• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
pakumba - специалист
Здравейте,
купих си нова за мен кола и намерих сирената на алармата в багажника. Подозирах, че като я закача и ще се разбучи веднага и точно така стана- при закачането на сирената, аларамата веднага писна, макар колата въобще да не беше заключена и алармата активирана.
Към сирената отиват 4 кабела- 1 маса и 1 постоянен + дори без да е активирана. Останалите 2 не ги мерих. Може ли някой да ми даде съвети какво да меря и къде да търся проблема, аз смятам, че е в модула на самата аларма. Кефи си ме да си я оправя, защото е фабрична.
plamen6703 - майстор
Марката на автомобила и годината на производство, ще са от полза при даване на съвети :roll: ? :partyman:
kozl - майстор
Има ли акумулатор в сирената?
vlax - майстор
вт юни 11, 2019 10:41 pmplamen6703 написа:
Марката на автомобила и годината на производство, ще са от полза при даване на съвети :roll: ? :partyman:
Пламен кой те накара да си промениш поста?
pakumba - специалист
ср юни 12, 2019 8:20 amkozl написа:
Има ли акумулатор в сирената?
Ще проверя довечера и ще пиша
stenly1988 - помощник
вт юни 11, 2019 10:14 pmpakumba написа:
Здравейте,
купих си нова за мен кола и намерих сирената на алармата в багажника. Подозирах, че като я закача и ще се разбучи веднага и точно така стана- при закачането на сирената, аларамата веднага писна, макар колата въобще да не беше заключена и алармата активирана.
Към сирената отиват 4 кабела- 1 маса и 1 постоянен + дори без да е активирана. Останалите 2 не ги мерих. Може ли някой да ми даде съвети какво да меря и къде да търся проблема, аз смятам, че е в модула на самата аларма. Кефи си ме да си я оправя, защото е фабрична.
Ако искаш мога да ти препоръчам един сервиз в Люлин , те се занимават с монтаж и ремонт на аларми. На мен ми монтираха аларма с централно (колата е Голф 4) и съм много доволен .
pakumba - специалист
ср юни 12, 2019 8:20 amkozl написа:
Има ли акумулатор в сирената?
Опитах да я разглобя, но се стигна до момент, в който предстой да се счупи, може би е капсулована. Не виждам да има начин да бъде сменена батерия
Това е сирената
Прикачен файл:
sirena.jpg
sirena.jpg (72.87 KиБ) Видяна 2411 пъти
Прикачен файл:
sirena.jpg
sirena.jpg (72.87 KиБ) Видяна 2411 пъти

Прикачен файл

sirena 2.jpg
sirena 2.jpg (83.17 KиБ) Видяна 2411 пъти
kozl - майстор
Най-лесно е някой да предложи схема, но за тази цел поне пиши марка и модел.
Открил си пиновете с постоянно захранване +/- 12V. Най-вероятно другите са управляващи. Ако е така какво трябва да търсиш там е немам си идея. Когато аз се занимавах с аларми колите нямаха компютри. Управляващия сигнал може да е по напрежение, а може и да е код.
Сирените с автономно захранване при прекъсване на управляващ или захранващ кабел пищят. Поне тези дето съм срещал за допълнителен монтаж (не заводски) на корпуса имат ключ, за да може все пак да се спрат при откачане например.
pakumba - специалист
:evil:
пет юни 14, 2019 8:42 amkozl написа:
Най-лесно е някой да предложи схема, но за тази цел поне пиши марка и модел.
Открил си пиновете с постоянно захранване +/- 12V. Най-вероятно другите са управляващи. Ако е така какво трябва да търсиш там е немам си идея. Когато аз се занимавах с аларми колите нямаха компютри. Управляващия сигнал може да е по напрежение, а може и да е код.
Сирените с автономно захранване при прекъсване на управляващ или захранващ кабел пищят. Поне тези дето съм срещал за допълнителен монтаж (не заводски) на корпуса имат ключ, за да може все пак да се спрат при откачане например.
Ще се опитам да изровя ел. схема.
Иначе колата е БМВ Х3
plamen6703 - майстор
Ако се знаеше и годината на производство на автомобила щеше да е още по-лесно :-D ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с фабрична аларма на автомобил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: