Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте! Появява се теч на отделни периоди. Мястото е далеч от тръби, над вратата на детската стая, която граничи с банята. Мога да изпратя снимки, за нагледност на имейл или където е удобно. В банята имам мокра тръба, но тя е далеч от теча. В съседите на горния етаж нищо не е мокро. А при мен има на периоди мокро и също даже черни петна на кръгове и олюпена мазилка и в банята и в детската стая, дори и в коридора, през който се минава, за да се влезе от банята в детската стая. Моля за съвет какво да правя?

Прикачен файл

IMG_20190612_083222.jpg
Последна промяна от skyline7777 на пет юни 21, 2019 3:34 am, променено общо 4 пъти.
шоп - майстор
чет юни 20, 2019 4:05 pmskyline7777 написа:
Мога да изпратя снимки, за нагледност на имейл или където е удобно.
За всички съфорумци най-удобно е тук във форума.
VLADO66 - майстор
Викнете си фирма с термокамера да установи теча.Съседите ми отдолу имаха претенции и доказах със снимки, че това което мислеха че е теч, всъщност е конденз в тяхната баня. Платиха си масрафа и ми се извиниха.
чет юни 20, 2019 4:16 pmVLADO66 написа:
Викнете си фирма с термокамера да установи теча.Съседите ми отдолу имаха претенции и доказах със снимки, че това което мислеха че е теч, всъщност е конденз в тяхната баня. Платиха си масрафа и ми се извиниха.
Не искам да съм срещу съседите. Нямам нищо против никого. Ако е конденз, може ли да има вода? От 3 месеца е, и проблемът беше преди, че водата беше стигнала до ключа за осветлението. Сега поизсъхна.
VLADO66 - майстор
Предполагам и съм почти сигурен че е теч.Ако е ново строителство е възможно да е от тръбите за парно, които минават по пода.Няма защо да сте против съседите. Просто ще ги помолите когато дойдат с термокамерата да ги пуснат при тях да снимат.Нали целта е да се изясни откъде идва теча.
SEV - специалист
Аз имах подобен проблем,мокро доста далеч от тръби и канали.Съседа над мен беше категоричен,че не е от него,защото било сухо при него.Ами оказа се от него.Извиках фирма с термокамера,които откриха от къде е.Майстора който ми прави ВиК се качи при него поразкопа малко в тоалетната му и смени една тетка от мръсния канал на 110мм.След това змаза културно със цимент и пясък и довиждане.
Като свалихме мазилката от стената при мен,видях какво точно е станало,от спуканата тетка изпуска вода ,която подлизва по плочата ,над тухлите и се стича на 4 метра над вратата ми.Стича е силно казано,но имах такова мокро петно.
пет юни 21, 2019 9:53 amSEV написа:
Аз имах подобен проблем,мокро доста далеч от тръби и канали.Съседа над мен беше категоричен,че не е от него,защото било сухо при него.Ами оказа се от него.Извиках фирма с термокамера,които откриха от къде е.Майстора който ми прави ВиК се качи при него поразкопа малко в тоалетната му и смени една тетка от мръсния канал на 110мм.След това змаза културно със цимент и пясък и довиждане.
Като свалихме мазилката от стената при мен,видях какво точно е станало,от спуканата тетка изпуска вода ,която подлизва по плочата ,над тухлите и се стича на 4 метра над вратата ми.Стича е силно казано,но имах такова мокро петно.
Да, по-скоро е по-близо до тоалетната .

Тема "въпрос за теч между два етажа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: