• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Предстои ми изравняване на под в хола с фибран 5 см, мрежа и замазка. Притеснява ме обаче факта, че на места замазката ще е от порядъка на около 2 см и вероятността да се напука е голяма. Та ми хрумна и друга идея, но до колко е изпълнима незнам. Да изравня с перлит и отгоре фибрана. Има ли такова животно въобще. Никъде не намерих такъв казус :? Какво мислят знаещите по въпроса? Ще се радвам да споделите мнения и притеснения.
VLADO66 - майстор
Фибрана трябва да има стабилна основа върху, която да легне.Много хора даже и го лепят за пода.Така почти със сигурност ще се натроши.
шоп - майстор
Равна основа за фибрана без наличието на никакъв мокър процес става с помоща на сух пясък.
Гледах такъв вариант за изравняване с пясък в руски сайт, изглеждаше логично и сравнително лесно за изпълнение.
шоп - майстор
Погледни тематема за водно подово.... скоро качвах снимки на цял етаж фибран върху пясък.
amxcs - специалист
Здравей, предполагам за този пост става на въпрос, че ме заинтригува с пясъка под фибрана : viewtopic.php?f=10&t=13313&start=2020#p978956
Ще правя ремонт на детска стая и ми се иска да има някаква изолация на пода, освен подложката на ламината :)
За сега изкъртих старата замазка, защото се беше отлепила и беше ужасно крива.
Мисълта ми е да изравня някак тънко бетона, да наредя фибран и отгоре подложка и ламинат. Дали ще стане толкова лесно колкото го мисля. Ще стане ли с майки и по тях да равня пясъка.
Може ли да се ползва фибран 2см, защото пък не мога да вдигна нивото кой знае колко, че ще надхвърли нивото на коридора, а вече и врата поръчах (преди да реша да махна замазката) :?
шоп - майстор
Направи си земновлажна замазка.
При тези минимални дебелини с пясък няма да стане или трябва да минеш на система сух под с гипсо или цимент фазер.
amxcs - специалист
Още не съм изхвърлил всичко, да видя как е плочата, но ако е горе-долу права може ли да лепя направо фибрана с лепило, или ще иде много лепило?
Прикачен файл:
IMG_20190824_183737.jpg

Другия вариант ако няма денивелация да пусна майки и да направя тънка замазка. Четох, че може да се напука като е тънка, но има ли значение, като ще лепя фибран отгоре?
А ако сложа дебела замазка няма да има място за фибрана :sad:

И другото което ми идва на ум.. не знам до колко е постижимо..
Пускам си майки от фибран, изсипвам редък цимент и пясък 1:2 и отгоре почуквам фибрана докато изравни с майките
naster - майстор
Един въпрос, защото не разбрах. Между ламината и ХПС ще има ли армирана замазка? Тъй като вече сте разкъртили, най-леймърския вариант, за който се сещам е сух под. Изравняващ слой керамзит 20-50мм, после един или два слоя гипсфазер и ламината отгоре. Не знам защо, но ме влече последните месеци към гипсфазерните плоскости, и аз ще направя едни 10-20 м2...
amxcs - специалист
Ауу, не не, трябва ми с фибрана да излезе 30, максимум 35-40мм.
Ако пък не.. остава варианта стандартна дебела замазка и 5 мм подложка преди ламината, но ще е студено на краката зимата :(
  • 1
  • 2

Тема "Фибран върху перлит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: