Всички въпроси за вилата.
tpv88 - напреднал
:)
съб юни 15, 2019 2:56 pmplamen6703 написа:
съб юни 15, 2019 12:41 pmtpv88 написа:
Вижда се състоянието, вече сменихме дограмата, но стените са в същото положние...
Понеже състоянието наистина се вижда, а голяма част от състоянието не се вижда и е отдолу под подпухналата мазилка.
Ако вземеш една шпакла и почнеш да сваляш до здраво както се прави за да стане наистина добре, ще стигнеш до кирпича.
Опитай да свалиш всичко, което е "подпухнало", след това накови мрежа "рапица" с пирони и лимонадени капачки и измажи с най-обикновен хоросан.
Така съм направил с кирпичената къща на баба ми и с малко средства постигаш много добри резултати :) !
Успех! :partyman:
Благодаря за съветите :)
Когатосе измаже с хоросан може ли вече да се обработва с нормална гипсова шпакловка и т.н.?
plamen6703 - майстор
Разбира се, че може да шпакловаш стените и знаеш, че си шпакловал здрава основа, а не си закърпил нещо, което е компрометирано като основа и ще кара ден до пладне. Преди шпакловката минаваш с дълбокопроникващ грунд от най-евтиният и след шпакловката може да боядисваш, може тапети да лепиш, каквото ти душа иска :) !:partyman:
Последна промяна от plamen6703 на съб юни 15, 2019 3:49 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Отстраняваш всичко което е почнало да се люпи. Запълваш на грубо големите дупки. Грундираш с дълбоко проникващ грунд и после мрежа за изолация и също такава шпакловка. Нанасяш шпакловката на гребен 4-5 мм. Слагаш мрежата и приглаждаш добре. После ако ти се отдава шпакловането още една ръка да го финосаш и толкова. Тъй като не може да се получи както става с гипса ако искаш да си спестиш и гипсовата шпакловка като засъхне леко минаваш с една навлажнрна гъба. Получава се ефекта на класическа варова мазилка. Няма как да се обясни точно в кой момент е готово за такава операция. Става опитно и най вече с практика.
За да ти е по лесно боядисването после ползвай бяла шпакловка. Аз ползвах такава на ангро. Мразо устойчива и е с фибри и евтина. С едно чувалче около 8 квадрата.
tpv88 - напреднал
съб юни 15, 2019 3:48 pmlov написа:
Отстраняваш всичко което е почнало да се люпи. Запълваш на грубо големите дупки. Грундираш с дълбоко проникващ грунд и после мрежа за изолация и също такава шпакловка. Нанасяш шпакловката на гребен 4-5 мм. Слагаш мрежата и приглаждаш добре. После ако ти се отдава шпакловането още една ръка да го финосаш и толкова. Тъй като не може да се получи както става с гипса ако искаш да си спестиш и гипсовата шпакловка като засъхне леко минаваш с една навлажнрна гъба. Получава се ефекта на класическа варова мазилка. Няма как да се обясни точно в кой момент е готово за такава операция. Става опитно и най вече с практика.
За да ти е по лесно боядисването после ползвай бяла шпакловка. Аз ползвах такава на ангро. Мразо устойчива и е с фибри и евтина. С едно чувалче около 8 квадрата.
Здравей и благодаря за полезните съвети!

Шпакловка за изолация да сложа върху мрежата върху варосаните стени? А дупките да запълня с хоросан?
Чираче - майстор
А защо не помислиш да направиш една конструкция и гипскартон? Нищо не махаш, нищо не чегърташ, нищо не запълваш. С дълги винтове/примерно 100-150 мм към стената закрепваш окачвачите. Ако искаш, можеш са сложиш и 5 см каменна вата. По тоя начин изправяш стените, и боядисваш. Никой няма да познае какво е зад картона. Но пък накрая ще се кефиш на равни стени.
lov - майстор
Е ако си 10 слоя вар ще трябва да я изчегърташ. На толкова дълбоко проникващия груд няма да успее да я фиксира. Ще се наложи дори да накопаеш с теслата че да може да се захване мазилката. Дупките пълниш с варов разтвор с повечко цимент че да стегне по брзо.. Слагаш шпакловката и изтегляш с гребена за да се получи равномерен по дебелина слой.Като сложиш от горе мрежата и шпакловаш 1-2 ръце от горе тя ще остана по средата на шпакловката и ще я армира. То така трябва да се прави и при изолациите ама всички си го спестяват де за икономия де от незнание. При изолацията слоя трябва да е с дебелина 5-8мм но за такова нещо в случая 3-4 е напълно достатъчно. За това и казах като сложиш мрежата направо да пригладиш че да се скрие с лепилото.
tpv88 - напреднал
Днес направих посещение след полагането на дограмата, за съжаление има допълнителни щети по стените.
Стаята е малка и не ми се иска да я затварям с картон, смятам да замажа дупките и да махна издутините с шпакла. Ще ползвам варо-циментова мазилка на Ангро след което ще се опитам да варосам наново стените (oще си избистрям техниката) и това да е...


Изображение
Чираче - майстор
нед юни 16, 2019 11:37 pmtpv88 написа:
Стаята е малка и не ми се иска да я затварям с картон,
Аз предложих нещо, решението е твое. Няма да преча да си решиш проблема по трудния начин.
miliad - майстор
Нищо лично, Чираче, но картон и вата на кирпич е като да изграждаш жилищен комплекс за плъхове. Виждал съм тунелите и леговищата вътре в керпичените стени, изнасял съм по една кофа черупки от орехи.
Колега, като гледам снимките по твоите стени хоросана е много тънко положен, то май и няма , ми е само кал варосана. МАЙ.
Ако ще правиш кърпежи, внимателно сваляш само това което е шупнало или много напукано. Без да блъскаш по стените, че ще тръгне и останалото, спойката обикновенно е слаба. Чистиш до тухла, мокриш обилно да падне праха и нахвърляш шприц на стената. Като изсъхне шприца, започваш мазането с хоросан.
Ако участъка е много голям армираш с рабицова мрежа прикована за стената с пирони и биренки капачки/шайби по-лесно се намират :) /. Има една стара тема :Варо-циментова мазилка-етапи на работа. Прочети я. Има и тема за Боядисване с варов разтвор с рецепти в нея.
След като изкърпиш стената може да я шпакловаш с циментова шпакловка и армираща мрежа за топлоизолации. Предварително обезпраши стената, обикновенно са толкова груби стените че не е нужен свързващ грунд преди шпакловката.
Кардиналното решение е нова варо-циментова мазилка на всички стени. Но това е друг филм. Вие си решавате.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това, възможно ли е, да не е хоросан (пясък+цимент+вар), а само слоеве вар?
На такова тънко, ще стане без хоросан, само с циментово лепило запълнено. Мокриш, грундираш пукнатините с дълбокопроникващ и тънко запълваш.
Може и с гипс да запълниш. После грунд за стари основи, ковеш мрежа и шпакловаш цялата стена с каквото искаш. Така, май, най-много ще ти хареса :-)
На Чираче и още 1-2 ника, би било добре да не им обръщаш твърде внимание. В крехка възраст са и далеко от реалността, също

Тема "Измазване на варосан кирпич" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: