Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пишман_майстор - майстор
Знам ли какво Сте проверявали, когато инфото се подава на час по лъжичка, такива отговори се получават.
Съжалявам, че вече се обръщам на Вие към Вас . Държа и Вашето отношение към мен занапред, да е съответно такова.
Форумът е за взаимопомощ. Питате: отговаря Ви се. Имам добри познания по ДВГ, споделям ги . Щом Сте запознат , не виждам за какво питате въобще, ами не си я оправите сам?!
Случайно да Сте виждали мои питания по такива въпроси?
Ми не, няма и да видите ( да не казвам голям лаф ) .

Благодаря и си взимам бележка за занапред.
Майсторе, не мой се нервиш за глупости!
Косачките може ли да имат някаква защита, при свален нож да не палят.
Правя си някаква асоциация с дробилките за клони. Когато е разглобена, прекъсва се електриката и електромотора не работи. Така е и при прахосмукачките за пепел.Ако казанчето не е сглобено, електрически контакт е прекъснат.
Та, напълно е възможно, ако нещо се случи с ножа, по време на работа, косачката да е направена да се гаси..........ама дали???
пишман_майстор - майстор
Не, нямат защита за свален нож, поне не съм срещал досега . Мислил съм по този въпрос , не е невъзможно да се направи, но е малко излишна екстра.
Освен от Викинг ако не са "измислили" вече :) , че имат странни иновации и лежат на стари лаври ( и обичат да ходят на сервиз , дори и да не иска собственика им :) ) .
Ножът го "играе" малко като инерционен елемент ( маховик ) . Без него пак си пали , но често не успява да поддържа ниските добре и загасва. Паленето без ножа е по-тегаво, до трудно дори и се иска 'чалъм" с дръпването на въженцето. Трептенията и вибрациите са по-изявени и неприятни ( без монтиран нож )
Кажи все пак модела какъв е, нека проверя и аз за какво иде реч.
нед юни 23, 2019 11:32 pmпишман_майстор написа:
Кажи все пак модела какъв е, нека проверя и аз за какво иде реч.
Не бееее, мене няма кво да ме питаш. Нямам косачка, просто споделих предположение.
Имам дробилка Викинг и прахосмучка Парксайд, с ей такива защити. Електрически са.
kuger - майстор
Колко ще да тежи тоя нож, та да играе рола на маховик :? :?
За мен истинския маховик, тоя с магнитите, де определят кога да е искрата..... та той си е скъсал шпонката и запалването "бяга".
пишман_майстор - майстор
kuger написа:
Колко ще да тежи тоя нож, та да играе рола на маховик
Лек е да, но е факт, че липсата му, се отразява на самата работа на двигателя. Въпреки, че съм засичал и на сходен принцип двигател ( вертикален вал ) , сложен на малка мотофреза . Там той си работи гладко на ниски. Не съм попадал на два точно еднакви двигатели ( единият на фреза , другият на косачка ) да сравня нещата
kuger написа:
За мен истинския маховик, тоя с магнитите, де определят кога да е искрата..... та той си е скъсал шпонката и запалването "бяга".
Да, там е заровено кученцето в доста от случаите , при "ударно" спиране на ножа.
нед юни 23, 2019 10:44 pmпишман_майстор написа:
Знам ли какво Сте проверявали, когато инфото се подава на час по лъжичка, такива отговори се получават.
Съжалявам, че вече се обръщам на Вие към Вас . Държа и Вашето отношение към мен занапред, да е съответно такова.
Форумът е за взаимопомощ. Питате: отговаря Ви се. Имам добри познания по ДВГ, споделям ги . Щом Сте запознат , не виждам за какво питате въобще, ами не си я оправите сам?!
Случайно да Сте виждали мои питания по такива въпроси?
Ми не, няма и да видите ( да не казвам голям лаф ) .

Благодаря и си взимам бележка за занапред.
Здравейте,да кажа и аз.Купих косачка за трева/Benzin Rasenmäher Grizzly BRM 42 125 BSA mit B&S Motor 1,82kW SB 42cm/ със изкривен нож след удар.
Двигателя работи неспокойно без нож.Сложих нова свещ,почистих карбуратора,положението се подобри но пак прекъсва малко.предстои да купя нов нож и да сменя маслото.Това с завляклата шпонка на маховока ме заинтересува и ще взема да проверя дали стои на място,коректно.за сега това е продължавам да дерзая. :tonqe:
miroki - майстор
Този нож, щом е с магнити, отсреща стои бобината, която взема данни от магнитите. Вижте какво е разстоянието между крачетата на бобината и магнитите, ако е необходимо коригирайте с картон (примерно от кутия бонбони един или 2 слоя, толкова е нужно). Може от удара да е мръднала малко.
shotik - майстор
В тази тема за моторни коси да питам, дали има възможност бензинов двигател от една коса, да се монтира на друга - имат ли някакви сходства при размерите между болтовете на редуктора към двигателя и съединителя ?
Имам повреден двигател и за части и нови ремонти не ми се дават пари, но бих го сменил с друг оборудван двигател , който да може да се куплира без допълнителни неща, косата е AL-KO BC 4125

Тема "Бензинова косачка пали много трудно!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: