• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
съб юни 22, 2019 5:11 pmn_a написа:
съб юни 22, 2019 2:48 pmdesira написа:

Благодаря много!
Не погледна линка, дето писах, нали
Тук не позна. Отворих линка веднага. От този сайт си поръчах щората и прочетох инструкцията, но исках малко по - подробно разяснаване и затова си позволих да задам въпроса. Всичко, което в изпратено е прочтено и видяно.
съб юни 22, 2019 6:29 pmmiliad написа:
съб юни 22, 2019 5:11 pmn_a написа:
съб юни 22, 2019 2:48 pmdesira написа:

Благодаря много!
Не погледна линка, дето писах, нали
Ти пък, жена ще чете инструкция. Трябва лично отношение, внимание.
:)
Нищо лично! Съботно ми е.
И на мен ми е съботно и нищо лично, но всички жени не са еднакви, както и мъжете. Едни дават съвети, а други се заждат, но какво да се прави свят като цвят. Важното е доброжелателите да са повече.
kozl - майстор
съб юни 22, 2019 2:44 pmSEV написа:
Пробиваш дупката и разбираш колко е дебела изолацията.Дюбела,анкера е хубаво да хване в бетона 80-100 мм.След това си слагаш дистанционери с дебелината на изолацията,аз бих сложил дори 10-15 мм да стърчат навън от мазилката.Дистанционерите могат да са от тръбичка,някакъв профил и т.н.Набиваш анкера през дистанционера и стягаш на воля,като не се притесняваш,че ще смачкаш изолацията и си сигурен,че анкера се е отворил и стегнал в плочата.
До тук се не разбра има ли плоча или да :?
Но ако да, колко ли е дебела плочата :?
Щото аз така пробивах плочата за едни яки анкери за сейф и влезнах в долния етаж. Плочата се оказа 8 см. Сградата софийска от 60-те години миналия век.
Според мен 50 мм стигат за дюбел или анкер да хване в бетона на плочата.
Тука требе да се добави случай на нацелване на армировка. Кофти и шъ требе да се измести отвора по осовата линия на щорите.
А ако нема плоча, методиката ще е по различна, а :? :? :?
Това с планките в стената може, но треба да се провери дали не минават джици там де ще се пробива оти мой да светне и да угасне нещо дека е светило преди дупка да се е пробило.
нед юни 23, 2019 7:16 amkozl написа:
съб юни 22, 2019 2:44 pmSEV написа:
Пробиваш дупката и разбираш колко е дебела изолацията.Дюбела,анкера е хубаво да хване в бетона 80-100 мм.След това си слагаш дистанционери с дебелината на изолацията,аз бих сложил дори 10-15 мм да стърчат навън от мазилката.Дистанционерите могат да са от тръбичка,някакъв профил и т.н.Набиваш анкера през дистанционера и стягаш на воля,като не се притесняваш,че ще смачкаш изолацията и си сигурен,че анкера се е отворил и стегнал в плочата.
До тук се не разбра има ли плоча или да :?
Но ако да, колко ли е дебела плочата :?
Щото аз така пробивах плочата за едни яки анкери за сейф и влезнах в долния етаж. Плочата се оказа 8 см. Сградата софийска от 60-те години миналия век.
Според мен 50 мм стигат за дюбел или анкер да хване в бетона на плочата.
Тука требе да се добави случай на нацелване на армировка. Кофти и шъ требе да се измести отвора по осовата линия на щорите.
А ако нема плоча, методиката ще е по различна, а :? :? :?
Това с планките в стената може, но треба да се провери дали не минават джици там де ще се пробива оти мой да светне и да угасне нещо дека е светило преди дупка да се е пробило.
[/quote
Щората ще се поставя на усвоена тераса в панелен блок. На тавана има поставен стиропор 5 см.
kozl - майстор
нед юни 23, 2019 9:03 amdesira написа:
Щората ще се поставя на усвоена тераса в панелен блок. На тавана има поставен стиропор 5 см.
Това инфо подсеща, че има стоманобетонова плоча, но пък варианта със стенни планки отпада, защото предполагам над дограмата няма щорц и планките няма къде да се хванат за стена. Обаче има ли дистанционен (транспортен) профил над дограмата, щото ако дограмата е до горе и крилата на прозорците се отварят навътре, а не с плъзгане дали пък нема да се срещнат с релсата на щорите и да не мое да се отварят :?
Тогава може да се издълбае изолацията и там да влезе релсата на щората и закачането ще стане с обикновени дюбели и подложки, може и широки шайби за да се нивелира релсата.
iliya_i - майстор
нед юни 23, 2019 9:03 amdesira написа:
Щората ще се поставя на усвоена тераса в панелен блок. На тавана има поставен стиропор 5 см.
В сайта дето сте ги поръчали пише:
Релсата трябва да се монтира поне на 7 см над ръба на дограмата.
Когато поръчвахте дограмата, предвидихте ли я за този вид щори, съответно имате ли ги тези сантиметри над ръба?
kozl написа:
Тогава може да се издълбае изолацията и там да влезе релсата на щората и закачането ще стане с обикновени дюбели и подложки, може и широки шайби за да се нивелира релсата.
Ако не е предвидено още при поръчката на дограмата, и дълбането няма да помогне.
kozl - майстор
нед юни 23, 2019 11:00 amiliya_i написа:
В сайта дето сте ги поръчали пише:
Релсата трябва да се монтира поне на 7 см над ръба на дограмата.
Когато поръчвахте дограмата, предвидихте ли я за този вид щори, съответно имате ли ги тези сантиметри над ръба?
kozl написа:
Тогава може да се издълбае изолацията и там да влезе релсата на щората и закачането ще стане с обикновени дюбели и подложки, може и широки шайби за да се нивелира релсата.
Ако не е предвидено още при поръчката на дограмата, и дълбането няма да помогне.
Не се знае, както не се знае кой е ръба на дограмата. Ако има транспортен профил, фикс или е на плъзгане какъв е проблема :?
А нашите релси са високи 25 мм без клипса та ще потънат доволнорв 50 мм.
miliad - майстор
съб юни 22, 2019 7:53 pmdesira написа:
съб юни 22, 2019 6:29 pmmiliad написа:
съб юни 22, 2019 5:11 pmn_a написа:


Не погледна линка, дето писах, нали
Ти пък, жена ще чете инструкция. Трябва лично отношение, внимание.
:)
Нищо лично! Съботно ми е.
И на мен ми е съботно и нищо лично, но всички жени не са еднакви, както и мъжете. Едни дават съвети, а други се заждат, но какво да се прави свят като цвят. Важното е доброжелателите да са повече.
1. Коментара ми беше "закачка" към n-a, а не лично заяждене. А от кой тип потребители съм.........
N-a, майсторице, хубав ден ти желая!
2.Вече ви бяха отговорили, кво да добавя:
Че когато монтажа е на таван няма нужда от тръбички и кутийки, защото силите са на опън, а не на срязване, и не е необходимо да пренатягаш винта дотолкова че да потъне носещата планка в стиропора.
Че за тия 10-15 кг пряко сили 20 кг щори, не са необходими анкери за монтаж на прозорци, а дюбел 6/60 или 8/60 за бетон с винт 5/120.
Или че непосредствено зад зъбчето, което се образува от парапета на горната тераса/щом е панелен апартамент в 90% от случаите го има/ мястото е кухина напълнена със мазилка и обикновено не държи никакъв крепеж.
Друго има ли?
  • 1
  • 2

Тема "Как да закрепя релса за вертикални щори на таван със стериопор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: