Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
Става въпрос за видии от порядъка на 160 - 200мм дължина, дебелина 8 или 10 мм . Завиването ще става в чам. Подходящ инструмент за целта? Някакви предложения за нещо което да става и да не изгаря/изключва и т.н. Ще се ползва рядко.
ZEDYCUS - майстор
Аку. Гайковерт с 1/2 накрайниk може и електрически на Райдър, но незнам ще успява ли да ги завие.
mishuk - напреднал
Ползва се импакт драйвер с възможно най силния чук. Все пак за такава дължина се предрилва. За 8мм видии ползвам 4.2мм бургия. След това влиза като по вода.
пишман_майстор - майстор
Имам един импакт на 1/2 квадрат на батерия ( имам и на ток, също и на въздух, но са нещо от "слаб" матриал и двата ) . Акумулаторния е средна хубост на райоби , бързо заминава аку-то, хем е 4ач. Много тракат докато ги навие. Бавно става. Освен да взема за пробата нещо по-марково .
mishuk - напреднал
чет юни 27, 2019 11:47 pmпишман_майстор написа:
Имам един импакт на 1/2 квадрат на батерия ( имам и на ток, също и на въздух, но са нещо от "слаб" матриал и двата ) . Акумулаторния е средна хубост на райоби , бързо заминава аку-то, хем е 4ач. Много тракат докато ги навие. Бавно става. Освен да взема за пробата нещо по-марково .
Каквото и да вземеш все ще се мъчи. Препробии си ги задължително. Особено ако правиш някаква рамка е задължително.
пишман_майстор - майстор
чет юни 27, 2019 11:45 pmmishuk написа:
..Все пак за такава дължина се предрилва. За 8мм видии ползвам 4.2мм бургия. След това влиза като по вода.
Как предварително с бургия? Искаш да кажеш, че има свредло 4.2 мм дължина на РЧ поне 160мм ? Не съм се замислял, ще проверя.
Пропуснах да кажа, че разпробивам първият елемент/греда с размера ф- на самата вида , а второто дърво-не.
mishuk - напреднал
чет юни 27, 2019 11:51 pmпишман_майстор написа:
чет юни 27, 2019 11:45 pmmishuk написа:
..Все пак за такава дължина се предрилва. За 8мм видии ползвам 4.2мм бургия. След това влиза като по вода.
Как предварително с бургия? Искаш да кажеш, че има свредло 4.2 мм дължина на РЧ поне 160мм ? Не съм се замислял, ще проверя.
Не е задължително да е с дължината на видията,малко по късо свредло също става. По важно е ако правиш някакво съединение е да мине и в двете греди. По този начин си правиш центровка на сглобката и няма опасност долната греда да ти избяга при навиването. Не го прави със осем милиметрови бургии,това ще ти отслаби сглобката,вземи си 4 ка и опитайте.
ZEDYCUS - майстор
С марков инструмент и над 200 Нм си влизат без преддрилване, но като каза рядко ползване и не се връзва с марковите. Затова и не предложих.
mishuk - напреднал
пет юни 28, 2019 12:00 amZEDYCUS написа:
С марков инструмент и над 200 Нм си влизат без преддрилване, но като каза рядко ползване и не се връзва с марковите. Затова и не предложих.
Аз си обичам инструментите и си предрилвам даже и 100мм те. Иначе си прав,Макитата ги върти,ама и грее здраво.
пишман_майстор - майстор
Да, прав си, рядко ще се налага , поне сега, за напред- не знам. А има ли винтоверт подходящ за целта? С колко Нм е необходимо да е ( ако въобще става ) ?
Приятел ми сподели, че имал някакъв вюрт с 90Нм въртящ момент и наистина бил ги отдавал, ще я носи тия дни за експеримента, ако става , ще си търся и аз тогава.

Тема "Винтоверт за завиване на дълги и дебели видии в дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: