Мечтата на всяка домакиня
brassSob - специалист
Мое мнение, че при варовита вода не бива да е неръждаем.
wanderer - специалист
бягай от светлю шишковите колкото ти държат краката!!! имат приличен водосъдържател и до там. всичко останало е ташак. казвам ти го от позицията на препатил. :x :x
pi6ligara - специалист
съб юни 08, 2019 9:18 pmbrassSob написа:
Мое мнение, че при варовита вода не бива да е неръждаем.
:shock: Защо така?
nikolov333 - майстор
Може би варовика се трупа на нагревателя и заминава.. :?
pi6ligara - специалист
Честно казано, не знам каква е разликата и кое е по-добре, на Аристона нагревателя пише, че е меден, а на Тедана никелиран :?
brassSob - специалист
съб юни 08, 2019 10:01 pmpi6ligara написа:
съб юни 08, 2019 9:18 pmbrassSob написа:
Мое мнение, че при варовита вода не бива да е неръждаем.
:shock: Защо така?
Защото ще пробие заварката. Може да се сложи този бойлер, но трябва омекотител да имаш..от тук някои бъркат омекотител с филтър на водомер. И за 15 литрово бойлерче става дълга и широка. Аз ако съм ще взема Елдом. Те поне са точно в гаранциите.
pi6ligara - специалист
пон юни 10, 2019 1:23 pmbrassSob написа:
съб юни 08, 2019 10:01 pmpi6ligara написа:
съб юни 08, 2019 9:18 pmbrassSob написа:
Мое мнение, че при варовита вода не бива да е неръждаем.
:shock: Защо така?
Защото ще пробие заварката. Може да се сложи този бойлер, но трябва омекотител да имаш..от тук някои бъркат омекотител с филтър на водомер. И за 15 литрово бойлерче става дълга и широка. Аз ако съм ще взема Елдом. Те поне са точно в гаранциите.
Добре де, на неръждаемите се пробива заварката, а на емайлираните се пукал емайла от температурното разширяване и свиване и се пробивал балона, в този случай не е ли по-добре да се вземе този с най-голямата гаранция?
krasi92 - майстор
Именно неръждаемия е с голямата гаранция.При тях са проблем нагревателите щото са евтини китаици.Имам боилери които са на 10 + години и освен годишно почистване друго не е правено.То сега ако чуят нагревателите ще вземат да почнат да сдухват но от по скоро купуваните съм се научил да не ходя в магазина за никелирани а директно си поръчвам неръждавейка и си работят за разлика от вносните боклуци.Успех.
volf - специалист
Разбира се че с двойна гаранция е по-добре.Варовикът не пробива зав. шевове а се пука ламарината в границата със зав. шев щото е много "дебела".И това се дължи на цикличноста налягане- изпускане ,наблюдавано на 80L бойлер който на 11год. се пукна до захр.тръба.При обем 8L резервоара ще е много по-здрав спрямо тази цикличност и ще издържи много повече години.
gogo7777 - майстор
пон юни 10, 2019 1:23 pmbrassSob написа:
съб юни 08, 2019 10:01 pmpi6ligara написа:
съб юни 08, 2019 9:18 pmbrassSob написа:
Мое мнение, че при варовита вода не бива да е неръждаем.
:shock: Защо така?
Защото ще пробие заварката......
Прикачен файл:
priqteli feisa.jpg
priqteli feisa.jpg (19.13 KиБ) Видяна 2561 пъти

Тема "Помощ за избор на бойлер под мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: