Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Домашен немайстор - специалист
ср юни 12, 2019 2:52 pmшоп написа:
За мен всичко е ОК
Сифона ако приемем, че е на точното място и не желаем да къртим и да му сменяме мястото си караш уламите по червените линии.

Между другото много ми хареса термина "улама" на Чапара. Уламата е покривен термин, но и при наклони на под, според мен е правилно да се използва.
Май аз не разбирам как се изтегля замазка. Нали идеята е да има поне две майки от всяка страна на мастара, по които да се води, или греша? Ако използвам само червените линии за майки, крайният резултат няма ли да е като показания по-долу (сивото е замазка)? По какво да водя мастара при запълването на ъглите, които остават празни? Да оставя сивата замазка да изсъхне и после по нея да водя мастара, за да запълня и ъглите?

Изображение
шоп - майстор
Червение линии за уламите. То ест най-ниските линии между два ската ( ако използваме термините от покривите.

Сифона ти е най- ниската точна. Това е ясно.

Най-високата точка е покрай стените и можем да я наречем хоризонт. Тя се определя лесно с лазерен нивелир или воден нивелир тип маркуч и вода.
Домашен немайстор - специалист
ср юни 12, 2019 4:08 pmшоп написа:
Червение линии за уламите. То ест най-ниските линии между два ската ( ако използваме термините от покривите.

Сифона ти е най- ниската точна. Това е ясно.

Най-високата точка е покрай стените и можем да я наречем хоризонт. Тя се определя лесно с лазерен нивелир или воден нивелир тип маркуч и вода.
А, щом покрай стените замазката ще е на едно ниво, съм съгласен, че не са необходими допълнителни майки. Но в този случай поради голямата разлика в дължините на майките няма ли да се получи голяма разлика и в наклона? Например най-дългата майка (долу вдясно) ще бъде дълга около 174 см. При 1.5% наклон това прави 26 мм. денивелация в края на майката откъм стената. Значи да кажем, че замазката в цялата баня ще бъде с 26 мм. денивелация откъм стената. При това положение най-късите две майки (от горната страна на сифона) са дълги около 18 см., но трябва също да бъдат също с 26 мм. денивелация, или това прави 14% наклон. Няма ли да е неестетично?
chapara - майстор
Имаш да направиш 4 ри прави повърхности, наклонени, направи ги както ти е удобно, аз лично бих ги направил на око само с проверки на наклона :-D
jekasus - майстор
Домашен немайстор написа:
При това положение най-късите две майки (от горната страна на сифона) са дълги около 18 см., но трябва също да бъдат също с 26 мм. денивелация, или това прави 14% наклон. Няма ли да е неестетично?
Даже ще е грозно :-D
На 18см имаш 2-3 мм денивелация.
Домашен немайстор - специалист
Благодаря на всички, които помогнаха!

Другата седмица мисля да направя замазката. Основата е стара здрава замазка. Първоначално мислех просто да я направя с дебелина поне 5 см. навсякъде, обаче сега си мисля, че ще кача нивото на банята прекалено много. Така че ще трябва да направя замазка с дебелина от 1 до 5 см., при което, доколкото разбирам, вероятно ще се напука, ако се направи само с цимент и пясък.

Може ли да ми препоръчате подходящ материал, за да не ми се напука замазката при дебелина от 1 см.? Намерих само това, ще свърши ли работа? - https://www.bg.weber/remontni-i-zidarsk ... loor-basic
EDI - майстор
СОЛИДО Е160 на БАУМИТ, но дори и той не знам дали ще задържи 1 см.Този 1 см по-добре с лепило.
batvenko - специалист
weberfloor Basic
Това е замазката от 10 до 80 мм. Ползвал съм такава и се работеше много приятно с нея.
Солидото е за по-оляма дебелина.
D103314 - специалист
[quote=EDI post_id=981010 time=1560933890 user_id=186]
СОЛИДО Е160 на БАУМИТ, но дори и той не знам дали ще задържи 1 см.Този 1 см по-добре с лепило.


На къщата правих със Солидо Е160 три стаи. Слагах фибри на дебелина 4 см, и на две места леко спука, ама си мисля, че е от консистенцията. На 1см почти сигурно няма да е добре. на по-дебело става екстра. На снимката не се вижда добре, но нямах друга подръка :roll:

Прикачен файл

777.jpg
777.jpg (30.25 KиБ) Видяна 2641 пъти
Домашен немайстор - специалист
ср юни 19, 2019 11:44 amEDI написа:
СОЛИДО Е160 на БАУМИТ, но дори и той не знам дали ще задържи 1 см.Този 1 см по-добре с лепило.
Разгледах и Е160, но Баумит изрично са написали, че при свързано полагане минималната дебелина е 30-35 мм., тоест отпада като вариант. А да направя цялата замазка с лепило не знам дали е подходящо предвид това, че лепилото е предвидено за тънкослойно полагане и не знам как би се представило при 5 см. слой. Попаднах във форума на самоделна смес за тънка изравняваща замазка - цимент, лепило и пресят пясък, но по-скоро предпочитам да използвам готова смес, ако е възможно, защото има по-малка вероятност да объркам нещо, а и би трябвало да е тествана от производителя и да има ясни показатели, за разлика от самоделните смеси.
ср юни 19, 2019 12:42 pmbatvenko написа:
weberfloor Basic
Това е замазката от 10 до 80 мм. Ползвал съм такава и се работеше много приятно с нея.
Солидото е за по-оляма дебелина.
Благодаря, че споделяш опита си с този продукт. Да, това е единствената готова смес за тънка замазка, която успях да открия. Даже изглежда съмнително, че другите производители нямат тънкослойни стандартни замазки, а единствено саморазливни. :?

Тема "Как да направя наклоните на замазка в баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: