• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
kuger - майстор
пет юни 21, 2019 12:03 pmky-kyy написа:
пет юни 21, 2019 7:37 amkozl написа:

A според мен проблема не е в Новоселски, а в "Законя". Закона требе да е точен и ясен.
Някой по-назад, беше писал, че едва ли ще е щастлив някой, ако остане инвалид, или загине, придържайки се стриктно към закона. Има си правила за движение, които за никой не е тайна, че не се спазват от болшинството участници. Затова шофьорлъка, не е само да следиш маркировката и указателните табели, а и да са ти отворени очите и да следиш всички участници, а също така и да се научиш дори да предвиждаш, реакциите. Понякога, се налага да се правят компромиси, да се даде предимство, нищо че ти си в правото си. И не на последно място, човек трябва да е спокоен и да не се нервира от най-малкото. Защото нервния човек, прави глупости, за които после съжалява, а да не говорим, че прекомерния стрес, се отразява на сърдечносъдовата и на нервната система :)
Аз написах това:
"Добре де, ако насрещния е наглец, па спрете и го изчакайте, няма да умрете! Дори, поздравете го, ще се усети!
За такива дреболии не си развалям настроението."
Допълвам, не винаги правилника решава проблемите на пътя, трябва си и акъл в задволанното пространство!
Защото прав, но умрял не е решение, нали.
ky-kyy - майстор
пет юни 21, 2019 12:46 pmkuger написа:

Аз написах това:
"Добре де, ако насрещния е наглец, па спрете и го изчакайте, няма да умрете! Дори, поздравете го, ще се усети!
За такива дреболии не си развалям настроението."
Допълвам, не винаги правилника решава проблемите на пътя, трябва си и акъл в задволанното пространство!
Защото прав, но умрял не е решение, нали.
Дай Боже, да срещам, все такива, като теб по пътищата. А и не само по пътя :prost:
kozl - майстор
пет юни 21, 2019 12:03 pmky-kyy написа:
пет юни 21, 2019 7:37 amkozl написа:

A според мен проблема не е в Новоселски, а в "Законя". Закона требе да е точен и ясен.
Някой по-назад, беше писал, че едва ли ще е щастлив някой, ако остане инвалид, или загине, придържайки се стриктно към закона. Има си правила за движение, които за никой не е тайна, че не се спазват от болшинството участници. Затова шофьорлъка, не е само да следиш маркировката и указателните табели, а и да са ти отворени очите и да следиш всички участници, а също така и да се научиш дори да предвиждаш, реакциите. Понякога, се налага да се правят компромиси, да се даде предимство, нищо че ти си в правото си. И не на последно място, човек трябва да е спокоен и да не се нервира от най-малкото. Защото нервния човек, прави глупости, за които после съжалява, а да не говорим, че прекомерния стрес, се отразява на сърдечносъдовата и на нервната система :)
Не знам защо ме цитираш, но няма как да се придържаш стриктно към това дето му липсва стриктното.
А автора на клипа направи точно тва де сте писали и с Kuger - намали и почити спря за да направи път на срещуполажния, въпреки, че според Новоселски, Законя "стриктно" определя, че насрещния му влиза в лентата и следователно той е длъжен да изчака, а вместо това, отсреща автомобила се ускорява. Ние го сгълчахме тука, законно или незаконно се не сещам и те така раздувка да има.
Нека, па мое да обсъдим "локалните платна".
Интересно след такова подобно обсъждане в друг форум и на така наречените "локални платна" се появиха допълнително знаци за указване на предимството.
kuger - майстор
Има ситуации на пътя, къде никакъв правилник не може да предвиди. Тогава влиза в действие разума... няма какво повече да кажа.
Пак ще го пиша - прав пред закона и правилника..., но потрошен, бах тая правда!
Има принцип, с глупак не се спори, по-добре отстъпи.
Hoвoceлckи - майстор
Вдигам темата тъй като заглавието ми се струва подходящо.
Рутината често ни подлага крак. Освен това в правилниците често се правят нововъведения, които едва ли всички следим. Та предлагам тук да качваме не много ясни ситуации, които биха ни изиграли лоша шега на пътя. Целта на темата не е да изпъкнем със знания. Напротив - колкото повече грешни отговора има, толкова по-голямо внимание трябва да си обърнем. Не само участвалите в дискусията, а всички прочели постовете ни (а те са многократно повече).
Прикачен файл:
пресичане от пешеходци в населени места.jpg
пресичане от пешеходци в населени места.jpg (46.45 KиБ) Видяна 1582 пъти

Отговора - малко по-късно :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Мислех, че се подразбира, че ви приканвам да се пробвате да кажете правлния(те) отгововр(и)?!
Hoвoceлckи - майстор
Странно. Към 200 преглеждания и никой не се включва. Дали ви е безинтересно или нещо ви притеснява да отговорите ...
Давам отговора все пак - 2 и 3.
iliya_i - майстор
пет яну 10, 2020 11:05 pmHoвoceлckи написа:
Давам отговора все пак - 2 и 3.
Ами чакахме ти да сбъркаш :-D
Защо 2 а не 4?
Hoвoceлckи - майстор
Несериозно е аз да сбъркам. Това са листовки. Имат си аргументирани отговори.
Ще се радвам ако и други се включат.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Обсъждане на конкретна пътна ситуация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: