Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
пон май 20, 2019 7:06 pmnautilus33 написа:
Някой може ли да каже винтоверт с какъв въртящ момент, т.е. колко Nm, ми трябва за да завия самонарезващ винт за дърво 8х220мм
40Нм винтоверт ще ти свърши работа, пробвано. То зависи от дървото, но в чам се справя. С импакт, обаче е по-удобно, не ти суче ръцете, но гледай да е 18V, че малките на 12 повече чукат, отколкото да завиват такива винтове.
EDI - майстор
8Х220 е за импакт, както се каза, с винтоверта ще е голям зор.Сега поне има хубави евтини импакти.Проимерно АЙНХЕЛ, РАЙДЪР от техните чейндж серии.Имам Айнхела, 180 Н, много добра машина.
radius - майстор
Еди, този ли е https://www.einhell.bg/bg/product/akumu ... -solo-4617
С каква батерия го караш 2 или 3 Ач?
EDI - майстор
Същия.Имам и 2 и 3 А батерии, имаше едни промоции - машина, две батерии и зарядно.И с двете го карам, но е по-лек и по-удобен с 2 А и много дълго работи с един заряд.Пакетите на Айнхел се оказаха много добри.
radius - майстор
Мерси, имам Скил на 220В и съм завил хиляди винтове, но ме чакат още доста и затова се замислям...
Никога не съм работил с импакт, това чудо със самопробивни добре ли работи, че там се искат обороти ( Скилчето издиша по това направление). На празен ход на импакта са високи,но като натиснеш с някой 4.8 във винкела как е?
miliad - майстор
пет юни 07, 2019 9:45 amradius написа:
Мерси, имам Скил на 220В и съм завил хиляди винтове, но ме чакат още доста и затова се замислям...
Никога не съм работил с импакт, това чудо със самопробивни добре ли работи, че там се искат обороти ( Скилчето издиша по това направление). На празен ход на импакта са високи,но като натиснеш с някой 4.8 във винкела как е?
Импакта не е за метал. И за бетон не го харесвам. На дървени конструкции му е силата.
VLADO66 - майстор
Току що купих битове на Reca.Заболя ме душата от 2.50 на бройка и дали ще имам повод да псувам да питам, че не съм бачкал с такива?
Kumay - майстор
пет юни 07, 2019 10:44 amVLADO66 написа:
Току що купих битове на Reca.Заболя ме душата от 2.50 на бройка и дали ще имам повод да псувам да питам, че не съм бачкал с такива?
Тези не знам какви са, но другия път ми пиши да ти пратя битове на Milwaukee! :wink:
VLADO66 - майстор
Наложи ми се спешно да ги купя от близкия магазин за крепежи.Навих трийсетина винта 4/40 в MDF /слагам едни панти пеперуда/ и се държат добре.Благодаря за предложението
ZEDYCUS - майстор
radius
Мерси, имам Скил на 220В и съм завил хиляди винтове, но ме чакат още доста и затова се замислям...
Никога не съм работил с импакт, това чудо със самопробивни добре ли работи, че там се искат обороти ( Скилчето издиша по това направление). На празен ход на импакта са високи,но като натиснеш с някой 4.8 във винкела как е?
С 4,8мм самопробивен -скрита глава с накрайник PH2 за два дена завихме с колегата 2000бр в ламарина 2мм. Удара се включва чак като перото пробие ламарината и почне да затяга резбата. Така че с качествена машина няма да имаш проблем да завиваш и във винкел. Оборотите на машинките бяха 2300, достатъчно за самонарезките. Искат се само добри битове и да не слагаш магнитен държач, а обикновен. Защото магнита задържа стружките на върха на бита и пречат. Това важи за битове торкс и PH2. Ако самонарезките са шестостен глава задължително държач с магнит.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: