• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Руди - майстор
Варианта е луксозен, но е разточителен при ограничена височина. Подът става дебел 30 см и повече.
Има варианти да се прави сандвича между гредите, а не върху тях:

Изображение

Мерките срещу шума дават комфорт, вдигат бюджета и са първите, които могат да се спестят,
както и пароизолацията между жилищни помещения.
шоп - майстор
ср юни 05, 2019 11:42 amРуди написа:


Мерките срещу шума дават комфорт, вдигат бюджета и са първите, които могат да се спестят,
както и пароизолацията между жилищни помещения.
Така е, дават комфорт, вдига се бюджета.

Компромиса комфорт/бюджет всеки трябва да си прецени дали си струва.

За пароизолацията обаче не съм съгласен. 20-22 стотинки струва м2 вторичен найлон с тегло 100гр/м2

Топлия и влажен въздух от долният етаж като влезе във ватата отгоре и става една мътна и кървава.

Който иска да си ги спести тези 20 ст.м2 Аз слагам навсякаде. Където има вата.
Фитилчо - майстор
ср юни 05, 2019 1:13 pmшоп написа:
ср юни 05, 2019 11:42 amРуди написа:


Мерките срещу шума дават комфорт, вдигат бюджета и са първите, които могат да се спестят,
както и пароизолацията между жилищни помещения.

Който иска да си ги спести тези 20 ст.м2 Аз слагам навсякаде. Където има вата.
Даже, бих сложил пароизолация дишаща. Лев на квадрат е някъде. На фона 2-3000 лева, 50 лева едва ли са проблем ... а спестяват много големи проблеми в последствие
Руди - майстор
Все пак отдолу е хол, отгоре спалня, отопляеми обеми,
не става въпрос за покрив. Самата вата не е за топло, а за шум.
В коя посока ще "диша" пароизолацията и защо?
nikartrade2 - напреднал
ср юни 05, 2019 3:28 pmРуди написа:
Все пак отдолу е хол, отгоре спалня, отопляеми обеми,
не става въпрос за покрив. Самата вата не е за топло, а за шум.
В коя посока ще "диша" пароизолацията и защо?
Мен не ме бърка толкова шума...а и децата са ми голями,става въпрос за вила в планината,търся възможно най скромното решение
MuTeB_ - специалист
Въпроса е, необходима ли е пароизолация между два съседни етажа изпълнени с гредоред - не говоря за покрив. Питам не да се заяждам, а защото съм пред изгреждането на такъв таван, и искам да го направя правилно. Също ме гложди коя вата би спряла шума от стъпките? При мен положението е греди през 50 см, наковани с кофражни дъски отгоре 2 см.
VLADO66 - майстор
Пароизолация е нужна там, където има вероятност парите да кондензират поради разлика в температурите между две пространства които са разделени от съответната стена или покрив.
MuTeB_ - специалист
чет юни 06, 2019 10:05 amVLADO66 написа:
Пароизолация е нужна там, където има вероятност парите да кондензират поради разлика в температурите между две пространства които са разделени от съответната стена или покрив.
Да се разбира ли това, че между 2 отопляеми помещения, едно над друго може и без паропреграда. Не искам да разбера кое е по-евтиното, а кое е правилното.
шоп - майстор
За мен паробариерата е задължителна при таван дори и между две отопляеми помещения и ще обясня защо.

Винаги когато в помещението има хора, готви се и изобщо при нормални битови условия има влага. Особено ако е топло и не се проветрява зимата.

тази влага през тавана ( масово гипскатрон) преминава във ватата. Отгоре над ватата обикновенно имаме за под на горното помещение ОСБ и ламинат. Ламината, подложката му и ОСБ то са почти паробариера.

По този начин навлязлата макар и в малки количества влага във ватата се задържа там. Всички знаем, че когато ватата е с влага как и се компроментират качествата и. За конденз и вода няма да тече, но и резултата не е на ниво.
  • 1
  • 2

Тема "таван на хол от слепени греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: