Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
Имаме овощна градина, в която искам да се получи зелен килим, като място за релакс и отдих. До момента, излизат всякакви буреняци и не се получава естествена зелена ливада. Стигнах до извода, че проблема е, че досега съм косил с моторна коса с корда. Незнам защо реших, че ако коса с моторна косачка, от само себе си, ще се получи килим. Не ми се дават пари за нова подходяща (самоход и голям кош), затова се оглеждам във втора употреба. В ОЛХ е пълно и незнам към каква да се насоча. Основното ми е, да е със самоход и голям кош. В окото ми се набиват разни Торо, алуминиеви, също ми допадат и разни Хонди.
Какво бихте препоръчали?
gnt69 - майстор
нед юни 16, 2019 11:01 pmyanko78 написа:
Основното ми е, да е със самоход и голям кош. В окото ми се набиват разни Торо, алуминиеви, също ми допадат и разни Хонди.
Какво бихте препоръчали?
Колелетата да са с лагери, двигателя да е Хонда.
yanko78 - специалист
пон юни 17, 2019 7:41 amgnt69 написа:
нед юни 16, 2019 11:01 pmyanko78 написа:
Основното ми е, да е със самоход и голям кош. В окото ми се набиват разни Торо, алуминиеви, също ми допадат и разни Хонди.
Какво бихте препоръчали?
Колелетата да са с лагери, двигателя да е Хонда.
Някой конкретна, че на никоя не пише с какви лагери на колелате е, също и незнам колко е максималният кош за събраната трева.
gnt69 - майстор
пон юни 17, 2019 11:14 amyanko78 написа:
пон юни 17, 2019 7:41 amgnt69 написа:
нед юни 16, 2019 11:01 pmyanko78 написа:
Основното ми е, да е със самоход и голям кош. В окото ми се набиват разни Торо, алуминиеви, също ми допадат и разни Хонди.
Какво бихте препоръчали?
Колелетата да са с лагери, двигателя да е Хонда.
Някой конкретна, че на никоя не пише с какви лагери на колелате е, също и незнам колко е максималният кош за събраната трева.
Аз съм за Хонда ама ти кажи между какво се колебаеш. :partyman:
шоп - майстор
Имам 2 декара овошна градина наследство от баща ми. Оградена, с ток, фургон и сондаж
Нямам време и хич не ми се занимава, но да споделя как се справям с проблема аз.

Имам мощна самоходна бензинова косачка. Кош не закачам.
Ползвам системата зелено торене. Когато тревата е зелена, активна и расте обилно веднъж седмично минавам с косачката, като окосената трева се разхвърля за зелено торене.

Когато настъпи лято, жеги, засушаване разреждам косенето . Не поливам и целя засъхване.

Това е.

П.П. Дори и у дома имам 400м2 морава и там прилагам системата зелено торене. Разбира се коси се ниско и през 2-3 дни+ поливане при нужда. Ефекта е уникален. Моравата е над 15 години и никога не е торено и пръскано с химия.
Успехи!
yanko78 - специалист
Аз съм за Хонда ама ти кажи между какво се колебаеш. :partyman:
Хал хабер си нямам. Заглеждам Торо, понеже са алуминиевш, гледам разни Алко и до там. Основното ми е, да е с голям кош и със самоход. Повече от 2-300 лв не ми се отделят.
gnt69 - майстор
пон юни 17, 2019 6:50 pmшоп написа:
Имам мощна самоходна бензинова косачка. Кош не закачам.
Ползвам системата зелено торене. Когато тревата е зелена, активна и расте обилно веднъж седмично минавам с косачката, като окосената трева се разхвърля за зелено торене.
П.П. Дори и у дома имам 400м2 морава и там прилагам системата зелено торене. Разбира се коси се ниско и през 2-3 дни+ поливане при нужда. Ефекта е уникален. Моравата е над 15 години и никога не е торено и пръскано с химия.
Успехи!
Аз също ползвам зелено торене. Трябва обаче редовно косене, ако я изтървеш слагаш коша и тревата в коша. Кося с Хускварна с Хонда мотор.
Това се казваше BioClip®, зелено торене.
vlax - майстор
пон юни 17, 2019 7:41 pmyanko78 написа:
Основното ми е, да е с голям кош и със самоход. Повече от 2-300 лв не ми се отделят.
То до късмет,ама да кажа че и коша струва пари,и Халумина също.Дано успееш да намериш за тези пари и дано да е читава.За гаранцията не разчитай.Миналата година моята я купих от Казанлък,много голям избор,все някоя ще си харесаш.Името на фирмата не помня има го в мрежата.Може и да се пазариш,за подробности Хидразин.
:partyman:

Тема "Избор на втора употреба косачка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: