Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
road_runner - специалист
Здравейте,

Като цяло съм попрочел темите, които са против монтажа на остъклена тераса.
Моят случай е малко специфичен.
Апартаментът ми е вътрешен с изложение изток/запад.
Сутрин пече до 11 директно източната стая, след което следобед от към 14:30 до 18:30 западната. След това пада слънцето зад оттсрещния блок.

Отоплявам се с парно, т.е няма да ми трябва климатика за отопление. Имам две тераси и двете са остъклени , като остъклението е от 40 см от земята, до горния балкон - все стъкла.

На западната стая имам външни ролетни щори, които седят спуснати до 18:30, за да не ми грее в хола. В големтие жеги в апартамента не става над 28 градуса.

Източната тераса е тази на която смятам евентуално да монтирам външно тяло климатик. Тя е 3х1.5 . като има две отваряеми крила, с размери 1.20х0.8 всяко.

Не целя да правя по-ниско от 24 градуса в апартамента и то ще е едни 30 дена в годината.
Това разбира се предполага и по-слабо натоварване на компресора.

Ако взема нещо немного скъпо, до 1000 лв макс, и го монтиран на самата тераса , която държа отворена през лятото, ще ми се получи ли работата за 3-4 градуса на долу, без да скапя климатика за 2 години?
Ясно че не е най-ефективното, но за 30 дена в годината, и то не по цял ден, щото сме на работа , дали ще е ок според вас?
naster - майстор
Ами ако се монтира някакъв вентилатор да подпомага въздухообмена между балкона и външната среда, а не да се разчита само на естествена тяга? Например директно срещу климатика да изсмуква навън, а постъпващият, на теория, по-хладен въздух да обтича външното тяло?
шоп - майстор
Мислили ли сте за мобилен климатик?
road_runner - специалист
съб юни 08, 2019 11:57 amшоп написа:
Мислили ли сте за мобилен климатик?
Не знам да има смислен начин за отвеждане на топлината, т.е видях някакви уплътнители, ма те се лепят, т.е ще се откажа от местенето и отварянето на балконските врати. А са и грозни
Ще помисля, но на този етап не ми изглеждат функционални много
шоп - майстор
Отвеждането на топлината сатава само през един отвор ф120мм да кажем.

Лично аз мобилните климатижи не ги харесвам. Смятам ги за едно голямо недоразумение, но във Вашия случай мобилен климатик може да се окаже добро решение.

За 30 дни в годината да сложите едно грозно и тежко "външно" тяло на остъклената тераса и едно вътрешно в стаята, което ще събира прах 335 дни в годината също не ми харесва.

И вместо 1000 лв ще се вместите в тройно по-малък бюджет:-)))
lyubohar - майстор
Имам климатик на остъклен балкон-дълъг 7 метра.Монтиран на пода.С отвор в остъкляването да духа навън.
Горе 2 малки отваряеми прозорчета.Първо беше скъп Panasonic,но "майсторите"го монтирали
направо на пода.Резултата-изгорял компресор,разправии и измами от страна на сервиза.
Сега съм с проста Мидея монтирана на 20см над пода.За сега 4г.работи идеално.
Мобилният климатик е много неудачно решение.Шумен,нужда от включване в отдушник.
Бях взел такъв за родителите ми.Докарах го у дома,включих го,изключих и го върнах.
Не можех да ги подложа на такъв тормоз.Купих им нормален.
fox_vt - майстор
Вземай едно грии и си готов. На терасата някъде ще духа на късата страна или на дългата. Ако е на късата нямаш ли вариант за един месец да смъкваш стъклото пред него. Така или иначе отваряемите ще са отворени по дефолт.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Колега имаше климатик, монтиран в остъклена тераса.
На отопление се справял чудесно по негови думи. Противно на очакванията, но ...
Без да отваря прозорец дори.
А отоплението е минимум 3 пъти по-енергоемко.
Смятам че ще се справи на охлаждане, пък като отвориш някое крило ... охооо..
lyubohar - майстор
Мисля,че има разлика за външното тяло при режим отопление от охлаждане.
Външното тяло ще си замръзне.
А при режим охлаждане в остъклената тераса,особено ако е южно изложение температурата ще се вдигне неимоверно.
И на външното тяло също,което е предпоставка за повреда.
fox_vt - майстор
Повреда би имало на отопление тъй като там работи на 30-35 бара и нагоре. На охлаждане с работни 9 бара колкото и да се вдигне все муха го е ухапала. Климатика се поврежда зимата или като почне зимата.

Тема "Климатик на остъклена тераса само за охлаждане на вътрешен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: