• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
rabbeat - помощник
Здравейте,
Някой случайно да знае магазин, сайт или място откъдето мога да купя или поръчам крепежи за скрит монтаж на преходна лайсна 30мм?
Става дума за винт-пирон подобен на този - https://www.home-max.bg/static/media/up ... 568402.jpg
Проблема е, че навсякъде продават един и същ размер, който не влиза в тези лайсни.
Иначе навсякъде ми се кълнат, че крепежа е за тези лайсни, но като ги накарам да го вкарат в лайсната започва едно потене и червене или оправдание,
че лайсната била дефектна и т.н.
Не мога да си представя, че никой не е монтирал такава лайсна с крепежи...
Варианта за монтаж със силикон го знам, но не ме устройва, тъй като едната от повърхностите - ламинат се надига леко от пода. Идеята ми е този крепеж да я придърпа надолу.

Благодаря предварително!
Chefo77 - майстор
В Home-max нямат ли? От техния сайт гледам е снимката.
И нещо населено място това-онова? Или всички трябва да се сещаме, че става дума за София ... то други градове няма.
rabbeat - помощник
съб юни 08, 2019 10:31 pmChefo77 написа:
В Home-max нямат ли? От техния сайт гледам е снимката.
...
"Проблема е, че навсякъде продават един и същ размер, който не влиза в тези лайсни."
Въпросът е към хора сблъсквали се с този проблем. Аз въпросните крепежи даже ги имам, но те стават само на по-широките лайсни, в 30 милиметровата не влизат.
съб юни 08, 2019 10:31 pmChefo77 написа:
...
И нещо населено място това-онова?
При съществуването на телефони, интернет и куриери, това е без значение...
ZEDYCUS - майстор
Пишеш в Направи си сам форум, па не можеш ли да изстържеш пирона с шмиргел, пила, ъглошлайф -с каквото имаш за да влезе в профила. :shock:
krasi92 - майстор
Лаисната ти е нестандартна и предложението за изпилването маи е единствен вариант
rabbeat - помощник
нед юни 09, 2019 7:53 amZEDYCUS написа:
Пишеш в Направи си сам форум, па не можеш ли да изстържеш пирона с шмиргел, пила, ъглошлайф -с каквото имаш за да влезе в профила. :shock:
Е, аз с тази идея ги купих крепежите, но лошото е, че не само главата трябва да се препилва, а и от диаметъра на самия пирон трябва да се отнеме, което ще го направи лесно чуплив там. Също така имама доста метри лайсна да монтирам, та тази опрецаия трябва да се извърши върху 16 крепежа...
Chefo77 - майстор
А какво ти пречи леко да повдигнеш ламината, да сложиш отдолу лепило (силикон, ПУ, пяна), да го притиснеш и лайсната да я залепиш със силикон отгоре на следващия ден?
rabbeat - помощник
нед юни 09, 2019 12:25 pmChefo77 написа:
А какво ти пречи леко да повдигнеш ламината, да сложиш отдолу лепило (силикон, ПУ, пяна), да го притиснеш и лайсната да я залепиш със силикон отгоре на следващия ден?
Ами то дотам ще се стигне...
Все си мислех, че някъде може би се продават крепежи за по-тесните лайсни, ама явно не.
Chefo77 - майстор
Ами да ти кажа, то каналът на 30 и 40 мм лайсните е еднакъв по принцип, имам някой и друг дюбел от лайсни на Eldeco и затова и питах откъде си - ако си от Варна, да ти дам. Но след като се налага силно пилене, за да влезе на "твоя" канал, вероятно има нещо нестандартно и дори и "моите" няма да станат.
Имай предвид и нещо друго - ако лайсната е тънка, набиването на пироните може да доведе до белези от горната страна, и то доста неприятни.
lov - майстор
16 крепежа за 15 минути работа на шмиргела. Даже вероятно и за по малко ако ползвам и винтоверт. Ако искаш може и да се обзаложим. :-D Относно че ще станат краищата трошливи мнение на човек дето за пръв път се сблъсква да работи с метал.
Тъй че докато се жалваше във форума можеша отдавна да си ги опилил. И понеже вероятно няма да ти стане приятно от критиката ще ти кажа, че никога не съм си купувал такива крепежи. Или ако има в комплект с лайсната съм ги изхвърлял щото се оказват най неподходящите в случая. В повечето случаи ужасно къси. И винаги съм ползвал за същата цел дюбел пирони. И всеки път съм им пилил главите че да станат за тази цел.
  • 1
  • 2

Тема "Скрит монтаж на преходна лайсна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: