От мобилни телефони до цифрови камери
seeker - специалист
Измерих стария и новия триак с мултиметър, и на двата дава някакви стойности на съпротивление, предполагам, че стария триак може да не е причина машината да не работи.
plamen6703 - майстор
Старият триак може и да е причина да не работи машината, но като гледам какви спойки си направил на новият триак и ми се струва, че е напълно възможно въобще да не тръгне машината.
Ако не си разсипал напълно пистите вземи една ширмовка и ги почисти с поялника, след това огледай хубаво да не си скъсал някоя писта като си се опитвал да запояваш, огледай да не си провлякъл с поялника и да има "комшолук" между съседни писти. За един нищо и никакъв елемент си разсипал платката на машината!
Ако не е проблем снимай поялника да се види с какво "запояваш" :roll: . :partyman:
seeker - специалист
За спойките (ако могат да се нарекат така тез бобени зърна), толкова си мога да ги хлепам :) . Поялник, някакъв измислен (или пирограф с кофти месингов връх). Да си призная не ми остана време да запоя новия триак ( проспах си деня). Утре пак ще го мъча, ще се постарая да почистя малко пътеките.
vlax - майстор
пон юни 10, 2019 6:34 pmseeker написа:
.....Да си призная не ми остана време да запоя новия триак ( проспах си деня). Утре пак ще го мъча, ще се постарая да почистя малко пътеките.
:stock2:
seeker - специалист
Здравейте, главоблъсканицата с ел.длетото продължава. Смених стария триак с новият, като почистих внимателно пътечките. Пробата на машината за кой ли път се оказа неуспешна. Започвам да се съмнявам в контактните пластини вътре в превключвателя.

Прикачен файл

20190611_110046_9295.jpg
vlax - майстор
Мерене му е майката
:partyman:
seeker - специалист
Благодаря на всички отзовали се на помощ по темата. Реших кардинално и грубо проблема с неработещата машина - шунт на схемата за степените на оборотите, сега само на максимални обороти. Нямам база за работа (кофти поялник, треперещи ръце, липса на търпение и време). :)
vlax - майстор
ср юни 12, 2019 12:35 pmseeker написа:
Благодаря на всички отзовали се на помощ по темата. Реших кардинално и грубо проблема с неработещата машина - шунт на схемата за степените на оборотите, сега само на максимални обороти. Нямам база за работа (кофти поялник, треперещи ръце, липса на търпение и време). :)
Не знам точно за какво го ползваш,но ако степените на оборотите са важни за работата може външно да сложиш модул за регулиране,има готови ,има и тип направи си сам.
:partyman:
seeker - специалист
ср юни 12, 2019 8:57 pmvlax написа:
ср юни 12, 2019 12:35 pmseeker написа:
Благодаря на всички отзовали се на помощ по темата. Реших кардинално и грубо проблема с неработещата машина - шунт на схемата за степените на оборотите, сега само на максимални обороти. Нямам база за работа (кофти поялник, треперещи ръце, липса на търпение и време). :)
Не знам точно за какво го ползваш,но ако степените на оборотите са важни за работата може външно да сложиш модул за регулиране,има готови ,има и тип направи си сам.
:partyman:
Да, благодаря за идеята, имам едно такова устройство (някъде по форума бях писал за него), но единствено за шума ми бяха важни ниската степен на машината. Можеше още да се позанимая със схемата, но се прецакаха пътечки по платката, а има и др. елементи по нея, така че директен шунт бе единственото решение в моята ситуация. Вярно, по-ниската степен можеше да се ползва за малко по-прецизно отнемане на материал, но така или иначе аз ползвам машината за грубо отнемане.
fox_vt - майстор
А как разбра на коя страна да сложиш новия триак, без да знаеш нищо за стария. За един приятел питам :-D

Тема "Проблем с ел. длето pes 200 parkside - търсене на част" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: