Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
arxd129 - специалист
Здравейте,

Разглеждах онлайн магазините за лепачки. Има. От 60 лв до 90 лв ме устройва.

Погледнах и в OLX.
Цени - ниски!

https://www.olx.bg/mashini-instrumenti- ... %B1%D0%B8/

Загледах се естествено в тези лепачки, дето са по дватрийсе лева.
Двайсетачка - идеална цена. Още 6 лв за ножица - става супер. Плюс 4 лв доставка.
За тридесет лева - лепиш и пееш. Десетина-двайсе залепвания у дома... Излиза по левче едно спояване. Далаверка!

Ама предполагам че има някаква антидалаверка за мен; как двайсе лева за поялник и 6 лева за ножица?!!!
Та... къде е прецакването?

Моля, споделете къде е уловката; та да не сърбам и тая попара :)
Благодаря.
Gadnyara - специалист
При повече работа или по-големи диаметри започва да се изкривява - евтините са със слаба конструкция. В случая от линка, перфорираната ламарина по средата на поялника.
Ама за 20 връзки ще оцелее...
zz_stefanov - майстор
Колегата точно ти е казал. Имам турска такава, дето вече я ползвам инцидентно, за малки диаметри. Ако трябва да е всеки ден и за по големи неща , няма да я изтрая.
Такава ще ти свърши идеална работа за един обект къща/апартамент.
То си е както и при другите инструменти. Виждал съм калпави спойки направени с лепачка от 150 лева.
arxd129 - специалист
чет юни 06, 2019 12:08 amGadnyara написа:
При повече работа или по-големи диаметри започва да се изкривява - евтините са със слаба конструкция. В случая от линка, перфорираната ламарина по средата на поялника.
Ама за 20 връзки ще оцелее...
zz_stefanov написа:
Колегата точно ти е казал. Имам турска такава, дето вече я ползвам инцидентно, за малки диаметри. Ако трябва да е всеки ден и за по големи неща , няма да я изтрая.
Такава ще ти свърши идеална работа за един обект къща/апартамент.
То си е както и при другите инструменти. Виждал съм калпави спойки направени с лепачка от 150 лева.
Благодаря за инфото! И за съветите.

Наистина ми трябва за дузина спойки. ф20.

Да ви помоля и за съвет относно някаква алтернативна лепачка - по-здравичка (дет' се вика). Тъй-тъй ще купувам, бихте ли ми препоръчали нещо друго; пак за работа само у дома. Само за вкъщи. (И дума да не става за професионално използване на лепачката.)

Благодаря.
speka_rs - майстор
Аз ползвам Райдер, и за по-големи диаметри от 40 мм идва леко слаба, ама за малките до 40 мм е супер.
шоп - майстор
Имам две лепачки до 63мм за по 34лв/бр закупени точно от ОЛХ и Базара.

Ползвам ги много активно ( едната, другата я използвам в спец случай, когато трябват две лепачки едновременно)

Много съм доволен за лепене до Ф50мм. Главите за 63мм не ми се е налагало досега да ги ползвам, но предполагам няма да има проблем. Дори има запас от 50 градуса.

Съотношението цена-качество е отлично. То какво да му се счупи: само един нагревател + терморегулатор...
Става и за профи употреба ако пласмасовата стойка се преработи в метална.
arxd129 - специалист
чет юни 06, 2019 1:36 pmшоп написа:
Имам две лепачки до 63мм за по 34лв/бр закупени точно от ОЛХ и Базара.

Ползвам ги много активно ( едната, другата я използвам в спец случай, когато трябват две лепачки едновременно)

Много съм доволен за лепене до Ф50мм. Главите за 63мм не ми се е налагало досега да ги ползвам, но предполагам няма да има проблем. Дори има запас от 50 градуса.

Съотношението цена-качество е отлично. То какво да му се счупи: само един нагревател + терморегулатор...
Става и за профи употреба ако пласмасовата стойка се преработи в метална.
Досега все съм се вслушвал в препоръките Ви. (Както и да е; няма значение.) Ако в моя линк имаше лепачка от 34 лв - бих си я заръчал веднага. Ама няма такава, че цената ѝ да е 34 лв.
Та... моля за препоръка чрез конкретен линк.

И още: Гледам някакви ватове... Те имат ли значение? За какво ми е тази мощност? (Едва ли за да ми "гори" повече електричество?)

Гледам и това, че има (по други сайтове, де) лепачки с цилиндрични нагреватели (за кръгли накрайници) и лепачки с плоски нагреватели (за плоски накрайници). Кои - цилиндричните ли, плоските ли - имат някакво предимство? И какво предимство?

Благодаря.
шоп - майстор
чет юни 06, 2019 2:11 pmarxd129 написа:
]Ако в моя линк имаше лепачка от 34 лв - бих си я заръчал веднага. Ама няма такава, че цената ѝ да е 34 лв.
Та... моля за препоръка чрез конкретен линк.

Точно във вашиат линк има лепачки по 34-35 лв

моите са такива
https://www.olx.bg/ad/poyalnik-lepachka ... 6812101ef4

Тема "Лепачка за полипропилен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: