Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kabel96 - специалист
Знае ли някой къде се произвеждат в момента такива водогрейни тръби.Или как се казват.Днес видях точно каквито ми трябват 1 цол с набити алуминиеви дискове по тях.
Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
И за какво ти трябват, за вторични ли? То сега желязото евтино го изкупуват.
kabel96 - специалист
съб юни 08, 2019 5:43 pmLazarGanev написа:
И за какво ти трябват, за вторични ли? То сега желязото евтино го изкупуват.
Дори за вторични да е гледам ти образува голямо вълнение на теб за което съжалявам искрено. :finga: :finga:
Не за топлообменник в прашна среда ми трябва.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз съжалявам, че с толкова нерви приемаш една шега. Не съм знаел, че си толкова издухан, иначе нямаше да те закачам. Емотиконките, копито си ползвал обаче прилягат на последните 2 думи от подписа ти. :cool:
А по темата - има много по подходящи и ефективни топлообменници за прашна среда от тези ламели, които много бързо ще се напълнят с прах - например чугунени, стоманени или алуминиеви радиатори
Чираче - майстор
съб юни 08, 2019 6:00 pmLazarGanev написа:
обаче прилягат на последните 2 думи от подписа ти. :cool:
И ти пък си един докачлив :lol: А уж се пишеш дърто куче. :? Не виждаш ли, че хлапака е 96ти набор. Има време, ще натрупа опит..... Нали знаеш за приказката - питай бе господине, един так с питане...…..на моя мъж жена му. Та и той човека пита. А ти го захапа като питбул. Ще е лошо обаче, ако възрастта му не е от ника му. Тогава никой не може да помогне.
Ahmakov - специалист
съб юни 08, 2019 5:25 pmkabel96 написа:
Знае ли някой къде се произвеждат в момента такива водогрейни тръби.Или как се казват.Днес видях точно каквито ми трябват 1 цол с набити алуминиеви дискове по тях.
Изображение
Климатех АД Димитровград
kabel96 - специалист
съб юни 08, 2019 6:00 pmLazarGanev написа:
Аз съжалявам, че с толкова нерви приемаш една шега. Не съм знаел, че си толкова издухан, иначе нямаше да те закачам. Емотиконките, копито си ползвал обаче прилягат на последните 2 думи от подписа ти. :cool:
А по темата - има много по подходящи и ефективни топлообменници за прашна среда от тези ламели, които много бързо ще се напълнят с прах - например чугунени, стоманени или алуминиеви радиатори
Абе явно бая сме се здухали.Това беше на шега.Сега ако може конкретни предложения.

Сега по темата ако искате и научно да задам въпроса.Трябва ми топлообменник с пожелателен размер 600 на 3750мм и около 16-20 киловата НО ПРИ ДЕЛТА Т 8-10 градуса.По мои сметки това са 1600 литра вода на час.Освен това варианта за малък от тия готовите за промишлено отопление отпада защото не мога да слажа отделен вентилатор само за него.Иначе вентилащия дал господ 100 000 кубика на час.И за да е по ясно става въпрос за сушилня за билки.
Ahmakov - специалист
съб юни 08, 2019 7:31 pmkabel96 написа:
Абе явно бая сме се здухали.Това беше на шега.Сега ако може конкретни предложения.

Сега по темата ако искате и научно да задам въпроса.Трябва ми топлообменник с пожелателен размер 600 на 3750мм и около 16-20 киловата НО ПРИ ДЕЛТА Т 8-10 градуса.По мои сметки това са 1600 литра вода на час.Освен това варианта за малък от тия готовите за промишлено отопление отпада защото не мога да слажа отделен вентилатор само за него.Иначе вентилащия дал господ 100 000 кубика на час.И за да е по ясно става въпрос за сушилня за билки.
Много лесно и елементарно.
1. Намираш проектант да ти го проектира - като гледам ти си я свършил тази работа или поне така си мислиш.
2. Намираш фирма да го произведе - дал съм ти я.
3. Намираш фирма да го монтира - ти май нямаш доверие на майстори чакащи в мазето...та в духа на форума си монтираш сам.
4. Най лесната работа, някой трябва да плати за всичко това.
nikolson - майстор
съб юни 08, 2019 5:25 pmkabel96 написа:
Знае ли някой къде се произвеждат в момента такива водогрейни тръби.Или как се казват.
Наричат се топлообменници от оребрени тръби. http://www.promen-vt.com/nagrewateli.pdf
zz_stefanov - майстор
Навитата отгоре лента, как е заварена. Ако е заварена по цялата си дължина ОК, ако само е прекапана тук там, може да служи само за топлоизолация :)
Надявам се заварката да се извършва с навиването, тръбата е единия електрод, лентата другия.

Тема "От къде такива тръби." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: