• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Някой ги залепят с термосиликон .
6osi6 - майстор
нед фев 10, 2019 6:35 pmfilmatoplo написа:
Някой ги залепят с термосиликон .
Може да се направят много неща, но който е сложил такава снимка няма да даде този съвет на клиентите си.
С предимство са продажбите :wink:
Кое как се прави и как се използва не е важно.
Горелката е типичната за нискокалорични въглища с по-висока влажност, но на снимката гори слъчоглед.
шоп - майстор
@6osi6, много хубава снимка. Изстрел в десятката.

Току що ходих да гледам моята горелка дали няма такива следи. Няма:-)

По съвет от колеги от оф роуд форума и моята горелка я херметизирах с термосиликон до 1200 градуса, но не видях никаква разлика преди и след процедурата.

Поне силикона ако не помага и не пречи. Може би горелката от снимката работи със супер много излишък от въздух :? Знам ли....то трябва да изкарва огън и надолу :rolleyes:
6osi6 - майстор
Виж и цвета на пепелта отдолу на дефлектора.

На втората снимка от обявата се вижда как огънят бие в най-студената част на котела.
Прикачен файл:
c90a35224ef90bf7ab403a5e9d5c1d46.jpg
c90a35224ef90bf7ab403a5e9d5c1d46.jpg (33.79 KиБ) Видяна 1843 пъти

Ако водата в инсталацията е с варовик, на това място от вътре в реброто може да се натрупа котлен камък, който да предизвика спукване на секцията.
Там лесно може да се постави дефлектор или някаква ламарина, на 15-20 см. и да се следи качеството на горенето. Ако пепелта е червена или сива, има пълно изгаряне. Ако цветът е черен или части от дефлектора са с черни петна, значи въздухът е малко или има места в горелката където въздухът е малко. При изстиване в зоната на горене от често спиране и палене също се появяват черни петна по дефлектора.
Здравейте
Трета зима съм с Виадрус U26 с 7ребра и горелка Марели 858vip с иглолистни и слънчогледови пелети.
И за бъдещета зима мисля да сменя горелката.
Набелязал съм 2 броя:
вариант 1
ekoenergia 25
http://www.sklep-witkowski.pl/bg/podajn ... 10-kw.html
вариант 2
arp25
http://www.sklep-witkowski.pl/bg/13-podajniki

Помагаите с мнения МОЛЯ.
Мисля да горя само слънчогледови пелети.
шоп - майстор
ср юни 12, 2019 11:43 pmgo4oo написа:


Помагаите с мнения МОЛЯ.
Мисля да горя само слънчогледови пелети.
Като ползвател на екоенергия 35 ти казвам, че горелката не е подходяща за сл. пелети.

Не, че няма да ги гори. Гори ги перфектно и може с години да не я чистиш и да е безпроблемно всичко.

Обаче тази горелка е предназначена предимно за въглища. Тя няма запалка и работи в режим поддържане. С една шепа въглища може да поддържа горенето сигурно над 10 часа.

Обаче с пелети не е така. Пелетите не държът жар и периодите на подаване, вентилация в режим подържане са кратки.

Абе пробвал съм екоенергията с всякакви пелети и не съм доволен. Тя си е за въглиша.
Дано съм бил полезен!
LazarGanev - "Велик майстор"
чет юни 13, 2019 6:00 pmшоп написа:
ср юни 12, 2019 11:43 pmgo4oo написа:


Помагаите с мнения МОЛЯ.
Мисля да горя само слънчогледови пелети.
Като ползвател на екоенергия 35 ти казвам, че горелката не е подходяща за сл. пелети.

Не, че няма да ги гори. Гори ги перфектно и може с години да не я чистиш и да е безпроблемно всичко.

Обаче тази горелка е предназначена предимно за въглища. Тя няма запалка и работи в режим поддържане. С една шепа въглища може да поддържа горенето сигурно над 10 часа.

Обаче с пелети не е така. Пелетите не държът жар и периодите на подаване, вентилация в режим подържане са кратки.

Абе пробвал съм екоенергията с всякакви пелети и не съм доволен. Тя си е за въглиша.
Дано съм бил полезен!
Не мога да не дам адмирации на този пост! Аз постоянно го твърдя това нещо, че този тип горелки са за въглища и с някакъв компромис могат да горят и пелети, но търговците, които ги продават тръбят и заблуждават, че това са пелетни горелки и хората се набутват
lz2skt - специалист
С тази тенденция на качване цените на агропелетите да не съм лош пророк, но до 5г ще се изравнят с цените на вносните въглища и може да се окаже за по-бедните ползватели на подобни уреди,че ще е по на сметка да се топлят на въглища като се абстрахираме от по -голямата мръсотия при ползването им...
пет юни 14, 2019 12:08 pmlz2skt написа:
С тази тенденция на качване цените на агропелетите да не съм лош пророк, но до 5г ще се изравнят с цените на вносните въглища и може да се окаже за по-бедните ползватели на подобни уреди,че ще е по на сметка да се топлят на въглища като се абстрахираме от по -голямата мръсотия при ползването им...
Ми тя Еволюцията се движи по спирала. Нищо чудно да прикадим с въглища.
LazarGanev - "Велик майстор"
В момента българските агропелети надминаха цената на вносните и предвиждам масиран внос от Украйна и къде ли не, който внос да отрезви българските производители. На вносни въглища никога няма да е по-изгодно. А който има пари за автоматизиран котел, ще има и 5лв повече за пелети, дори и да станат по-скъпи от въглищата.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: