Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Триста вата на метър - мисля, че добре говори за ефективността, ама това е в магазина. На обекта като се задръстят ламелите с билки, става една дебела изолация, но поне 30 вата все ще отдава :wink:
kabel96 - специалист
Мммммда.По груби сметки 6 тръби по 3.5 метра при естествена цирколация са 1.2 киловата.300 вата са на пара а 200 на вода това за Търновските.Явно хич не са ефективни.Утре ще сметна при обдухване колко ще са.Понеделник ще звъня и на двете фирми а и най вероятно ще се разходя до там и ще дам подробности за изработката.В момента с два Италиански изпарителя достигам 12 киловата ама не ме кефят нещо а и ми трябват още за останалите клетки.Благодаря за помощта и ако някой минава покрай мен да се обади да почерпя.
Boyan - специалист
съб юни 08, 2019 11:53 pmkabel96 написа:
Мммммда.По груби сметки 6 тръби по 3.5 метра при естествена цирколация са 1.2 киловата.300 вата са на пара а 200 на вода това за Търновските.Явно хич не са ефективни.Утре ще сметна при обдухване колко ще са.Понеделник ще звъня и на двете фирми а и най вероятно ще се разходя до там и ще дам подробности за изработката.В момента с два Италиански изпарителя достигам 12 киловата ама не ме кефят нещо а и ми трябват още за останалите клетки.Благодаря за помощта и ако някой минава покрай мен да се обади да почерпя.
И все пак като пишат на вода, имат предвид вода с температура 70-90 градуса и температура в помещението вероятно 22.
Вие искате сериозна мощност и май не сте за тази технология...
Лентата не е заварена, освен в краищата против развиване .
Изпарителите за хладилни камери, с голямо междоламелно разстояние биха ви свършили по-добра работа .
Само трябва някой хладилен техник да им махне разпределителните глави и дроселиращите тръбички (ако има такива) и да ви ги направи на много паралелни водни кръгове, за да имат добър воден дебит.
Ahmakov - специалист
Абе ти май ще излезнеш сериозен. Обаждай се на Климатех АД Димитровград. Оребряването се получава, като върху желязната тръба се надява алуминиева и машината " прави " ребрата от алуминиевата тръба. Става много плътно, топлообмена е гарантиран. Няма нищо общо с това което се коментира до тук. 20kW не са никакъв проблем да се постигнат.
Трудно е с лесната работа - заплащането.
kabel96 - специалист
[/quote]Изпарителите за хладилни камери, с голямо междоламелно разстояние биха ви свършили по-добра работа .
Само трябва някой хладилен техник да им махне разпределителните глави и дроселиращите тръбички (ако има такива) и да ви ги направи на много паралелни водни кръгове, за да имат добър воден дебит.
[/quote]

Най вероятно сте гадател,поздравявам ви.Следващите ми въпроси ще са към вас относно замяна котела с термопомпа.Точно така съм го направил в момента с испарители от R12 като съм махнал трв и тн.и съм презапоил входовете и изходите но не мога да намеря още изпарители за другите клетки.Всички нови испарители са с малко ламелно растояние.Температурата която се гони в помещението е 45 градуса.
А относно заплащането ние сме друга бира.Единствено нещо с което няма проблем са парите. :supz:
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юни 09, 2019 9:21 amkabel96 написа:
Следващите ми въпроси ще са към вас относно замяна котела с термопомпа...Температурата която се гони в помещението е 45 градуса.
нед юни 09, 2019 9:21 amkabel96 написа:
А относно заплащането ние сме друга бира.Единствено нещо с което няма проблем са парите. :supz:
.

Все по-интересно става :weedman:
kabel96 - специалист
Май по добре да сложа някоя снимка.Испарител.600х2000мм.тръби ф15.
Изображение Изображение
Горен колектор на котела-пробен вариант.
Изображение
Показания на топломерите.
Изображение Изображение
Помпа на котела.
Изображение
Долен колектор.Който кръг достигне зададената температура задвижката го спира.
Изображение
Всичко по системата се регулира и следи онлайн но ще бъде сменено от един общт контролер в последствие.
Изображение
Това можах да сътворя сам.Тук наоколо няма кого да питаш.Приемам всякакви критики и идеи.
Boyan - специалист
нед юни 09, 2019 9:21 amkabel96 написа:
но не мога да намеря още изпарители за другите клетки.Всички нови испарители са с малко ламелно растояние.Температурата която се гони в помещението е 45 градуса.
Не съм гадател, а просто съм го правил много пъти :)
Не си предлагам услугите, защото програмата ми е пълна за около година напред...
Това, което мога, е да ви помогна с информация.
За да не правя реклама, не пускам линк, но няма да ви е проблем да си ги намерите с търсачката.
Внасят се от много фирми под тази и други абривиатури.

Прикачен файл:
Екранна снимка .jpg

Това пък е един от евтините варианти за филтри :
Продава се на ролки във всеки склад за шивашки материали и цената му е символична.
Толкова символична, че като се здръсти, просто го изхвърляте и слагате ново.
Така се и нарича- "подлепващо".

Прикачен файл:
Подлепващо.jpg
Подлепващо.jpg (86.89 KиБ) Видяна 2239 пъти


П.П. Хора, които не са виждали такива тръби, си мислят че:
"Оребряването се получава, като върху желязната тръба се надява алуминиева и машината " прави " ребрата от алуминиевата тръба."
Ahmakov - специалист
нед юни 09, 2019 5:07 pmBoyan написа:

П.П. Хора, които не са виждали такива тръби, си мислят че:
"Оребряването се получава, като върху желязната тръба се надява алуминиева и машината " прави " ребрата от алуминиевата тръба."
Това, че някой не знае нещо, това не означава, че то не съществува.

Прикачен файл

Screenshot_20190609-175042.png

Прикачен файл

Screenshot_20190609-175055.png
Antonii - майстор
нед юни 09, 2019 7:02 pmAhmakov написа:
Това, че някой не знае нещо, това не означава, че то не съществува.
У БГ значи, но това говори за човека колко е специалист в дадената област.
И аз съм работил с инженери завършили преди над 20 години, но и със знания и умения със същата давност.
Никому непожелавам такова нещо.

Тема "От къде такива тръби." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: