• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Бойко Христов - напреднал
Благодаря на всички които откликнаха на моя зов за помощ при избор на котел и горелка. Много неща научих във форумите, много прочетох и в другите теми но най-много научих от ВАС не смея да напиша колеги щото аз съм лаик. Все пак избрах грейко еxpert 20 кв и горелка грейко RB20. Но сега има едно голямо НО. Фирмата пускат нов котел грейко 2019 exotic 20 , който също е 20 кв но е с 300 лв по-евтин от грейко expert 20. Защо ли е по-евтин? Дали няма уловка някаква. И сега въпроса expert 20 или exotic 20. Дайте съвет. С уважение.
brassSob - специалист
съб юни 01, 2019 7:52 pmБойко Христов написа:
Благодаря на всички които откликнаха на моя зов за помощ при избор на котел и горелка. Много неща научих във форумите, много прочетох и в другите теми но най-много научих от ВАС не смея да напиша колеги щото аз съм лаик. Все пак избрах грейко еxpert 20 кв и горелка грейко RB20. Но сега има едно голямо НО. Фирмата пускат нов котел грейко 2019 exotic 20 , който също е 20 кв но е с 300 лв по-евтин от грейко expert 20. Защо ли е по-евтин? Дали няма уловка някаква. И сега въпроса expert 20 или exotic 20. Дайте съвет. С уважение.
Здравей, Екзотика благодарение на екзотичната си форма конструктивно е по- лесен за производство. Това не е за сметка на КПД- то. Горелкато може да се монтира само фронтално. А и този месец цените на всичко са промоционални....улучил си момента.
filmatoplo - майстор
:) Относно котел Термолукс -днес го запалих и поработи 2 часа че стана сауна в къщата :wink: .Първите ми впечатления са добри ,запали бързо с заводските настройки ,сравнително тих ,вдига бързо температура .Настройки ще му правим вече септември ,как ще работи по натам времето ще покаже .Разликата в температурата на вода- газове беше 60 на 70 гр .В димогарните тръби има пружини за чистене .управлението му е Фумис като при Екоспар.За сега толкова .цена 3900 лв ,има си помпа ,предпазен баланс и разширителен съд вградени ,апропо има си и бункер -котела си е тип камина гори само дървесни пелети.
Здравейте, мисля че е подходящо да ползвам тази тема по моят въпрос ) Имам къща -близнак с изложение на ИЗТОК-ЮГ,и Северна стена на която няма прозорци.Къщата е на два етажа с мазе ( между 1 и 2 има плоча) мисля да си изградя инсталация с пелетен котел.На въпросната инсталация общата и мощност според радиаторите е 21 КВ.На ет.1: 3 радиатора- 2 в двете стай и един в коридора. На ет.2 аналогично.Ще има и влючен бойлер , лира, които не съм слагал в сметката.Само една от стайте ще биде санирана вътрешно.Останалата част е с дървена дограма. И не знам какъв котел с горелка...помогнете ми с избора.Познат ми препоръчва Бисолид, аз чета за гРейко хубави отзиви... :?
speka_rs - майстор
Колега кажи от къде си и какви пелети смяташ да гориш? Да можем да препоръча ме нещо по точно .
съб юни 08, 2019 1:42 pmspeka_rs написа:
Колега кажи от къде си и какви пелети смяташ да гориш? Да можем да препоръча ме нещо по точно .
От Казанлък съм.Букови има и иглолистни
speka_rs - майстор
Аз съм доволен от комплекта на Грейко. За твойте 21 кВ радиатори 20 кВ комплект ( горелка + котел) ще ти е добре, даже малко голям. До края на месеца има примоция, ако можеш се възползвай. Ако нямаш място може камина Грейко Бижу 16 кВ да си вземеш.
Всичко зависи от това какво можеш да си позволиш.
пон юни 10, 2019 5:39 pmspeka_rs написа:
Аз съм доволен от комплекта на Грейко. За твойте 21 кВ радиатори 20 кВ комплект ( горелка + котел) ще ти е добре, даже малко голям. До края на месеца има примоция, ако можеш се възползвай. Ако нямаш място може камина Грейко Бижу 16 кВ да си вземеш.
Всичко зависи от това какво можеш да си позволиш.
Нали трябва да има запас как да взема такъв котел.Има и топлозагуби по системата.
чет юни 20, 2019 7:45 pmBogdanKz написа:
Нали трябва да има запас как да взема такъв котел.Има и топлозагуби по системата.
Тука има хора които топлят по 200- 250 квадрата с 20 киловата.
Запас не ти трябва- ще се чудиш къде да го дяваш.
speka_rs - майстор
Съласен съм, че има топлозагуби, ама те нали са вътре в къщата. Радиаторите са сметнати такава мощност при 90/70/20. Такива параметри никой не ползва. Като си сметнеш радиаторите при 60/40/22, и те ще останат на 1/3 от другите параметри. Така че, ако ще е котел 20 кВ.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Помощ при избор на пелетен котел и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: