Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
hammerdinn - помощник
Здравейте, може ли да ми препоръчате ftp или sfp кабел до 300-350 лева, както и сайт от където да се поръча.
Иска ми се да е със UV защита защото не навсякъде ще може да върви във гофре, ще са ми нужни няколко ролки по 305 метра, и ако има възможност ще се радвам и на по-ниска цена за ролка.
Кабела ще се използва за видеонаблюдение и интернет, максималната дължина на трасе ще е не повече от 50метра.
hidrazin - майстор
Взимай какъвто намериш като гледаш да е Cat5
По-нагоре Cat6 е неоправдано скъпо.
Пък и видеонаблюдението не е нещо кой-знае какво.
:partyman:
omirchev - специалист
Вероятно имате предвид sftp, че sfp означава (small form-factor plugin) и касае сменяеми интерфейсни портове. Не бих харчил за видеонаблюдение кабел с екранировка. Cat5 почти няма в момента и обикновено се води Cat5e от 21 век насам :)
Всякаква жица ще свърши работа дори и за камери по 5MP. Важно е обаче да сте сигурен, че купувате меден кабел, че китаеца вкара помеднената стомана и в UTP бизнеса. Особено ако ще ползвате PoE.
torbalan - Дървен философ
пон юни 17, 2019 7:51 amomirchev написа:
...
Важно е обаче да сте сигурен, че купувате меден кабел, че китаеца вкара помеднената стомана и в UTP бизнеса. Особено ако ще ползвате PoE.
Аз не знаех, че има помеднен алуминиев кабел. Оказа се, че точно такъв съм купил за моята камера.
kabel96 - специалист
нед юни 16, 2019 9:33 pmhammerdinn написа:
Здравейте, може ли да ми препоръчате ftp или sfp кабел до 300-350 лева, както и сайт от където да се поръча.
Иска ми се да е със UV защита защото не навсякъде ще може да върви във гофре, ще са ми нужни няколко ролки по 305 метра, и ако има възможност ще се радвам и на по-ниска цена за ролка.
Кабела ще се използва за видеонаблюдение и интернет, максималната дължина на трасе ще е не повече от 50метра.
http://kabeli.eu/bg
От тук купуваме с километри всеки месец.
Има кабели за всеки джоб.Има и бесплатна доставка в определен ден от седмицата в зависимост от региона.
hammerdinn - помощник
Точно така ftp или sftp , това sfp незнам от къде съм го измислил.
Това видях и аз, че има помеднени.
Камерите са PoE.
А за категория 6 и 7 от къде могат да се намерят конектори и какво е по-сложното при кримпването?
radius - майстор
Като хванете една ролка помеднен и една меден, веднага се усеща :lol:

Тема "Задоволителен ftp или sftp кабел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: