче до още една чуденка :?: . Видях че има и друг модел Anet A6 ,за който се казва че е по добре направен като конструкция и стабилност на рамката . Цената обаче му е малко по висока , чудя се дали си заслужава . Някакви съвети относно него ? :sad:
arnaudov78 - напреднал
ср юни 05, 2019 7:36 pmSTEPER написа:
ср юни 05, 2019 11:48 amarnaudov78 написа:
Здравейте .
От скоро се интересувам от 3D принтерите , по спецално тези евтините модели за начинаещи . Спрял съм се на този модел Anet A8 DIY , като най изгоден .
Интересува ме заслужава ли си парите , могат ли да се очакват някакви задоволителни резултати , ако е правилно настроен разбира се ? Нямам никакъв опит и понятие от тези машини и всеки съвет и насока би ми бил полезен !
Благодаря ! Поздрави !
Здравейте,
Дали Anet A8 DIY или Creality Ender 3 Pro /или някой друг/,тези принтери са всичките от
една и съща категория и нисък ценови клас.Всичките те страдат от една и съща болест -
изключително слаба конструкция и не дотам добре подбрани елементи.
При истинските DIY китове обикновено се сглобява конструкцията и се преценява как се сработват
отделните възли и детайли след което се разглобява и се продава като кит.
Anet A8 е много популярна машина именно заради ниската цена и големите възможности за ъпгрейд
които предлага и за които всеки решава дали да се правят или не.
Anet A8 е добър вариант за хора които правят първи стъпки в 3Д принтирането.
Така след време човек може да разбере нужна ли му е такава машина,и ако да тогава заслужава
да се мине на нещо по-добро и т.н.
Ето един обзор на руски за Анет А8 и едно ръковоство на английски,като разбира се в мрежата може да
се намерят още хиляди неща.
https://3dtoday.ru/blogs/nemoi13/browse ... -printing/
https://www.instructables.com/id/Beginn ... Y-3D-Prin/
Поздрави
Прочетох подробно дадените линкове . Много ми помогнах . Стигнах обаче до още една чуденка :?: . Видях че има и друг модел Anet A6 ,за който се казва че е по добре направен като конструкция и стабилност на рамката . Цената обаче му е малко по висока , чудя се дали си заслужава . Някакви съвети относно него ? :sad:
stridata - специалист
Като новобранец няма да намериш разлика м/у двата Anet-a! И двата са с акрилна рамка. Всички принтери в ценовия диапазон 400-1000лв. са с еднакво качество на принтиране. Можеш с лек ъпгрейд и добри настройки да достигнеш доста добро качество на принтиране, нишката е много важна също.
При нискобюджетните принтери има няколко важни фактора.
-стабилност на рамката
-ремъци
-захранване /тука ти слагам една удивителна защото ако работиш с ABS и правиш над 5 часа си е опасно/
-нивелиране на леглото
-адхезията към леглото
-3D чертането и програмирането с правилния сликър

П.п.
Ако си вземеш Anet си допоръчай дюзи и кухите шпилчици, смени си ремъците с по-надеждни, сложи си мосфет на леглото, принтирай си всички ъпдейти от thingiverse и се въоражи с търпение докато направиш качествен принт, запазвай си профилите на принтиране и ги ползвай с една и съща нишка като марка. Различните на цвят нишки искат различни настройки.
arnaudov78 - напреднал
Да благодаря . Точно за това се чудех , защото явно има съществена разлика в стабилността на рамката с предимство за А6 , и може би ще се наложи при него да се правят по малко подобрения свързани със стабилността на конструкцията .
STEPER - специалист
На тази снимка е показано в какво се състоят различията между модел 6 и модел 8.
Освен това аз съм срещал и модел 6 с рамка от алуминиев констриктивен профил 20х40 и 20х20.
Не мисля,че на този етап трябва да се мисли за ъпгрейди и подобрения.
Колегата сам трябва да реши с какъв бюджет ще разполага и да си потърси машина
като обърне съществено внимание на стабилността на носещата рама.От тук идват най-голямите
проблеми не само за качество на печат но и за самия печат.
Обикновено често на AliExpress и на Banggood има намаления така,че няма да е трудно да се ориентира човек /ако разбира се купува от там/
Не мисля,че може да му се наложи и да прави кой знае какви ъпгрейди защото,след като се запознае и придобие опит и иска да продължи логично е да се ориентира към направата на една по-читава и качествена конструкция на принтер като сам си отпечати новите детали а тази
ако желае може да се използва като донор.
Едно такова решение е практично и нискобюджетно като лесно се постигат много добри резултати.

Прикачен файл

Anet.jpg
arnaudov78 - напреднал
Благодаря . Да целта ми като начинаещ е да взема модел , който да се нуждае минимално от съществени ъпгрейди , тоест да може да печата задоволително направо от кутията , е разбира се след необходимите настройки. Чета в момента тонове ревюта и сравнения между А8 и А6 . За А8 има хиляди ъпгрейди , но не ми се иска още с купуването да се впускам в направата им . Избора ми клони за сега към А6 защото е по нов модел с по стабилна конструкция и ще се нуждае от по малко доработки . При него обаче ме притеснява друго , не знам защо са го лишили от функцията за автоматично нивелиране , която има при А8 . Чета ,че може да се добави със закупуване на необходимия сензор , но също така пише че трябва за целта да му се сменя и firware-a , което ме плаши . Моля за мнение по въпроса до колко е критична липсата на авто нивелирането ? След като веднъж направя това нивелиране на леглото ръчно , необходими ли е да се прави отново при някакви обстоятелства , ако не се мести принтера от мястото си ? Много ми е мътно това с авто нивелирането и е единственото , което още ме колебае от покупката на точно този модел ?! Всеки съвет по въпроса ще ми бъде много полезен ! :?
stridata - специалист
Под ъпгрейд имам в предвид да си принтира човека наличните из нета стабилзиращи за рамката, за обдухването, за стягането на ремъците и т.н.
Ползвам Анет вече 2 години и категорично казвам, че за качествен печат трябва да се купят нови ремъци, и мосфет на леглото за да не си изгори къщата. Други ъпдейти с пари като нови екструдери и т.н. за тоя принтер не си заслужават. Дори с това което казвам ще докара едно доста добро качество.... Зависи какво точно ще се принтира де! Относно нивелирането и там има лек ъпдейт за по-лесно настройване. Ако не местиш принтера няма да е нужно да пренивелираш, но примерно PLA се принтира на различно височина от PETG и ще трябва да се настройва на ново.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 95

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: