Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pi6ligara - специалист
ср юни 12, 2019 8:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср юни 12, 2019 8:23 pmpi6ligara написа:
... тук в Плевен намирам само инокс без уплътнение вътре, може ли с такива или да търся с уплътнение? Мисълта ми е като надуе вентилатора да не стане цялата стая в пепел през снадките.
Направи си го като хората, има интернет, онлайн поръчки...
Пък и в Плевен да няма!!!
Аз поне никъде не намерих и по търговии, и по големите магазини, но точно това питам, как е като хората, като продават и обикновен инокс, и гофре, и такива със силиконово уплътнение как да знаеш кое е като хората?
markoscbr - специалист
Аааааааа ето тук трябвало да попитам, Интересувам се какво трябва да е Фто за пресен въздух за вентилатора на прелетна камина ГРЕЙКО, тъй като аз ще я подвързвам на едно приятелче ,благодаря.
чет юни 13, 2019 12:12 pmmarkoscbr написа:
.. какво трябва да е Фто за пресен въздух за вентилатора на прелетна камина ГРЕЙКО,
Маркони, Грейкото не е пойна птичка, ама едно Ф към 50 ако ѝ подадеш, няма са оплачи.
markoscbr - специалист
Здрасти Трифонов благодаря ти за отговора,но не ти разбрах закачката,след като го гпогледнах днес не ми се стори по голямо от Ф32
gnt69 - майстор
чет юни 13, 2019 9:34 pmmarkoscbr написа:
Ф32
Като не помага друго прочети инструкцията към камината на страница 5.
Маркони, не се закачам. Ти си сериозен човек. Просто го написах така, както съм чел тука.
А виж- Русенския е прочел в инструкцията даже.

Така е в Грейко общността– се ши са намери кой да ти удари една ръка.
markoscbr - специалист
Всичко е под контрол Тифоне ,набора 69 благодаря ти ,със сигурност ще го погледна.Искам само да кажа че в нета някой спекулира с килограмите на камината на ГРЕЙКО бях чел за някакви 150кг нищо подобно сигорно е над 200кг пак казвам като я подвързвам ще прегледам документацията.Искам да споделя и друго с вас което ми прави впечатление и мисля че не е нормално по отношение на въздуха, камината заработва започва да топли вентелатора смучи въздух от стаята вече топал и топлия въздух в камината и от там в комина, излъчващата топлина повече ли е от колкото изхвърля тоест да топли въздуха в стаята и същевременно по малко да изхвърля в атмосфера,да знам че топлината бяга горе а вентилатора смучи от доло по хладен въздух
пет юни 14, 2019 6:26 pmmarkoscbr написа:
...излъчващата топлина повече ли е от колкото изхвърля тоест да топли въздуха в стаята и същевременно по малко да изхвърля в атмосфера,да знам че топлината бяга горе а вентилатора смучи от доло по хладен въздух
Повече е, не се притеснявай!
Съвсем грубо, ако камината има КПД 90%, излъчва 2 киловата в стаята, то само 200 вата ще ходят в комина, а 1800 в стаята. Даже част от тия 200 вата пак ще си останат, щото димоотвода нали и той е в стаята.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: