• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Руди - майстор
вт юни 11, 2019 12:47 pmшоп написа:
Какво разваляш?
Отлепяш само една хидроизолация...
Не е толкоз просто!
За да направиш временно покрив, пък после да надстрояваш не може да завършиш само с една хидроизолация.
- За нормално, дори временно обитаване трябва топлоизолация, иначе ще има конденз по тавана.
- Фусовете на колоните за горните етажи ще стърчат 50-60 см отгоре, добре е да се защитят от ръжда, пък и ще пречат
на всичко, каквото се прави отгоре.
- Дори да е плосък покрива, ще трябва да му се осигури някакъв наклон за отводняване, за да не стане локва отгоре. И тая вода
не е добре да се стича по стените... Наклонът пък трябва да се изравни някак при надстрояването.

Аз в тези случаи съветвам да се направи временен надзид с пояс, временен покрив с ламарина и топлоизолация върху плочата, или
с термопанели без топлоизолация. Малка стреха, за да не се оливат стените, без водоотвеждане. Разбира се, тоя покрив става зян при
надстрояването.
шоп - майстор
Няма временни покриви, така не се взима акт 16

Прави се борд висок 70-80 см от зидария и в него е арматурата за бъдещото удължаване на колоните.
При хидроизолация с епмд мембрана наклона е минимален и може да е само замазка, може и перлитова.
Конденз няма ако няма топлина. Не се живее и след акт 16 се пускат документи за надстрояване на етаж. Това си се води нов строеж.
Абе който иска нещо намира начин как да го постигне.
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт юни 11, 2019 11:13 amsavagebs написа:
до BLUEPUPIL-2, какви са тия глупости че живота на една къща е 50 години и едва ли не след това искала интервенции по конструкцията да изкара още едни 50. Проектирана здраво и построена правилно конструкцията ще изкара поколения....
Явно тука е налице случай на нереални очаквания от ст. бетона. Гредите от виадукта на АМ Тракия дето ги смениха бяха проектирани за 100 години. Правени са края на 70-те и едвам издяниха до 2016. Има, няма 40 години. При сградите от развития соц. положението не е никак розово. Част от приватизираните промишлени сгради от ст. бетон, барабар с няколко от хотелите по черноморието се нуждаеха от укрепване. А пък гордостта на някой „инджинери“ ЕПК-то и ПК-то, така се сецнаха в кв. Борово, при комично ниско сеизмично ускорение, че настъпи национална ЕПК паника. Твоето къще е проектирано за 50 години. Що не каза на твоя конструктор, че искаш за 100?
И BLUE-то се умори да повтаря, да не се допускат едни магарии дето скъсяват живота на ст. бетона, ама кой да чуе. И за благодарност го обвиняват, че думкал глупости. Дадено, няма повече да казвам, че работите с нелепи бетони, смешно бет. покритие и височина на елементите(Н) на ръба на критичния минимум.
пон юни 10, 2019 5:49 pmKingLin написа:
Щото, ако сам не се сещаш, ще ти кажа, че къщата ми ще бъде с абсолютно еднакво качество и в двата варианта и никакви новоприети хартийки не могат да го променят.
Успех с читалището, дето ще му декофрират плочите на 14 ден, с бетони от добавъчен материал със спорна зърнометрия, дето не са помирисвали въздуховъвличащи добавки, суперпластификатори, дето не корозират армировката, и бригада от Горно нанадолнище копнееща за забавители, щото полага бетона яваш и крайната му якост обърква дори обръгналата кака, дето взема пробите.
Руди - майстор
вт юни 11, 2019 8:37 pmBLUEPUPIL-2 написа:
. . .
[\quote]
Колега, нищо смислено не каза. Добре, че не всичко ти се разбира.
KingLin - майстор
вт юни 11, 2019 8:37 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Успех с читалището, дето ще му декофрират плочите на 14 ден, с бетони от добавъчен материал със спорна зърнометрия, дето не са помирисвали въздуховъвличащи добавки, суперпластификатори, дето не корозират армировката, и бригада от Горно нанадолнище копнееща за забавители, щото полага бетона яваш и крайната му якост обърква дори обръгналата кака, дето взема пробите.
Почти се почувствах, като да гледам едно от ония предавания, дето ти врачуват по телефона... Много могъщ тоя твоя боб :lol: Ама спри гъбите или смени марката, щото тия не познават явно!
Сега сериозно - по твоите думи, повечето къщи в нашия квартал трябва да са рухнали или пред рухване, защото са на по над 50 години. На баща ми къщата е на близо 50 с 8 см. плочи и викаш да я събаряме и да те викаме да правиш нова, така ли? И изобщо, къде почна да съпоставяш виадукти и къщи? Аз ти го написах, че разлика в качеството няма да има, пък ти ако искаш продължавай да си се рекламираш. То лоша реклама няма, както са казали.
savagebs - специалист
BLUEPUPIL-2 - не знаеш как съм задал да ми проектират :), разликите между отделните класове бетони не е кой знае колко голяма в ценово отношение, е да трябва да се бетонира по правилата и след бетониране да се полагат грижи за бетона ама това за 50 години ме разбива :) може да е за някой подложен бетон оставен на милостта на природата
количеството, класът по якост както и по въздействие на средата на бетона както и количеството и класът на арматурата по днешните стандарти е доста над това от преди 40 години та даже и за жилищни сгради на 2 етажа, на мен сегашните не ми се сториха достатъчно и поисках завишаване , има много сгради строени с бетон б15 да се надяваме че скоро няма да се наложи да изпитаме тяхната здравина че...........................
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср юни 12, 2019 10:36 amsavagebs написа:
BLUEPUPIL-2 - не знаеш как съм задал да ми проектират ===
Знам. Щото в предишните страници орева орталъка! И сега тука ни будалкаш, че си намерил колега, дето да ти изпълни прищявката, пък на всичкото отгоре и си му платил extra за неортодоксалния проект. Недей да проявяваш, тотално непознаване на материята!

НАРЕДБА № 3
за основните положения за проектиране на конструкциите
на строежите и за въздействията върху тях


Прикачен файл:
90.jpg
90.jpg (57.06 KиБ) Видяна 2140 пъти
plamen6703 - майстор
Гледам, че Наредбата е от 2004 год., а през далечната 1973 год. по коя Наредба се определят основните положения за проектиране на строителните конструкции, че да знам дали да подготвям мама и тате да се гласят да строят нова къща, че тяхната след няколко години по тази таблица ще ги затисне :wink:
Къщата е преживяла земетресенията 1977, 1986 и всички след това и няма дори следи от спукана мазилка. Тая къща, ако не я продадем след коничната на родителите ми и се поддържа както сега, сигурно и правнуците ми, които ги нямам ще могат да я ползват! :partyman:
savagebs - специалист
колко кое ще изкара не е ясно, много се отклонихме от първоначалният замисъл на темата иначе ако се ръководим от тази табличка колко % от сградите у нас трябва да последват съдбата на онзи блок в ямбол

между другото нямам стомана А1 в проекта, никъде
Последна промяна от savagebs на ср юни 12, 2019 4:02 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
ср юни 12, 2019 3:33 pmplamen6703 написа:
Гледам, че Наредбата е от 2004 год., а през далечната 1973 год. по коя Наредба се определят основните положения за проектиране на строителните конструкции, че да знам дали да подготвям мама и тате да се гласят да строят нова къща, че тяхната след няколко години по тази таблица ще ги затисне :wink:
Къщата е преживяла земетресенията 1977, 1986 и всички след това и няма дори следи от спукана мазилка. Тая къща, ако не я продадем след коничната на родителите ми и се поддържа както сега, сигурно и правнуците ми, които ги нямам ще могат да я ползват! :partyman:
+1 към мнението

Просто с насмешка трябва да се подминават мненията, които сравняват небостъргачи и виадукти с къщи :x

В наше село сигурно над 50% къщите са строени с пясък и камъни копани от р. Искър, цимент купуван при Татово и преди Татово време. За който не знае периода... пари има-цимент няма. Или само с връзки. Можете да гледате филмите от поредицата "Баш Майстора"

Желязо... ми и то е било кът. Рушил съм доста къщи от цитираня период. Желязото е оскъдно или липсва. Където го има може да е арматурно, но може да е и винкели, шини, тръби от СО Вторични суровини. Намирам често и шини и пружини от кревати, стоманени въжета, сапани, телове от горели авто.гуми :shock: :shock: :shock:

Лично при мен вкъщи имам 3 плочи дебели между 8-10 см
Проблеми - НИКАКВИ

Ми какви и проблеми да има освен шум и то ударен. Има хиляди и сигурни милиони къщи с междуетажно покритие гредоред и то с греди 10-12-14 см дебелина.

Опеделено предпочитам една ст. бетонна плоча с дебелина 8-10 см пред гредоред 12-14 см,
Плочата е огнезащита. Ударния шум се лекува /сравнително/ лесно, а дървояда и защитата от огън-не.
Така, че, BLUEPUPIL-2, виадуктите, които се третират със сол, небостъргачите и стоманените греди си ги пазете за Вас. 50 години за едно жилищше също си ги пазете за Вас.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Регистрация на строителна фирма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: