• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср юни 19, 2019 10:27 amkabel96 написа:
...
...
Проблема е че имам и Грейко от 2 години и не съм доволен от нея.Предната година цяла зима ПОЧТИ ВСЕКИ ДЕН мой човек си губеше по 3 часа с нея и тяа година мина на дървесни и о чудо горелката работи.Не може да вдигне мощност водата стига 52-54 градуса и до там цял ден с непрекъснато горене...С дървесните за 20 мин котела вдига 60
Агнето е тук и чака който и да дойде.
Мен ми трябва само горелка контролер си имам няколко.
Нямаш толкова агнета, колкото народ не само успява, ами и не е споменал за такъв проблем.Някои даже не намираме разлика в калоричността. Не че сме я мерили де, ей тъй на око. Днес вървят 3 чувала дървесни, вчера бяха пак 3 ама слънчогледови.
Тука Анди може да бъде по обективен, понеже известно време гори дървесни (с друг котел), после купи Грейко за да гори слънчогледови.
andy_forresite - майстор
вт юни 18, 2019 10:37 pmRumen89 написа:
Съжалявам, че не монтирах климатици още преди да изградя инсталацията. Аз мога и на ток имаме подово отопление на ток почти на цялата къща. Когато го пусна и пада главния бушон в трофопоста. :-D
И аз имам на ток - една стая в къщата и в апартамента коридор, кухня, трапезария и още едно малко стайчЕ. В хола и спалнята, както и в двете бани с WC, има възможност да се направи правилно. Грешката ни е била, че тогава не сме знаели за водното подово. Поне аз не съм знаел, но тогава съм бил смотан студент. Сега притежавам отопление подово на ток, което не ползвам и сега няма да ползвам и това. Не и през целия сезон. Разглеждам климатици. Зимата ще сме двама души в градежа, така че цял котел за двама ... няма сми.

За видовете слънчогледови сме писали много пъти. Има огромни разлики м/у тези пелети. От топлещи повече от чам, до такива които задръстват, защото са капризни и не всеки знае как да ги прокара. 2016-та купих едни 1700 кг на 200 кинта/тон и едва в края на 2018 г. успях да ги махна със смесване с други. Особеното при тях, освен че бяха със стъблата и питите (даже имаше семки от тикви вътре та сигурно и люцерна е имало) е бавното изгаряне с не много обдухване, но диапазонът обороти на вентилатора за добро изгаряне беше малък. А аз не мога да се похваля с равномерни 230V. Също много трудно горяха с голямо подаване. Трябваше да се загрее с едни пелети и постепенно да се мине към тези колкото да се поддържа. Затова ги смесвах. Абе щом с две горелки и два котела съм ги горил тия 1700 кила, мисля че е ясно що за мъка е било...
kabel96 - специалист
Количеството изгорени пелети не е проблем.При мен къчеството на пелетите е едно също винаги са едни и същи.Само шлюпка от маслодаен слънчоглед Пайнер 25 и аз си ги произвеждам.Въпроса е да ги горим както трябва.Имам монтирани топломери Сименс и знам точно кои пелети горе долу колко дават.
gnt69 - майстор
ср юни 19, 2019 12:01 pmkabel96 написа:
Количеството изгорени пелети не е проблем.При мен къчеството на пелетите е едно също винаги са едни и същи.Само шлюпка от маслодаен слънчоглед Пайнер 25 и аз си ги произвеждам.Въпроса е да ги горим както трябва.Имам монтирани топломери Сименс и знам точно кои пелети горе долу колко дават.
Аз се топля от 4 години и горя по 3-4 тона на сезон. Веднъж месечно се чисти котела, почти всеки ден се чистят тръбите с ръчка и се изхвърля пепелта под горелката ами гори си безгрижно и безпроблемно. Два три пъти се е случвало да забравя да налея пелети, вседствие на това горелката е гаснала аварийно. Трябва ти някой да ти нагласи горелката и да ги гори безгрижно.
andy_forresite - майстор
Кабел96, хващаме ли 3 киловатчаса от 1 кг?
kalin72 - майстор
Анди, не мога да те разбера....всички искаме да се топлим евтино, че и без пари, ама това няма как да стане. За парите, които сме платили, котел+горелка, имаме добро съотношение цена/качество на отоплението.
andy_forresite - майстор
Не съм убеден, но казвам за себе си. Да дебна продавачи, наличности, цени (високи - комбиниране с други - много зор за много кратко време) и сам да пренасям 4-5 тона до склада... пък да не завали. За повече обитатели от 2 човека и помощници мога да го приема това за доброто отопление. На този етап на догонване цената на синьото гориво и близо до нощната... Тц. Но както става в икономиката "невидимата ръка" на пазара изравнява цени и оформя алтернативи. А това в България си е невидим крак направо. Крак в колелото на пелетното отопление. Когато се оттеглят голям брой ентусиазирани ползватели на горелки, ще скочи газта, ще поскъпне тока, пак ще се отвори пелетната ниша и след един сезон същият този Крак ще се прояви по абсолютно същия начин. Добре е, на да не съм хамалин и чистач. Намалявам обема и сменям кардинално начина с мързелив още сега.
kalin72 - майстор
Вижда ми се леко глупаво, но ти си знаеш. Инвестираш веднъж е котел и горелка, инвестираш втори път в котел на газ, инвестираш трети път в климатици (това пък незнам как реши, че топли, особено като знам какви са студовете при теб).
Цената на пелетите няма как да скочи до небесата, защото производителите ще си плюят в суратя, както се казва. А те не искат това.
При разлика от 120-150 лева на тон между хубави слънчогледови и хубави дървесни пелети, не виждам да е толкова безсмислено да се гори слънчоглед.
gnt69 - майстор
ср юни 19, 2019 6:41 pmandy_forresite написа:
Не съм убеден, но казвам за себе си. Да дебна продавачи, наличности, цени (високи - комбиниране с други - много зор за много кратко време) и сам да пренасям 4-5 тона до склада... пък да не завали. За повече обитатели от 2 човека и помощници мога да го приема това за доброто отопление. На този етап на догонване цената на синьото гориво и близо до нощната... Тц. Но както става в икономиката "невидимата ръка" на пазара изравнява цени и оформя алтернативи. А това в България си е невидим крак направо. Крак в колелото на пелетното отопление. Когато се оттеглят голям брой ентусиазирани ползватели на горелки, ще скочи газта, ще поскъпне тока, пак ще се отвори пелетната ниша и след един сезон същият този Крак ще се прояви по абсолютно същия начин. Добре е, на да не съм хамалин и чистач. Намалявам обема и сменям кардинално начина с мързелив още сега.
Бре какво си се отчаял, тез ваште Олива Кнежа са най големите производители на слънчогледови пелети. Вярно в Тръмбеш са ама са евтини. Единствено с термопомпа вода вода можеш да ги биеш по цена слънчогледовите ама трябва да я крадеш от държавата щото ако се предадеш че ти трябват 4-5 кубика на час в такъв филм ще влезеш с разрешителните от Басейнова дирекция че ще ти се отще.
Ако фанеш някоя безплатна или по евтина енергия от някъде свиркай че и аз съм готов да сменя кардинално начина на отопление.
Анди, моля да ми простиш, че ти препоръчах продажба на Кавазакито, за да купиш Грейко!
Със сигурност си загубил Лев, а ако и този пуснеш на пазара за да замениш с друго....
Трябвало е повечко време да се оглеждаш и ослушваш за приемливото си отопление.
Или първо да си потегнеш дограмата, топлоизолацийка и то зело та ти се обистрило.
Успех!
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51

Тема "Ретортна горелка vs специализирана горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: