Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте.Нов съм във форума .Реших да си оправя сам проблема с пералнята.Марката е Whirlpool Model AWO C72200..От известно време при центрофугиране пералнята започна доста да трака и чатка..Майка ми днес се паникоса и ме накара да извикаме майстор..Той казал че проблема е в "Кръстачката" на барабана бил пукнат..Много трудно се намирал и струвал 270 лв плюс много пипкава работа ..абе нямало смисъл - по добре нова.Разгледах тук там из нета и намерих в два български сайта този носач на барабана..струва 35-40лв..Проблема е че този мосач е занитен и не знам аз как да го монтирам ..Иначе другото не е проблем даже смятам и лагерите да сменя.Ще се радвам на съвети и насоки.. :? :? :supz:
kr1100 - майстор
не съм гледал снимки и инфо , но разпробиваш нитовете и ги махаш. Купуваш болтове и гайки от CrNi според ф на нитовете и осигурител за резби.
Въпроса е дали ще можеш да рзпробиеп нитовете? Удряц център преди пробиване. Пак посочвам, че не съм гледал снимка и как е главата на нита от 2 те страни - друг вариант е - сваляна/флекс, дремел/ на главата на нита според налични инструмент и избиване на нита.
plamen6703 - майстор
пон юни 10, 2019 8:38 pmnikix написа:
Проблема е че този мосач е занитен и не знам аз как да го монтирам ..Иначе другото не е проблем даже смятам и лагерите да сменя.Ще се радвам на съвети и насоки.. :? :? :supz:
Ако само това ти е проблема, проблема ти е никакъв, разпробиваш нитовете и си готов :roll:
Това, което според теб не е проблем да смениш лагерите, за други е голям проблем свързан с много разглобяване, избиване на ос, смяна на семеринги, нови лагери. На майтап в сервиз отнема около половин ден, ако имаш всичко необходимо и знаеш какво прави. Въпроса е дали знаеш какво да правиш, това трябва да прецениш преди да разглобиш пералнята. В сервиз ремонта /със смяна на лагери/ ще е около 130-150 лв. и ще имаш гаранция за ремонта :partyman:
пон юни 10, 2019 9:10 pmkr1100 написа:
не съм гледал снимки и инфо , но разпробиваш нитовете и ги махаш. Купуваш болтове и гайки от CrNi според ф на нитовете и осигурител за резби.
Въпроса е дали ще можеш да рзпробиеп нитовете? Удряц център преди пробиване. Пак посочвам, че не съм гледал снимка и как е главата на нита от 2 те страни - друг вариант е - сваляна/флекс, дремел/ на главата на нита според налични инструмент и избиване на нита.
Аз също мислих за болтове с гайки но си мислих че може да ръждясат но щом може CrNik Ще потърся такива..Иначе избиването на старите с бургия или шлайфчето внимателно..Благодаря..
пон юни 10, 2019 9:12 pmplamen6703 написа:
пон юни 10, 2019 8:38 pmnikix написа:
Проблема е че този мосач е занитен и не знам аз как да го монтирам ..Иначе другото не е проблем даже смятам и лагерите да сменя.Ще се радвам на съвети и насоки.. :? :? :supz:
Ако само това ти е проблема, проблема ти е никакъв, разпробиваш нитовете и си готов :roll:
Това, което според теб не е проблем да смениш лагерите, за други е голям проблем свързан с много разглобяване, избиване на ос, смяна на семеринги, нови лагери. На майтап в сервиз отнема около половин ден, ако имаш всичко необходимо и знаеш какво прави. Въпроса е дали знаеш какво да правиш, това трябва да прецениш преди да разглобиш пералнята. В сервиз ремонта /със смяна на лагери/ ще е около 130-150 лв. и ще имаш гаранция за ремонта :partyman:
Ами то за да сменя Носача нали съм отмонтирал барабана .Нали се сменят двата лагера и дифтунга..
plamen6703 - майстор
пон юни 10, 2019 9:27 pmnikix написа:
Ами то за да сменя Носача нали съм отмонтирал барабана .Нали се сменят двата лагера и дифтунга..
Ники, точно в това е въпроса да "отмонтираш" барабана :) като видиш оста може да се окаже, че ще ти трябва половин ден тичане да ти я възстанови някой, след това са лагерите, семиринга и то става като в приказката, че ори, мели, яж е "лесна" работа :roll:
Прави снимки и каквото те затруднява питай, имаш ентусиазъм, щом си се хванал значи ще се справиш! :partyman:
Благодаря за подкрепата .Тези дни ще видя какво мога да намеря по магазините и дано да се справя..Сменял съм лагери и дифтунг на пералня преди години и си спомням че беше зор..Но сега съм по спокоен че доста неща в живота съм си свършил сам..Не е заради това да не даваме пари на майстори просто всяко задание е предизвикателство..А липасата на пералня в семейството е такова...Особено за майка ми .Лек ден на всички..Ще пиша тези дни..
:finga: =P~ =P~
GalinBelos - специалист
Направо тръгвай да тършуваш за нова пералня . При тоя модел казана е лепен , не си струва усилията . Ето това цялото ти трябва
https://panserviceshop.com/Default.asp? ... cleID=1584
вт юни 11, 2019 11:40 amGalinBelos написа:
Направо тръгвай да тършуваш за нова пералня . При тоя модел казана е лепен , не си струва усилията . Ето това цялото ти трябва
https://panserviceshop.com/Default.asp? ... cleID=1584
Благодаря за информацията.Сега се сборих с пералнята и след доста галимации барабана е навън.Оказа се наистина лепен..Видях тема във форума за рязане
http://www.service-ruse.eu/forum/topic. ... &topic=212
и после лепене със силикон и смятам да пробвам.Иначе варианта за всичко в едно за 190 лв го видях..

Тема "Помогнете за смяна на носач на барабан на пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: