• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
milen56 - специалист
Здравейте. Нуждая се от съвет за прогонване на лисици. На село къщата е до река и там по върбалака се окоти лисица. И от две години чак снощи разбрахме какво рови дупки в цялата градина. Мислехме, че са язовци или други животни, но снощи ги видях, три лисичета си играеха по поляната и градината. Та ще съм благодарен на съвет и акъл, как да ги изгоня от дворовете. Убийството не го приемам, като решение, както ми казват повечето хора, които съм питал.
iliya_i - майстор
С куче. Но само ако има кой да живее там постоянно, за да го храни всеки ден.
plamen6703 - майстор
пон юни 10, 2019 12:41 pmmilen56 написа:
Убийството не го приемам, като решение, както ми казват повечето хора, които съм питал.
Това е решението, не го ли приемеш ще си съжителстваш с лисиците. Ако само ровят е нищо, но ако почнат да прибират и домашни птици бързо ще приемеш решението да ги приключиш.
Няма нищо полезно в тия лисици, като излизаме на лов и гръмнем лисица, дори не я поглеждаме, смърдел, бълхи и кърлежи.
Успех! :partyman:
Lisko - майстор
пон юни 10, 2019 4:38 pmplamen6703 написа:
пон юни 10, 2019 12:41 pmmilen56 написа:
Убийството не го приемам, като решение, както ми казват повечето хора, които съм питал.
Това е решението, не го ли приемеш ще си съжителстваш с лисиците. Ако само ровят е нищо, но ако почнат да прибират и домашни птици бързо ще приемеш решението да ги приключиш.
Няма нищо полезно в тия лисици, като излизаме на лов и гръмнем лисица, дори не я поглеждаме, смърдел, бълхи и кърлежи.
Успех! :partyman:
И якичка за благоверната.
D103314 - специалист
И аз потвърждавам мнението на колегата по-горе за куче. Един приятел наскоро отвори дом за стари хора в село над Самоков. В полусрутена постройка на края на имота се олисичила една лисица. Той има кучка Кане Корсо. Като ги надушила кучката, натиснала малките в една дупка, без да може да ги стигне. На другия ден ни лисица, ни лисичета... :-D
kuger - майстор
М/у моя двор и този на един роднина има изоставен такъв. По цели нощи се разкарва една дръглива лисица, лае, не те оставя да спиш. Родата докара един кангал, та оня се отвързал една вечер.... ами няма лисица вече....
пп: Който не знае какво е кангал, да пита Гугъл.
milen56 - специалист
Кучето е добро решение, но не живеем там и ходим в месеца един, два пъти.Явно ще се наложи да потърся ловджий от селото.
kuger - майстор
вт юни 11, 2019 12:39 pmmilen56 написа:
Кучето е добро решение, но не живеем там и ходим в месеца един, два пъти.Явно ще се наложи да потърся ловджий от селото.
Ловджия, ама няма право да стреля в населено място. Добро решение е капан, стига да няма котки.., че първо те ще са улова. Като казвам капан, си мисля за хуманен такъв, без да убива. Аз така се отървах от белки, някъде писах и постнах снимки.
milen56 - специалист
За населеното място не се бях замислял. Капан слагахме, но тогава още не знаехме какво рови. Сутринта, като наближихме капана нещо сиво се беше хванало. Като стигнахме до него наш Стефчо си лежи вътре и чака да го отвориме. Котката се хваща, но кума Лиса май няма да влезе, но не пречи пак да пробвам. А лисиците, дали могат да направят нещо на котките ?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с лисици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: