• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Привет приятели,

имам следната дилема - къщата ми е с дървена веранда (около 60кв) на входа на къщата. Зимата при нас става доста студено, а реално нямам стена от към верандата, а само алуминиева дограма (от горе до долу около 3м висока и 6-7м дълга). Искам зимата за затворя верандата за да мога поне малко да намаля загубата на топлина. Гледах тези безпрофилните панели, но за моята веранда ми искат между 7 и 13k, та съм се насочил към тези ветроупорни завеси, но не знам дали има смисъл.

Има ли някой наблюдение до колко пазят топло тези. Лично аз не очаквам магически резултати, но 2-3 градуса ако вдигне поне, би било страхотно.

Поздрави :)
Andri01 - майстор
Правя нещо подобно зимата - на една тераса от запад. Ако не го отнесе вятъра - върши работа. Пази все пак.
EDI - майстор
Навеса ми е с кристал от 10- ина години и като запаля огнището, държи топло, хем има отвор колкото врата незакрит.Иначе пазят от вятър, но да поддържа по-топло, надали.
Благодаря за отзивите. Ще слагам значи и ако се сетя като свърши зимата, ще пиша дали е имало ефект.
VLADO66 - майстор
Само имай предвид, че ако ги грее слънцето, ще трябва да ги подменяш на 10-15 години както се случи при мен.
чет юни 20, 2019 10:50 amVLADO66 написа:
Само имай предвид, че ако ги грее слънцето, ще трябва да ги подменяш на 10-15 години както се случи при мен.
Да, ще го грее. Южен е изгледа. Ако искара 5-6 години, пак добре. До тогава надявам се да успея да сложа от тези безпрофилните дограми.

Поздрави :)
EDI - майстор
Повече от 5-6 ще изкара.И при мен след 10 и малко години, от към слънчевата страна, кристала стана крехък и на две места го пробих при лек удар.Обаче реших за сега нещата с алуминиева лента :lol: .На плътната част обаче нищо и няма.
radius - майстор
Пуу накарахте ме да търся с гугъла какво е това жувотно ПВЦ кристал.
VLADO66 - майстор
чет юни 20, 2019 11:33 amEDI написа:
Повече от 5-6 ще изкара.И при мен след 10 и малко години, от към слънчевата страна, кристала стана крехък и на две места го пробих при лек удар.Обаче реших за сега нещата с алуминиева лента :lol: .На плътната част обаче нищо и няма.
И аз сложих такава лента, обаче един вятър го направи на лентички кристала и се наложи да слагам нов.Така че имай предвид.
шоп - майстор
чет юни 20, 2019 11:00 amanstoyanov написа:
Ако искара 5-6 години, пак добре. До тогава надявам се да успея да сложа от тези безпрофилните дограми.

Колко пари ще дадете за тази ПВЦ завеса и колко пари мислите, че ще Ви спести за 5-6 години от намалени топлозагби?! Ми, че тя тази завесе е за заведения...колкото да не духа :idea:

Помислете и сам ще стигнете до логичния отговор.
  • 1
  • 2

Тема "Помагат ли за топлоизолация ветроупорните завеси PVC кристал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: