• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Мечтата на всяка домакиня
djogobg - специалист
ср юни 12, 2019 11:30 amgibson58 написа:
Мерси за разяснението и да, съгласен съм с теб.Въпросът ми беше само за ориентир.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 28230f.jpg

Ти явно си го смятал на една тарифа,Аз го сметнах на 2 (нали има нощна?) и излезе - 53лв.
Мда, грешката е моя - разцъках първо безразборно и после не се върнах да оправя тарифите. Разликата наистина е по-малка в такъв случай.
gibson58 - специалист
ср юни 12, 2019 12:12 pmGadnyara написа:
Според мен, подобна техника трябва да работи и да не я мислиш.
Т.е. максимална гаранция и минимално обслужване.

Честно казано, сегашните ми Либхер хладилник и отделен фризер на обща стойност 3 хил.лв не ми предоставят повече от старото LG No frost с долен фризер за 700-800лв вече на 10 години. Освен двойният обем, разбира се.

Touch screen, фреш отделение, други екстри в Либхерите. ОК, но като са ненужни, за чии съм ги платил :?:
И аз съм на това мнение,особено за хладилник.Да работа тихо и дълго,в консумацията голяма разлика няма.
gibson58 - специалист
Много исках да взема някакъв с 10г. гаранция на компресора,но онзи уърпул се оказа,че няма да влезе в нишата,защото маебелиста,който сглоби кухнята е направил нишата за хладилника 188,5см. вместо 190 .Онзи уърпул е 189см... егати каръка.Сега видях един бош с 5г. пълна гаранция. Дали си струва?
https://www.technopolis.bg/bg/Combo-fri ... 0/p/663860
plamen6703 - майстор
Този също е добър избор и си струва да се купи https://www.technopolis.bg/bg/Combo-fri ... W/p/660705 . :partyman:
gibson58 - специалист
пет юни 14, 2019 4:48 pmplamen6703 написа:
Този също е добър избор и си струва да се купи https://www.technopolis.bg/bg/Combo-fri ... W/p/660705 . :partyman:
Би ли обяснил защо ти хареса?

А на въпросния бош компресора бил jiaxipera?Toва добър компресор ли е?
plamen6703 - майстор
Не ми харесва Бош точно заради компресора, както и заради това, че Бош често навестяват сервизите за ремонт по "електрониката". На теб не ти хареса Liebherr, не ти хареса LG /доказани марки/, не ти харесва и Беко, в което няма нищо лошо :)
В крайна сметка избора е твой и ще купиш каквото душа ти иска.
Желая ти успешен избор и безаварийно ползване! :partyman:
miroki - майстор
Аз имам точно самсунга с диспенсера. Има гаранция 10 г. На компресора. И 5 на хладилника. А какъв му е бил проблемът?
За сега съм 2 г. С него.
Единствено от време на време пука. Но Фрост са и двете.
Та какво да очаквам за него, четейки първите постове?
pi6ligara - специалист
съб юни 15, 2019 12:03 ammiroki написа:
Аз имам точно самсунга с диспенсера. Има гаранция 10 г. На компресора. И 5 на хладилника. А какъв му е бил проблемът?
За сега съм 2 г. С него.
Единствено от време на време пука. Но Фрост са и двете.
Та какво да очаквам за него, четейки първите постове?
Абсолютно нищо, не съм казал че е лош, просто според това, което ми обясниха компресора на ЛГ-то е по-добър, защото е линеен.
krasi92 - майстор
Кои ти ги обеснява тия работи.Подозирам че консултантите в магазина а на тях работата им е да продават по некачественните неща щото качественните сами се продават-без нужда от реклама.
plamen6703 - майстор
съб юни 15, 2019 10:06 ampi6ligara написа:
Абсолютно нищо, не съм казал че е лош, просто според това, което ми обясниха компресора на ЛГ-то е по-добър, защото е линеен.
"Линейният" компресор е към 4-5 пъти по-скъп от обикновените компресори, наложи ли се ремонт трябва да се търси същият компресор като оригиналният на хладилника, което прави ремонта неизгоден, защото не се знае новият компресор колко ще изкара, а е скъп. Фактора "икономия" на ток при такива компресори се губи на момента, в който се наложи смяна на такъв компресор.
Както се казва всяко нещо си има предимства и недостатъци, по принцип няма не оплюта марка техника и всички "разбират" от техника :)
Продавачите на такава техника нищо не разбират от техника, говорят клишета, ако ги попиташ какво значи инверторен линеен компресор, ако са по-умни ще избягат от отговор, по "компетентните" ще ти напълнят главата с откровени глупости! :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Избор на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: