• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
EDI - майстор
Похвалиха ми и Райдър-ската акумулаторна, били доволни.
hidrazin - майстор
вт юни 11, 2019 8:35 pmiivanov написа:
Прежали медната , така ли да разбирам ?
Are you okay?????
От 10-тина години съм се отървал от това недоразумение.
Взех си друго недоразумение но поне беше мноооого по-леко и пръскаше по-добре.
Е сега разбрах че и това било ... недоразумение.
:partyman:
vikontii - помощник
Купих Matabi super Green 16. Добре е, пробвах я вече. Много се чудех за Raider акумулаторна, понеже я имаше на промоция. Но ми се видя ужасно тежка. Имаше и с платформа с колела, която може да се маха. Но въпреки това самата дръжка се стискаше по-трудно и изработката е някак фалшива. На Prenium акумулаторните в кауфланд са по 99 лв. С 3 години гаранция. И тях гледах. Малко по-леки са от Raider. В крайна сметка ще карам с механичната. Надявам се, че не съм направила груба грешка :-D. Ръчката, с която се помпа, ми идва малко нагоре и встрани и не е най-удобно. От друга страна за неголеми площи до 600 квадрата, смятам, че ще ми върши добра работа.
yanko78 - специалист
Аз взез за сватята на Гардения акомулаторна която има и ръчка за ръчно пръскане ако е паднала батерията. Много е доволна. В комплекта има и няколко накрайника за различно разпръскване.
hidrazin - майстор
ср юни 12, 2019 10:08 amyanko78 написа:
...Гардения акомулаторна която има и ръчка за ръчно пръскане ...
А тъпата ръчка може ли да се маха лесно?
:partyman:
P.S. И запиши курс по български език (платен) за да се научиш как се пише акУмулатор...
yanko78 - специалист
чет юни 13, 2019 12:40 amhidrazin написа:
ср юни 12, 2019 10:08 amyanko78 написа:
...Гардения акомулаторна която има и ръчка за ръчно пръскане ...
А тъпата ръчка може ли да се маха лесно?
:partyman:
P.S. И запиши курс по български език (платен) за да се научиш как се пише акУмулатор...
Можеш и въобще да не е слагаш.
Бачо Кольо - напреднал
чет юни 13, 2019 12:40 amhidrazin написа:
ср юни 12, 2019 10:08 amyanko78 написа:
...Гардения акомулаторна която има и ръчка за ръчно пръскане ...
А тъпата ръчка може ли да се маха лесно?
:partyman:
P.S. И запиши курс по български език (платен) за да се научиш как се пише акУмулатор...
По начина, по който е направена, тя стои във вертикално положение и е хваната с едно яремче за помпата. Така,че изобщо не пречи. Само,че за да минеш на ръчно пръскане трябва да смениш маркуча на ръкохватката от завита долна дюза на горната дюза за ръчната помпа. Съответно нейната капачка се завива да запущи долната дюза.
Аз ползвам такава пръскачка на Гардения и при положение, че не я зареждам редовно, защото обикновенно ина ток в батерията, до сега ми се е наложило да ползвам ръчката само веднъж. За сведение имотът ми е около 10 дка, в които има стари овощни дървета на около 4 дка, лозе на около 1 дка, а другото е зеленчукова градина. Не съм си играл да броя, но при заредена батерия при всички положения могат да се изпръскат 15-20 пръскачки.
Единствения проблем, е ако пръскаш особено в топло време (хербицит) на пълна мощност да не позволяваш максимално налягане в машината защото моде да раздуе маркуча или да прокапе от някоя връзка. Това го постигам като работя непрекъснато при отворена ръкохватка с включване и изключване на бутона на елпомпата. Без да правя реклама, не съм и работил с нещо по-хубаво, тази ми върши работа.
hidrazin - майстор
Значи съм направил по-добрия избор като не съм взел Гардения а онази дето показах по-напред.
:partyman:
ydraganov - напреднал
Здравейте колеги, имам и аз въпрос в темата. Грижим се за петдесетина дървета, половината от които големи. Ръката ми окапва да блъскам, като ги пръскам, заради високото налягане, необходимо за да хвърлиш на 6-7 м. Някой да е доволен от електрическа в подобна ситуация. Ще се справи ли, да държи високо налягане 2-3 часа. И да има дълъг живот и резервни части за нея. :?
kr1100 - майстор
чет апр 30, 2020 2:39 pmydraganov написа:
Здравейте колеги, имам и аз въпрос в темата. Грижим се за петдесетина дървета, половината от които големи. Ръката ми окапва да блъскам, като ги пръскам, заради високото налягане, необходимо за да хвърлиш на 6-7 м.
Кастрирай на до 3-3,5 м . и няма да имаш проблеми.
Високите 6-7-8м нито могат да се берат нито пръскат.Като са стари катеренето е опастно заради прогнили/ кухи/ клони.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: